Середа, 29 Травня, 2024

Найкрасивіші особняки: надбання одеської архітектурної спадщини

Об’єкти архітектурного багатства міста є етапами розвитку, натхненним польотом думок зодчих і самовідданою працею, якою займаються будівельники, пише odessa-future.com.ua.

Одеса славиться справжніми шедеврами в архітектурному мистецтві , які до цього дня викликають захоплення, завдяки своїй неповторності, величі і помпезності. 

Застиглі кам’яні мелодії є відображенням дитячої пори, підліткових років і етапу дорослішання. Тому наше місто має ще одну, майже офіційну назву Перлини біля моря. 

У нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на myod.info ми розповімо про найкрасивіші особняки нашого міста, які є справжніми шедеврами зодчеського мистецтва і розкіш яких визнана далеко за межами нашого міста . 

Розкішний графський маєток 

Власниками цього величного палацу були графи Толсті. Розташування цієї архітектурної перлини знаходиться на Сабанеєвому мосту. 

Ця споруда входить в число найкрасивіших в нашому місті. 

1934-тий рік ознаменувався тим, що даній будівлі було дано нове найменування. Відтепер вона стала називатися “Будинком вчених”. 

Знаменита споруда була побудована в 1830-тому зодчим Боффо, а іі стиль – класицизм. 

У 1898-тому недалеко від графського маєтку розташували картинну галерею в пізньому бароко . Всупереч закінченню чималих років, стан ансамблю зберігся в чудовому вигляді. 

Найкрасивіша кімната виконана у вигляді чудової вітальні, облицюванням якоі є штучний мармур. 

Неймовірно красивий рояль є справжнім доповненням інтер’єрної вишуканості.Витонченість і розкіш таких приміщень, як Шовкова вітальня, Білий зал, Горіхова і Дубова вітальні викликають справжнє захоплення. Крім цього, у палацовому дворі кидається в очі краса чудесного саду. 

За твердженнями істориків, графом Михайлом Михайловичем Толстим було придбано цей маєток, щоб піднести його своій обраниці, у якої не було вищого стану. А завдяки уважності, на фасаді можна помітити вензелі з її ініціалами. 

За сімейними канонам 19-того сторіччя було заборонене одруження дворян на простолюдинах, тому закоханим готувався довгий шлях до щасливого майбутнього. 

Тільки, коли народилися двоє дітей, батько дозволив Толстому поєднати своє життя з коханою. 

Чималий вік не чинив ніякого впливу на початковий зовнішній стан споруди і розкіш оздоблення внутрішнього приміщення. 

На сьогоднішній день ця будівля користується великим інтересом не тільки серед місцевого населення, а й серед численної кількості приїжджих. 

Містичне спорудження 

Таємничість цього найзагадковішого будинку старого міста продовжує дивувати донині. А вид цієі незвичайноі будови викликає тільки одне питання, яке стосується того, як таке можливо. 

Фасад розкішноі і помпезної будівлі, який прикрашають красиві ковані балкони, має вигляд цілком звичайноі споруди. Але якщо ви пройдете трохи далі і глянувши на неі трохи збоку, побачите, що тут починаються зміни. І побачене точно захопить ваш дух. Здається, ніби-то чарівним чином хтось прибрав бічну стіну, внаслідок чого розміри споруди були зменшені.Подібне відразу нагадує про містичні явища і сприяє появі подиву і здивування. 

Серед одеситів даний будинок називають житлом відьми. 

Весь секрет у тому, що це споруда була побудована в трикутній формі. Внаслідок того, що не вистачило коштів, щоб звести задню стіну, щодо двох бічних стін було прийнято рішення звести їх воєдино. Так що, якщо дивитися на цю споруду в певному ракурсі, бокову стіну практично не видно, адже вона, за допомогою гострого кута, долучилася до фасаду. 

Ефект ілюзії, який створили інженери-конструктори зацікавлює туристичний контингент, який із задоволенням фотографується із загадковим будинком. 

Незвичайну споруду в 1890-тому було зведено в ренесансному жанрі. 

Легендарний об’єкт 

1895-тий ознаменувався тим, що Григорієм Еммануїловичем Вейнштейном, який був дуже заможним купцем, було розпочато будівництво будинку. 

Зодчі Влодек та Ландесман зайнялися створенням проекту нідерландського напрямку. 

У цьому чудовому будинку розташовувалося не тільки домашнє вогнище господаря, але і головна контора його компанії. 

Після трирічного періоду північна частина території почала “оживати” і там почали зводити другий особняк, який належав Фальц-Фейну. Споруда, побудована на голландський манер створює гармонійний архітектурний ансамбль, який наділяє сусідні будови єдиною візуальною комплексністю. 

Первісна споруда з двома поверхами, фасад якоі зроблений з червоної цегли і облагороджений великою рустовкою, володіє асиметричним периметром. 

За допомогою масивних наличників було зроблено обрамлення віконних ніш, наявність кокетливих розеток, які прикрашені рослинним орнаментом, прикрашають фасадну сторону, у якій прямокутний кутовий еркер, який спирається на нашу планету, яка підтримується могутніми руками двох сильних атлантів.

“Вухаста” споруда 

Одеські вулиці рясніють старовинними будівлями, але тут зустрічаються і сучасні архітектурні об’єкти. “Вухастий будинок” є дітищем сучасного часу, яке прикрашає один з провулків міста. Спорудження створено на новаторський деконструктивістський манер. 

Одесити цьому незвичайному спорудженню дали назву “безформного будинку” внаслідок того, що в ньому присутні складні дзеркальні елементи з додаванням зламів, дивлячись на які створюється асоціація з величезними вухами. 

Споруда дуже схожа на ілюстрацію фантастичноі планети і дуже відрізняється на тлі інших сучасних об’єктів архітектури. 

Маєток простодушного багатія 

У 1891-шому побудували цегляно-черепашниковий особняк, який рясно прикрашають скульптури і ліпнина. Після того, як будівельні роботи були завершені, освятити споруду приходив навіть одеський керівник Маразлі. Також ця подія була відзначена меценатами і артистами.

З самого початку башточка споруди прикрашалися годинами, але в силу того, що минув величезний період часу, ця деталь не збереглася. 

Цей архітектурний об’єкт входить в число тих, які перші були оснащені електрикою. 

На цій території знаходилася лавка, яка належала діловоду Мелю і розташовувалася недалеко від палерояльских продажних ларьків. 

Одеса досі пам’ятає цікавий випадок, який стався з даним купцем в той далекий час. Справа в тому, що наївний діловод був пограбований легендарною Сонькою Золотою Ручкою. 

У 1897-мому спорудження перейшло у власність Василя Навроцького. Тут розмістили редакцію одного із знаменитих одеських друкованих видань разом з читальним залом. 

Нового господаря дуже поважали в нашому місті, він був великим меценатом і навіть здійснив ввезення з-за кордону саморушного екіпажу. 

Цей маєток можна побачити в кадрах деяких кінокартин. На даний момент розкішний маєток є історичною та архітектурною одеською пам’яткою.

Був зерносховищем, а став … 

Маєток з історичною побудовою і  чотирма поверхами був у власності зерноторгівця Папудова. 

До того, як було розпочато будівництво на території майбутньої архітектурної скарбниці, це місце служило зерновими складами. 

Після того, як закінчилася Кримська війна, зерносховище в центральній частині міста виявилося не потрібним. 

Однак закладу доходів, які приносили великий дохід, мали величезний попит. 

У 1860-ті Папудовим була розпочата перебудова зерносховищ в житлову споруду. В процесі будівництва брали участь найкращі і відомі одеські архітектори. 

Коли будівельні роботи були закінчені з фасадних сторін маєток складався з чотирьох поверхів, а з дворової позиції можна було побачити шість поверхів. 

Цей житловий маєток був найбільшим за висотою в нашому місті в 19-тому столітті. 

Морське спорудження 

Ця споруда – справжня візитна картка одеського району, що має унікальну назву, -Фонтан. 

Будівля хвилеподібноі форми, матеріалом якоі є скло і залізобетон стоїть високо над морським берегом. 

Це незвичайне спорудження є новаторським. 

Щоб втілити свою ідею зодчим було вибрано напрямок архітектурної біоніки. 

Побудова з надзвичайною конфігурацією розташовується в прибережній зоні. Пляжники мають можливість насолоджуватися, дивлячись на морський фасад споруди, і бачити, як великі вікна відображають відблиски сонця. 

Період будівництва споруди припадає на 2000-ті роки. На даний момент вона є приватною дачею. 

 

Знаменитий готельний заклад 

Роком зведення знаменитого готелю є 1899-тий.

Над проектом ретельно працювали кращі архітектори. У них вийшов найреспектабельніший і розкішний одеський готель на чотири поверхи. 

Споруда була виконана в бароковому напрямку і відрізнялася високим рівнем комфорту і комфортабельності. Майстрами був створений шедевральний об’єкт, що перевершив в той період люксові європейські готельні заклади. 

Спорудження було забезпечено електрикою, ліфтом і телефонним зв’язком. 

У різні періоди часу тут бували найвідоміші і неординарні особистості тієї епохи.

Маєток, який входить в число всеукраїнсько красивих 

Спорудження служило закладом доходів, а зараз вражає своїм чудовим виконанням готичної спрямованості. 

Його спорудили в 1851-шому. 

Вікна стрілчастого типу, які відрізняються по ширині і які прикрашають трилисник, фасадні стіни плоскої форми, які відрізняються витонченими напівкруглими пілястрами, які переходять в колоніальні споруди великої висоти, які прикрашають крилаті постаті, – все це робить цей об’єкт одним з найкрасивіших в нашій країні. 

Об’єкт був виконаний на замовлення Аполлона Григор’єва, який був одеським градоначальником і генерал-майором. Одеське громадське життя значно покращилося, завдяки його величезному особистому внеску. 

Влітку 1916-того шановний одесит помер. Він похований на території старого християнського кладовища. 

Об’єкт з казковим ореолом 

Цей об’єкт є одним з найошатніших одеських маєтків, який був виконаний в жанрі готики. В цілому він асоціюється із середньовічним англійським замком. 

Його стали називати “шахським палацом” через історичні події, що розповідають про перського правителя, якого вигнали з іранської землі, який після того, як був закінчений революційний переворот, переїхав до нашого міста. Може, це просто красива оповідь, але місцеві жителі вважають за краще в неі вірити. 

Неймовірно красивий об’єкт був зведений всього лише за рік, в період 1851-1852-х років. 

Створенням архітектурного проекту займався польський майстер. 

Архітектурний ансамбль складають два прилеглих прямокутних корпусів. Стіни виконані з каменю-черепашнику.А фасадна сторона облицьована інкерманським камінням, який спеціально привозили з Криму. 

Ворота і хвіртку, які, до слова, є дуже масивними і важкими, виконані, як підйомний міст, арочні отвори стрільчастого виду, товсті стіни з додаванням високих зубчастих веж наділяли ансамбль середньовічним духом. 

На даний момент територія цього об’єкта стала місцем розташування приватного офісу. 

Як бачимо одеські маєтки і особняки мають дуже цікаву, незвичайну історію і, дійсно, є неймовірно красивими, в чому ви можете самі переконатися, прочитавши наш матеріал і розглянувши фотографії. 

Але ще краще, якщо ви приїдете до нашого міста, відвідаєте ці розкішні об’єкти особисто і самі переконаєтеся, що їхня краса і велич дуже вражають і викликають бажання дізнатися про них і їх захоплююче минуле більше і, звичайно, зробити мальовниче фото на пам’ять.

Фото : myod.info; vo.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.