Понеділок, 2 Серпня, 2021

Цікавий південь: незвичайні місця одеської області

У сьогоднішніх карантинних умовах любителі далеких подорожей не можуть відправитися у розкішні європейські країни або далекі землі загадкового сходу. Незручності з вакцинацією...

Про ранню історію Одеського військового округу

12-го грудня 1862-ого відповідно до наказу, який був виданий російським військовим міністром Дмитром Мілютіним в Південній Пальмірі було реалізовано створення військового округу,...

Про історію одеського електричного освітлення

В який момент люди побачили освітлення на міських вулицях? Цілком собі сумнівне питання. Складається враження, що воно було присутнє все життя. Однак...

Історія одеського Катерининського пам’ятника

Російську імператрицю Катерину Другу вважають головним персонажем в процесі заснування нашого міста, а саме місто, яке згодом стало Південною столицею, виникло на...

Місця на одеському Французькому бульварі, які назавжди залишаться у вашій пам’яті

Французький бульвар знають, як в Південній Пальмірі, так і далеко за її межами, пише odessa-future.com.ua. У багатьох одеських піснях...

Найкрасивіші особняки: надбання одеської архітектурної спадщини

Об’єкти архітектурного багатства міста є етапами розвитку, натхненним польотом думок зодчих і самовідданою працею, якою займаються будівельники, пише odessa-future.com.ua.

Одеса славиться справжніми шедеврами в архітектурному мистецтві , які до цього дня викликають захоплення, завдяки своїй неповторності, величі і помпезності. 

Застиглі кам’яні мелодії є відображенням дитячої пори, підліткових років і етапу дорослішання. Тому наше місто має ще одну, майже офіційну назву Перлини біля моря. 

У нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на myod.info ми розповімо про найкрасивіші особняки нашого міста, які є справжніми шедеврами зодчеського мистецтва і розкіш яких визнана далеко за межами нашого міста . 

Розкішний графський маєток 

Власниками цього величного палацу були графи Толсті. Розташування цієї архітектурної перлини знаходиться на Сабанеєвому мосту. 

Ця споруда входить в число найкрасивіших в нашому місті. 

1934-тий рік ознаменувався тим, що даній будівлі було дано нове найменування. Відтепер вона стала називатися “Будинком вчених”. 

Знаменита споруда була побудована в 1830-тому зодчим Боффо, а іі стиль – класицизм. 

У 1898-тому недалеко від графського маєтку розташували картинну галерею в пізньому бароко . Всупереч закінченню чималих років, стан ансамблю зберігся в чудовому вигляді. 

Найкрасивіша кімната виконана у вигляді чудової вітальні, облицюванням якоі є штучний мармур. 

Неймовірно красивий рояль є справжнім доповненням інтер’єрної вишуканості.Витонченість і розкіш таких приміщень, як Шовкова вітальня, Білий зал, Горіхова і Дубова вітальні викликають справжнє захоплення. Крім цього, у палацовому дворі кидається в очі краса чудесного саду. 

За твердженнями істориків, графом Михайлом Михайловичем Толстим було придбано цей маєток, щоб піднести його своій обраниці, у якої не було вищого стану. А завдяки уважності, на фасаді можна помітити вензелі з її ініціалами. 

За сімейними канонам 19-того сторіччя було заборонене одруження дворян на простолюдинах, тому закоханим готувався довгий шлях до щасливого майбутнього. 

Тільки, коли народилися двоє дітей, батько дозволив Толстому поєднати своє життя з коханою. 

Чималий вік не чинив ніякого впливу на початковий зовнішній стан споруди і розкіш оздоблення внутрішнього приміщення. 

На сьогоднішній день ця будівля користується великим інтересом не тільки серед місцевого населення, а й серед численної кількості приїжджих. 

Містичне спорудження 

Таємничість цього найзагадковішого будинку старого міста продовжує дивувати донині. А вид цієі незвичайноі будови викликає тільки одне питання, яке стосується того, як таке можливо. 

Фасад розкішноі і помпезної будівлі, який прикрашають красиві ковані балкони, має вигляд цілком звичайноі споруди. Але якщо ви пройдете трохи далі і глянувши на неі трохи збоку, побачите, що тут починаються зміни. І побачене точно захопить ваш дух. Здається, ніби-то чарівним чином хтось прибрав бічну стіну, внаслідок чого розміри споруди були зменшені.Подібне відразу нагадує про містичні явища і сприяє появі подиву і здивування. 

Серед одеситів даний будинок називають житлом відьми. 

Весь секрет у тому, що це споруда була побудована в трикутній формі. Внаслідок того, що не вистачило коштів, щоб звести задню стіну, щодо двох бічних стін було прийнято рішення звести їх воєдино. Так що, якщо дивитися на цю споруду в певному ракурсі, бокову стіну практично не видно, адже вона, за допомогою гострого кута, долучилася до фасаду. 

Ефект ілюзії, який створили інженери-конструктори зацікавлює туристичний контингент, який із задоволенням фотографується із загадковим будинком. 

Незвичайну споруду в 1890-тому було зведено в ренесансному жанрі. 

Легендарний об’єкт 

1895-тий ознаменувався тим, що Григорієм Еммануїловичем Вейнштейном, який був дуже заможним купцем, було розпочато будівництво будинку. 

Зодчі Влодек та Ландесман зайнялися створенням проекту нідерландського напрямку. 

У цьому чудовому будинку розташовувалося не тільки домашнє вогнище господаря, але і головна контора його компанії. 

Після трирічного періоду північна частина території почала “оживати” і там почали зводити другий особняк, який належав Фальц-Фейну. Споруда, побудована на голландський манер створює гармонійний архітектурний ансамбль, який наділяє сусідні будови єдиною візуальною комплексністю. 

Первісна споруда з двома поверхами, фасад якоі зроблений з червоної цегли і облагороджений великою рустовкою, володіє асиметричним периметром. 

За допомогою масивних наличників було зроблено обрамлення віконних ніш, наявність кокетливих розеток, які прикрашені рослинним орнаментом, прикрашають фасадну сторону, у якій прямокутний кутовий еркер, який спирається на нашу планету, яка підтримується могутніми руками двох сильних атлантів.

“Вухаста” споруда 

Одеські вулиці рясніють старовинними будівлями, але тут зустрічаються і сучасні архітектурні об’єкти. “Вухастий будинок” є дітищем сучасного часу, яке прикрашає один з провулків міста. Спорудження створено на новаторський деконструктивістський манер. 

Одесити цьому незвичайному спорудженню дали назву “безформного будинку” внаслідок того, що в ньому присутні складні дзеркальні елементи з додаванням зламів, дивлячись на які створюється асоціація з величезними вухами. 

Споруда дуже схожа на ілюстрацію фантастичноі планети і дуже відрізняється на тлі інших сучасних об’єктів архітектури. 

Маєток простодушного багатія 

У 1891-шому побудували цегляно-черепашниковий особняк, який рясно прикрашають скульптури і ліпнина. Після того, як будівельні роботи були завершені, освятити споруду приходив навіть одеський керівник Маразлі. Також ця подія була відзначена меценатами і артистами.

З самого початку башточка споруди прикрашалися годинами, але в силу того, що минув величезний період часу, ця деталь не збереглася. 

Цей архітектурний об’єкт входить в число тих, які перші були оснащені електрикою. 

На цій території знаходилася лавка, яка належала діловоду Мелю і розташовувалася недалеко від палерояльских продажних ларьків. 

Одеса досі пам’ятає цікавий випадок, який стався з даним купцем в той далекий час. Справа в тому, що наївний діловод був пограбований легендарною Сонькою Золотою Ручкою. 

У 1897-мому спорудження перейшло у власність Василя Навроцького. Тут розмістили редакцію одного із знаменитих одеських друкованих видань разом з читальним залом. 

Нового господаря дуже поважали в нашому місті, він був великим меценатом і навіть здійснив ввезення з-за кордону саморушного екіпажу. 

Цей маєток можна побачити в кадрах деяких кінокартин. На даний момент розкішний маєток є історичною та архітектурною одеською пам’яткою.

Був зерносховищем, а став … 

Маєток з історичною побудовою і  чотирма поверхами був у власності зерноторгівця Папудова. 

До того, як було розпочато будівництво на території майбутньої архітектурної скарбниці, це місце служило зерновими складами. 

Після того, як закінчилася Кримська війна, зерносховище в центральній частині міста виявилося не потрібним. 

Однак закладу доходів, які приносили великий дохід, мали величезний попит. 

У 1860-ті Папудовим була розпочата перебудова зерносховищ в житлову споруду. В процесі будівництва брали участь найкращі і відомі одеські архітектори. 

Коли будівельні роботи були закінчені з фасадних сторін маєток складався з чотирьох поверхів, а з дворової позиції можна було побачити шість поверхів. 

Цей житловий маєток був найбільшим за висотою в нашому місті в 19-тому столітті. 

Морське спорудження 

Ця споруда – справжня візитна картка одеського району, що має унікальну назву, -Фонтан. 

Будівля хвилеподібноі форми, матеріалом якоі є скло і залізобетон стоїть високо над морським берегом. 

Це незвичайне спорудження є новаторським. 

Щоб втілити свою ідею зодчим було вибрано напрямок архітектурної біоніки. 

Побудова з надзвичайною конфігурацією розташовується в прибережній зоні. Пляжники мають можливість насолоджуватися, дивлячись на морський фасад споруди, і бачити, як великі вікна відображають відблиски сонця. 

Період будівництва споруди припадає на 2000-ті роки. На даний момент вона є приватною дачею. 

 

Знаменитий готельний заклад 

Роком зведення знаменитого готелю є 1899-тий.

Над проектом ретельно працювали кращі архітектори. У них вийшов найреспектабельніший і розкішний одеський готель на чотири поверхи. 

Споруда була виконана в бароковому напрямку і відрізнялася високим рівнем комфорту і комфортабельності. Майстрами був створений шедевральний об’єкт, що перевершив в той період люксові європейські готельні заклади. 

Спорудження було забезпечено електрикою, ліфтом і телефонним зв’язком. 

У різні періоди часу тут бували найвідоміші і неординарні особистості тієї епохи.

Маєток, який входить в число всеукраїнсько красивих 

Спорудження служило закладом доходів, а зараз вражає своїм чудовим виконанням готичної спрямованості. 

Його спорудили в 1851-шому. 

Вікна стрілчастого типу, які відрізняються по ширині і які прикрашають трилисник, фасадні стіни плоскої форми, які відрізняються витонченими напівкруглими пілястрами, які переходять в колоніальні споруди великої висоти, які прикрашають крилаті постаті, – все це робить цей об’єкт одним з найкрасивіших в нашій країні. 

Об’єкт був виконаний на замовлення Аполлона Григор’єва, який був одеським градоначальником і генерал-майором. Одеське громадське життя значно покращилося, завдяки його величезному особистому внеску. 

Влітку 1916-того шановний одесит помер. Він похований на території старого християнського кладовища. 

Об’єкт з казковим ореолом 

Цей об’єкт є одним з найошатніших одеських маєтків, який був виконаний в жанрі готики. В цілому він асоціюється із середньовічним англійським замком. 

Його стали називати “шахським палацом” через історичні події, що розповідають про перського правителя, якого вигнали з іранської землі, який після того, як був закінчений революційний переворот, переїхав до нашого міста. Може, це просто красива оповідь, але місцеві жителі вважають за краще в неі вірити. 

Неймовірно красивий об’єкт був зведений всього лише за рік, в період 1851-1852-х років. 

Створенням архітектурного проекту займався польський майстер. 

Архітектурний ансамбль складають два прилеглих прямокутних корпусів. Стіни виконані з каменю-черепашнику.А фасадна сторона облицьована інкерманським камінням, який спеціально привозили з Криму. 

Ворота і хвіртку, які, до слова, є дуже масивними і важкими, виконані, як підйомний міст, арочні отвори стрільчастого виду, товсті стіни з додаванням високих зубчастих веж наділяли ансамбль середньовічним духом. 

На даний момент територія цього об’єкта стала місцем розташування приватного офісу. 

Як бачимо одеські маєтки і особняки мають дуже цікаву, незвичайну історію і, дійсно, є неймовірно красивими, в чому ви можете самі переконатися, прочитавши наш матеріал і розглянувши фотографії. 

Але ще краще, якщо ви приїдете до нашого міста, відвідаєте ці розкішні об’єкти особисто і самі переконаєтеся, що їхня краса і велич дуже вражають і викликають бажання дізнатися про них і їх захоплююче минуле більше і, звичайно, зробити мальовниче фото на пам’ять.

Фото : myod.info; vo.od.ua

Latest Posts

Про ранню історію Одеського військового округу

12-го грудня 1862-ого відповідно до наказу, який був виданий російським військовим міністром Дмитром Мілютіним в Південній Пальмірі було реалізовано створення військового округу,...

Про історію одеського електричного освітлення

В який момент люди побачили освітлення на міських вулицях? Цілком собі сумнівне питання. Складається враження, що воно було присутнє все життя. Однак...

Історія одеського Катерининського пам’ятника

Російську імператрицю Катерину Другу вважають головним персонажем в процесі заснування нашого міста, а саме місто, яке згодом стало Південною столицею, виникло на...

Місця на одеському Французькому бульварі, які назавжди залишаться у вашій пам’яті

Французький бульвар знають, як в Південній Пальмірі, так і далеко за її межами, пише odessa-future.com.ua. У багатьох одеських піснях...

Софіївська і спуск Маринеско: мальовничі розкопки доповнені новими мостами

З березня розпочався ремонт на старій вулиці Софіївській. Вніс він багато нового і в життя проживають тут одеситів. Детальніше читайте на Odessa-future. Почалися проблеми з...