Неділя, 26 Травня, 2024

Одеський ІТ-клуб: історія появи

Одеса є одним із тих українських міст, де айті-сфера активно розвивається шляхом створення різних стартапів, компаній, проектів і, звісно, ​​підготовки молодих фахівців.

У нашому матеріалі odessa-future.com.ua з посиланням на it-club.od.uа ми розповімо про те, як у нашому місті з’явився ІТ-клуб, що сприяло його заснуванню, і хто стояв біля витоків його створення.

Рішення про створення

Віктору Савчуку належить роль автора ідеї стосовно створення одеського ІТ-клубу, а також найактивнішого учасника в питанні її втілення у життя.

25-го липня 2008-го, коли всі вітали системних адміністраторів з їхнім професійним святом, в одеському Політеху зустрілися семеро абсолютно тверезих одеситів, якими було вирішено, що потрібно зайнятися створенням одеського ІТ-клубу.

Вони розпочали процес розробки клубного Статуту, а також процедури вступу. З того моменту кількість учасників клубу значно зросла.

Детальніше про цілі

Якщо говорити про цілі створення одеського ІТ-клубу, то їх найлегше висловити за допомогою клубного Статуту.

Так, цей документ встановлює, що клуб був створений для того, щоб:

  • обмінюватись досвідом, а також отримувати актуальну інформацію про те, як застосовувати інформаційні технології;
  • забезпечити спілкування серед айти-фахівців;
  • сприяти тому, щоб формувався клас спеціалістів у такій галузі, як інформаційні технології;
  • розробляти та підтримувати етичні правила конкуренції;
  • створювати єдиний комунікаційний простір, розвивати та підтримувати корпоративну культуру.

Рівність – головний фактор

Творці клубу намагалися надати йому вигляду об’єднання, де можуть збиратися однодумці, і не мірятися регаліями, посадами та амбіціями, – все це має залишатися за дверима клубу. Тому що основна ідея полягає в рівності всіх членів та єдності правил та Статуту.

Допомога одеського Політеху

Після того, як клубні активісти провели перші збори, було прийнято рішення про створення дискусійного листа, а також сайту. Це надало можливість активного онлайн-спілкування.

Гостинність Політеха дозволила членам клубу час від часу проводити офлайн-зустрічі, заради обговорення всіх нагальних питань.

Результати першого року

Перший рік існування клубу виявився досить насиченим.

Так, вдалося провести конкурс на найкращий клубний логотип. Незабаром після цього, за допомогою Політеха та кількох спонсорів, вдалося провести конференцію, присвячену тому, як оптимізувати айті-інфраструктуру, всупереч всесвітній економічній кризі. До речі, клуб був головним організатором цього заходу.

Пізніше було запущено нову версію клубного сайту, розробка якого належить Дмитру Заїкіну.

Крім цього, клубом проводилися офлайнові неофіційні конференції в різних одеських закладах. Це сприяло активному обміну досвідом, отримання актуальних відомостей та спілкування.

Протягом першого року діяльності клубу кількість його членів, всупереч первісному скепсису, перевищила п’ятдесят осіб.

Продовження діяльності

Другий рік діяльності клубу дозволив запустити форум на основі клубного сайту.

Крім цього, сайт є “майданчиком” для періодичної публікації цікавих статей, написаних членами клубу, які займаються різними айті-спеціалізаціями.

Ну, а зустрічі офлайн-формату давно набули традиційного характеру, тому проводяться вони практично щомісяця, і в ході їх проведення кожен охочий може особисто поспілкуватися з клубними членами.

Таким чином, одеський ІТ-клуб є важливою організацією, що дозволяє одеським айтішникам краще пізнавати один одного, ділитися знаннями, а також обговорювати перспективи створення нових проектів, які прославлять Одесу та її талановитих фахівців.

Фото: budni.rabota.ua, almamater13

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.