Середа, 29 Травня, 2024

Олекса Синячова – засновник стартапів та бізнес-ангел з Одеси

Як відомо, одесити – народ неймовірно привабливий, доброзичливий, різнобічний, і, звісно, ​​заповзятливий. Напевно, в останньому з одеситами конкурувати практично неможливо. Ці люди завжди знайдуть, як і де заробити. До того ж заробити так, щоб при цьому ще й дуже непогано жити.

Наш матеріал odessa-future.com.ua, з посиланням на vc, ми присвячуємо нашій землячці – Олексі Синячовій. Ця дівчина зуміла чітко усвідомити “правила життя” справжнього інвестора, ІТ-фахівця та стартапера, що дозволило їй пожити в багатьох країнах світу, здобути колосальний досвід та досягти чималих успіхів.

Олексу Синячову знають як яскравого представника спільноти Hеg.аi. Одеситка започаткувала стартап, який оцифровує логістика та промислову інфраструктуру. Вона причетна до створення платформи ivі, а також була ученицею відомої бізнес-школи Berkelеу.

Окрім цього, дівчина є бізнес-ангелом, консультуючи стартапи.

Мистецтво народитися в Одесі

За словами Олекси, їй пощастило народитися та вирости в Одесі, яка є найкращим містом. Але довго вона там ніколи не знаходилася, тому що постійно виїжджала до різних міст і країн.

Працювати одеситка почала в сімнадцятирічному віці, й вже тоді віддалена робота стала для неї цілком звичним явищем. Дівчині дуже подобалася кіноіндустрія, але після того, як вона взяла участь у декількох проектах, вона усвідомила, що найкраще їй вдається справлятися з адміністративною роботою, а саме – з веденням переговорів, зі збиранням людей тощо.

Таким чином, Олексі вдалося зв’язатися з компанією, яка займалася дистрибуцією прав на кінопродукцію до російськомовних країн.

Початок історії ivі

Із цього почалася історія створення ivі. У складі ізраїльської команди одеситка почала обговорювати з різними ІТ-корпораціями доцільність вкладення в цей проект.

Паралельно з цим в Одесі Олекса отримувала дві вищі освіти – очну та заочну.

Крім того, вона встигала їздити до Ізраїлю на стажування. Це допомагало дівчині навчитися більше розумітися на софті, щоб краще розуміти, що, власне, їй доводиться продавати.

У результаті продукт зацікавив айті-корпорацію Рамблер, і одеситка усвідомила, що з цього моменту розпочнеться корпоративний розвиток компанії, а цей етап дівчині вже не був такий цікавий. Тому вона прийняла рішення про повернення до рідного міста.

В Одесі вона познайомилася з майбутнім чоловіком, з яким вони зайнялися створенням перших стартапів.

Про перший спільний проект

Першим спільним проектом Алекси та її чоловіка  виявилася компанія, яка займалася розробкою RubуDеvs. Після цього почалося напрацювання клієнтської бази.

Звісно, ​​все далеко не завжди проходило успішно. Весь пострадянський простір взагалі дивився на одеситів, як на диваків. Але це не заважало їм займатися детальним аналізом стартапів.

Олекса взяла на себе проведення переговорів із замовниками, а її чоловік – розробку.

Коли минуло п’ять років з моменту запуску їхньої спільної компанії, вони прийняли рішення про переїзд до Сполучених Штатів, тому що всі їхні клієнти були переважно звідти.

Непросте американське життя

У Штатах пара зайнялася кількома великими проектами, але життя це не спрощувало. Адже на відміну від Одеси, американське життя виявилося в декілька разів дорожчим. Тому готівка потрібна була постійно, і працювати доводилося набагато більше, погоджуючись на всі пропозиції.

Але всупереч усім труднощам і стресам, Олексі вдалося впоратися з усіма негативними емоціями, й вона розпочала свою співпрацю з ще одним одеським стартапом 3dLооk.

Після того, як дівчина пропрацювала з проектом, зробивши йому непоганий СustDеv, вона вирішила познайомити Вадима Роговського, творця 3dLооk, з Вітні Каткарт, яка згодом стала його кофаундером.

Правила інвестування

Наша героїня зізнається, що коли вона робить інвестиції, то завжди враховує показники у вигляді конкретних метрик, ринків та термінів.

Так, одним із головних показників є те, як у продукту виходить поєднуватися з ринком, на якому його продають. Також Олексу хвилює ціна розробки конкретного продукту, вартість залучення клієнтів, обсяги повернення інвестиції для клієнтів і т.ін.

Про улюблене місто

Незважаючи на те, що Олексі доводиться багато їздити світом, найулюбленішим місцем для неї є рідна Одеса.

За словами дівчини, щоб зрозуміти всю унікальність і красу цього міста, туди потрібно просто хоча б раз приїхати, і питання зникнуть самі собою. Адже одеська атмосфера неймовірно розслаблює, люди вражають своєю відкритістю, і з ними завжди можна поговорити на різні теми.

Однак, на думку Олекси, стартапи, інвестиції, хастл в Одесі реалізувати непросто. А причина цього полягає в надто розслабленій атмосфері, тому більше хочеться відпочивати замість того, щоб працювати.

Так що, за словами одеситки, додому вона приїжджає як на рехаб. До рідного міста вона їздить часто, й приблизно на сім днів. При цьому дистанційний режим роботи дозволяє їй не відволікатися від справ. Натомість потім ту енергію, яку дівчина отримує від перебування в рідній Одесі, вона сміливо може використовувати протягом кількох місяців активної праці.

Фото: vc

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.