Субота, 20 Квітня, 2024

Про Одеський IT-кластер

Одеса є одним із п’яти українських міст, які називають IT-хабами. Крім того, наша Перлина біля моря є дивовижним українським містом, яке гармонійно поєднує в собі сферу бізнесу та відпочинку.

Одеса є великим туристичним центром, морським портом та транспортним вузлом. Але крім усього цього, вона є сектором аутсорсингу з програмного забезпечення, що значно впливає на рівень економіки нашого міста.

У нашому матеріалі odessa-future.com.ua з посиланням на ucluster.org ми розповімо про це докладніше.

Одеса є третім містом України за кількістю мешканців. Тут працює приблизно три відсотки айтішників від загальної кількості працездатних мешканців нашої країни. До речі, мовний бар’єр в Одесі не є проблемою, тому що багато фахівців доволі вільно спілкуються англійською.

Одеські компанії

На території Одеси працюють понад сто п’ятдесят IT-компаній, зокрема, йдеться про Luxоft, Сiklum, DataArt, Orаcle, Beеtroot, AВ Sоft, та низку інших міжнародних компаній, штат яких перевищує сто співробітників.

Також у нашому місті зустрічаються аутсорсингові (понад тридцять) та продуктові компанії (п’ятнадцять). Цей фактор приваблює айтішників з усього Одеського регіону та інших українських міст.

Якщо зважити на середній показник, то щомісячна зарплата одеського програмного інженера складає понад дві тисячі доларів. Цей показник не дуже відрізняється від столичного.

Напрями одеських компаній

Здебільшого місцеві продуктові IT-компанії займаються кібербезпекою, телекомунікаціями, рішеннями АR та різними мобільними додатками.

Окрім цього, Одесу знають завдяки її технологічним стартапам.

Так, Lookserу дозволяє коригувати зображення на мобільних пристроях, Kwambiо дозволяє друкувати на кераміці, Cardiolyse відома тим, що займається електронною охороною здоров’я, Augmеnted Pixеls розробляє віртуальну реальність, а також одночасну локалізацію та картографування.

Вплив освіти

Завдяки тому, що Одеса має сильну освітню систему, в технологічному секторі міста спостерігається постійне поповнення новими талантами.

Так, у нашому місті є декілька вищих навчальних закладів, які готують айтішників. Йдеться про Одеський національний університет, Одеський політехнічний університет, Одеську національну академію зв’язку, Одеську національну академію харчових технологій.

Нарівні з університетами, в місті можна успішно освоїти професію програміста, системного адміністратора та дизайнера в комп’ютерній академії та на приватних курсах.

Щодо одеських сучасних просторів для роботи, лекційних заходів та зустрічей, то в Одесі є чимало освітніх програм та інкубаторів різних проектів, типу Імпакт Хабу, 4Сitу, Терміналу-42 тощо.

Також професійний розвиток нашого міста здійснюється за рахунок великих IT-конференцій та інших заходів.Найвідомішими з них є PуCоn Odеssа, Odеsа Quаlitу Аssurаncе Dау 2020, OdеssаJS’2020, Gamеs Gаthеring Confеrеncе 2020 Odеssа, Dаtа Fеst Odеs.

Одеське IT-різноманіття

Одеса є ідеальним місцем для поєднання цікавих знайомств із айтішниками та розширення профнетворкінгу із затишними вечорами біля моря. Все це втілюється в життя, завдяки місцевим IT-ком’юніті у вигляді Silicоn Drinkаbоut Оdеssа, Indiі Gаmе Dеvеloрers Odеssа.

Також варто зазначити, що наше місто є адміністративним та мультиетнічним культурним центром. Цей фактор значно знижує рівень конкуренції на ІТ-ринку, на відміну від інших українських міст. Натомість у нас яскраво виражений той факт, що компетентних айтішників у місті стає дедалі більше. І в цьому немає нічого дивного, адже Одеса – це неймовірно привабливе місце для життєдіяльності з привітним місцевим населенням та різними IT-напрямками – від бізнес-інкубаторів до успішних стартапів, великих айтішних компаній, коворкінгів та профільних навчальних закладів.

Фото: ucluster.org

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.