Середа, 17 Липня, 2024

Інститут комп’ютерних систем в Одеському політехнічному університеті

У нашому світі комп’ютерні та інформаційні технології є важливим рушійним фактором.

Без комп’ютерів вже не обходиться жодна сучасна установа. Отже, попит на фахівців в цій сфері завжди буде на високому рівні. Більше на odessa-future.com.ua.

Перспективність освіти у сфері комп’ютерних технологій

Щороку одеська молодь ставить собі питання про вищу освіту. Дилема щодо вибору інституту та спеціальності в різні часи торкнулася кожного. Адже треба врахувати кілька факторів: особисті переваги, якість навчальної програми, перспективи подальшого працевлаштування. З погляду на останній пункт сфера комп’ютерних та інформаційних технологій – вдалий вибір.

Ця галузь пропонує широкий діапазон професій, розмаїтість робочих місць та гідну оплату праці.

Крім того, більшість вакансій у цьому напрямку можуть запропонувати віддалений формат роботи, що дозволяє працювати там, де зручніше та прийнятніше.

В Одесі діють декілька вищих навчальних закладів, в яких відкрито факультети IT-спеціальностей. Один з них – Інститут комп’ютерних систем в Одеському національному політехнічному університеті.

Історія та розвиток кафедри

Інститут комп’ютерних систем був заснований в середині XX ст.

Саме в цей період почалося зростання популярності обчислювальної техніки. Перспективи цієї сфери стали очевидними, необхідність підготовки хороших фахівців теж.

У 50-х роках абітурієнтам пропонувалися такі факультети: теплоенергетичний, хіміко-технологічний, механіко-технологічний та електротехнічний. Саме останні заведено вважати «першим щаблем» сучасного Інституту комп’ютерних систем.

В 1964 році Одеський політех презентував новий факультет – автоматики та промислових технологій. У 1969 році він був перетворений на факультет автоматики та обчислювальної техніки. А у 2000 на цій базі з’явився він – Інститут комп’ютерних систем. Інститут активно розширювався та розвивався, став згодом великою платформою для підготовки IT-фахівців.

Програма навчання

Програма Інституту відповідає європейським стандартам та погоджена з іноземними партнерами. У стінах політехнічного університету відбувається підготовка майбутніх фахівців в більш ніж 20 актуальних IT-сферах.

Студенти відвідують лекції та практичні заняття, що дозволяє їм стати висококваліфікованими професіоналами на момент отримання диплома.

Підготовку найвищого рівня забезпечують доценти, професори та викладачі, які мають колосальний досвід роботи в сфері комп’ютерних технологій.

На базі інституту функціонують лабораторії та дослідницькі центри: «ІТ-інкубатор», «ІТ-Sea», «NetCracker» та інші. Вони дають змогу студентам отримати великий обсяг практичних навичок.

Партнерські програми

Інститут тісно співпрацює з українськими та закордонними партнерами.

Це дає можливість студентам брати участь у різноманітних семінарах та олімпіадах, відвідувати інші навчальні заклади та переймати досвід визначних колег. Деякі учні можуть пройти стажування в партнерських інститутах Німеччини, Польщі, Чехії та інших країн.

Тут добре розвинена культура стартапів. Студенти мають можливість представити свій проєкт і отримати допомогу та сприяння для його розвитку. 

За часи існування Інституту деякі учні успішно скористалися цією нагодою та навіть отримали фінансування від венчурних фондів.

Хто навчається в Інституті комп’ютерних систем

Щорічно Інститут комп’ютерних систем випускає професіоналів у сфері технологій, які потім працюють в ІТ-компаніях різних куточків світу.

Оскільки програма навчання орієнтується на сучасні запити ринку праці, то учні завжди отримують актуальну інформацію, необхідну для подальшого працевлаштування. Навчальний заклад є гідною платформою для старту успішної кар’єри.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.