Середа, 12 Червня, 2024

Одеса – флагман національного кіберспортивного руху

У часи постійного розвитку технологій кіберспорт набуває все більшої популярності. Змагання з комп’ютерних ігор відбуваються не менш масштабно, ніж футбольні матчі чи боксерські поєдинки. А у видатних кіберспортсменів є мільйони шанувальників. Більше на odessa-future.com.ua.

Армії фанатів по всьому світу

Кіберспорт приваблює безліч людей з багатьох причин:

 • Змагання можуть порадувати глядачів приголомшливою видовищністю та азартною атмосферою.
 • Трансляції проходять в онлайн-режимі та їх зручно дивитися з будь-якого куточка світу.
 • Велика різноманітність ігор різних жанрів дає можливість любителям різноманітних напрямків знайти собі гру до душі.
 • Є всі складові, які присутні й в більш традиційних видах спорту – культові спортсмени, напруження пристрастей, прогнози букмекерів та інше.

В Україні кіберспорт дуже популярний та може похвалитися великою кількістю шанувальників.

Він визнаний офіційним видом спорту в нашій країні.

Потужні спонсори, створення великих кіберспортивних організацій, проведення міжнародних турнірів – e-sports України стрімко зростав та розвивався з початку свого існування.

15 лютого – день кіберспорту в Україні.

Розвиток кіберспорту в Одесі

Просунуті та допитливі одесити прийняли такий новий напрямок у спорті «на ура».

А в період карантинних обмежень армія фанатів збільшилась в рази. Адже спорт, яким можна займатися та дивитися змагання не виходячи з дому, виявився найвдалішим варіантом. З того часу популярність його все зростає та зростає.

Саме в нашому місті проходили та проходять міжнародні турніри з найпопулярніших дисциплін – «World of tanks», «Counter-strike», «Fifa» та інше.

Тут було відкрито перший клуб для спортсменів нового покоління «Skill». Організація стала тренувальною базою для майбутніх чемпіонів, а також місцем зустрічей однодумців.

Велика кількість гостей у клубі стала ще одним доказом того, що e-sports в Одесі має величезний попит.

А одесити досягають великого успіху не лише в межах України, а й на міжнародному рівні.

Наприклад, одеський спортсмен привіз додому золоту медаль з «World Cyber ​​Games» – Всесвітньої кіберспортивної Олімпіади.

А коли у 2016 році організація «Wargaming» провела перший в Україні турнір з гри «World of Tanks», золотими призерами також стали учасники з нашого міста.

Видатний кіберспортсмен – який він

Кіберспорт – це більше, ніж просто відеоігри. Тому тим, хто хоче поринути в цей світ та досягти успіху, необхідно постійно розвивати свої професійні та особисті якості.

Кожному кіберспортсмену знадобляться:

 • володіння комп’ютером на високому рівні,
 • знання англійської мови,
 • комунікабельність,
 • стресостійкість,
 • розвинена моторика,
 • стратегічне мислення,
 • самодисципліна,
 • здатність до швидкої адаптації.

За бажання підкорити висоти в кіберспорті його слід розглядати як справжню професію. А будь-яка професія потребує освіти.

Але де ж навчатись в Одесі тим, хто мітить на вершину?

Вправні геймери завжди вчаться

Зі зростанням популярності цього напряму серед дітей та дорослих в Одесі почало з’являтися все більше курсів, шкіл та тренінгів для майбутніх кіберспортсменів.

Так з’явилися навчальні курси «Kiber. One» та «Cyber ​​Space». Організації проводили не лише уроки, а й зустрічі зі знаменитими спортсменами.

Скориставшись популярним віянням, кіношкола «Made in Odesa» створила курс «Кіберспорт» і навіть дитячий літній табір з «CS-GO». Адже е-sports – це для дорослих та для дітей.

 Кіберспорт для всіх 

Кіберспорт в Україні набув важливого соціального та виховного сенсу.

Він продемонстрував, що може зайняти та захопити кожного.

Наприклад, одна незвичайна команда геймерів з Одеси навіть потрапила до Національного реєстру рекордів України. Вона стала найбільш дорослою командою в історії кіберспорту. Середній вік учасників – 75,2 років.

Команда брала участь у різних змаганнях, де досягала гарних результатів.

Вищезгаданий клуб «Skill» організовував навіть турнір між командою пенсіонерів та школярами, чим ще раз підтвердив, що кіберспорту всі віки підкорені.

А 2021 року в місті було оголошено соціальний проєкт для допомоги важким підліткам. Згідно з цим проєктом неповнолітніх ув’язнених у СІЗО навчали основ цього спорту та влаштовували невеликі місцеві змагання. Це важливий аспект виховної роботи, соціалізації та дисциплінування.

Плюси та мінуси кіберспорту

Як і інші види спорту, e-sports має багато позитивних моментів. Він поліпшує інтелектуальні здібності гравця, розвиває швидкість реакції, моторику рук і здатність приймати рішення. Крім цього, гра може допомогти у соціалізації дорослих та дітей, що об’єднуються за інтересами та знаходять справжніх друзів.

Але є й мінуси – ймовірні проблеми зі здоров’ям через тривале перебування за комп’ютером, збудження нервової системи, можливий розвиток ігрової залежності.

А тому вкрай важливо контролювати час, проведений у грі, чергувати це з іншими заняттями: прогулянками, активним спортом, зустрічами з друзями та багато іншого. Тоді кіберспорт буде винятково приємний та корисний.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.