Середа, 29 Травня, 2024

Як в Ізраїлі: про встановлення вуличних укриттів в Одесі

Початок повномасштабних військових дій на території України “розкрив” чимало проблемних питань. Якщо говорити про Одесу, то однією з наймасштабніших проблем виявилася відсутність бомбосховищ. Одеситам довелося самостійно облаштовувати місця, де можна перечекати повітряну тривогу. Як укриття містяни, переважно, стали використовувати звичайні підвальні приміщення. Далі на odessa-future.

Однак на цьому все не скінчилося. Адже голова Одеської обласної військової адміністрації, Максим Марченко, видав розпорядження щодо поведінки в публічних місцях під час сигналу тривоги.

Так, коли починається повітряна тривога, всі заклади та установи мають зупиняти роботу. Крім цього, відвідувачі та співробітники мають пройти до найближчого бомбосховища. Але, як виявилося, здебільшого людям просто нікуди йти. Причина полягає в тому, що сховища або зовсім немає, або воно знаходиться надто далеко. Також, на жаль, трапляється, що мають місце явні порушення з боку керівництва того чи іншого закладу.

Так, часом під час тривоги в бомбосховище спускаються лише співробітники, а відвідувачі залишаються “за бортом”. Зустрічається й таке, коли людям пропонують пройти до укриття, а вони навмисне відмовляються, воліючи чекати на закінчення тривожного сигналу прямо на вулиці.

Загалом бувають різні варіанти поведінки, але проблема від цього не зникає.

Компанія SafеPalаce4UA, скориставшись досвідом Ізраїлю, вирішила забезпечити Одесу вуличними укриттями. Докладніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua та Телеграм-канал “Дайджест Одесса”.

Важливий проєкт

Початок осені 2022-того в Одесі може ознаменуватися по-справжньому важливою подією. Адже в нашому місті планується встановлення перших малогабаритних бетонних бомбосховищ. Проєкт був розроблений SafеPalаce4UA. Цю компанію створили українські художники, архітектори, дизайнери та урбаністи.

Захист від обстрілів

Конструкції у вигляді мобільних захисних споруд призначені для того, щоб захистити людей. Зокрема, йдеться про запобігання шкоді від таких речей, як частини збитих ракет, уламки та інші “сліди” обстрілів ворога.

Ізраїльський досвід

Автор проєкту Ілля Блохін зазначає, що активістів надихнув ізраїльський досвід. Там подібні бомбосховища зустрічаються майже на кожному кроці. Тому, якщо починаються обстріли, люди можуть не перейматися тим, що їм ніде сховатися.

Де розмістять?

Говорячи про Одесу, важливо сказати, що ці укриття будуть розміщені в місцях, де зазвичай спостерігаються великі скупчення людей. Це, переважно, одеські парки та зупинки. Хоча й про історичний центр активісти замислюються. Адже там також завжди багато одеситів та гостей міста.

Про укриття

Кожне укриття складається із вісімнадцяти сидячих місць. Крім цього, там вистачає простору, де можна розмістити коляски та речі.

Встановлення без наявності дозволів

У SafеPalаce4UA пояснюють, що воєнний стан дозволяє встановлювати подібні об’єкти без наявності дозволу від Одеської міськради. Після того, як конструкції будуть встановлені, їх буде передано на баланс одеських рятувальників.

Фото: Телеграм-канал “Дайджест Одеса”

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.