Середа, 29 Травня, 2024

Чому варто працювати IT-фахівцем в Одесі

XXI століття подарувало людству новий та перспективний напрямок – IT-сферу. Дедалі більше людей, у тому числі українці, приєднуються до вивчення професій, які входять до IT, а також бажають потрапити до лав айтішників.

Українці часто запитують, у якому місті найкраще розвинена IT-сфера і де варто спробувати розпочати навчання з подальшими перспективами здобути хорошу посаду.

Одним із найкращих варіантів буде обрати Одесу як місто з великими можливостями. Водночас тут є своє підводне каміння, про яке краще знати, перш ніж їхати до південної столиці в пошуках кращого життя.

Чому ж варто працювати айтішником в Одесі? Які труднощі можна зустріти на шляху досягнення своєї мети? Більше на odessa-future.com.ua.

Безліч напрямків

ІТ-сфера приваблює багатьох людей тим, що має велику кількість різних напрямків. Навіть найвибагливіша до роботи людина зможе знайти собі справу до душі.

Але для початку варто розібратися, які основні напрямки існують в IT-сфері, потім вибрати відповідні для себе, спираючись на особисті переваги та свої сильні сторони.

IT-розробка – це один із найпопулярніших напрямів даної сфери. Сюди відносяться програмісти, які працюють з комп’ютерними сайтами та програмами. Їхня робота безпосередньо пов’язана з мовою програмування: це може бути Java, JavaScript, C++, Python та інші. Найбільш потрібними у 2022 році вважали JavaScript та Python.

IT-дизайн – це відносно творчий напрямок, порівняно з іншими, більш технічного плану. Вебдизайнер має бути креативним та точним одночасно. Найчастіше сюди приходять ті люди, які схильні до гуманітарних наук.

IT-менеджмент включає такі професії, як менеджер певної компанії, продукту і так далі. Тут потрібні не тільки IT-знання, а й досвід в управлінні та спілкуванні з людьми.

IT-маркетинг також досить різноманітна професія, де працівник займається просуванням певного продукту. Ви можете працювати SMM- або PR-менеджером, маркетологом і так далі.

IT-аналітика дуже важлива для компанії, тому що в цій професії фахівці допомагають проаналізувати роботу співробітників, активність передплатників або користувачів платформи, пропонують варіанти для покращення компанії тощо. В аналітиці виділяють такі професії: системний аналітик та вебаналітик, а також IT-рекрутер (з обов’язковими знаннями в IT) та HR-фахівець (який займається особистісним зростанням та розкриттям потенціалу команди).

ІТ-підтримка – дуже важливий пункт у будь-якій компанії. Працівники відповідають за безпеку, хорошу роботу серверів, усувають проблеми та неполадки, забезпечують збереження всіх даних та відповідають за технічну підтримку. Сюди належать такі професії, як системний адміністратор, фахівець із безпеки тощо.

Вивчивши детальніше всі напрями (тут представлені лише найвідоміші), можна самостійно для себе вирішити, який з них найбільше вам підходить.

В Одесі найбільш потрібними є такі професії: програмісти, що пишуть на Python і JavaScript, тестувальники, аналітики, фахівці, які відповідають за кібербезпеку і просувають додатки, платформи, сайти.

Робочі місця

Чим більше місто, де ви проживаєте, тим більше варіантів працевлаштування ви отримуєте. Таке місто, як Одеса, має безліч IT-компаній, що розвиваються, а отже й більше робочих місць.

Південна столиця стрімко розвивається з кожним роком: це стосується всіх сфер діяльності та життя. Якщо ви прагнете знайти роботу у сфері IT у цьому місті – найімовірніше, що  у вас все вийде.

Однак у великому місті є і такий нюанс, як велика конкуренція. Чим краща посада за умовами роботи та оплати – тим більше вимог буде до вас, як до професіонала. Тому, якщо бажаєте отримати гідне місце у перспективній компанії, слід продемонструвати всі свої знання ще на співбесіді. Це значно збільшить ваші шанси.

Знання кількох напрямків, досвід роботи (хоча б мінімальний), володіння іноземними мовами – усі ці переваги будуть величезним плюсом при відборі на роботу в IT-компанію.

Отримувати задоволення від будь-якого графіка та місця роботи

Напевно ви знаєте, що IT-працівники найчастіше працюють по-різному: одні щодня їздять до офісу, де проводять певну кількість часу до завершення робочого дня, інші можуть працювати віддалено з дому чи іншого місця, а третім пощастило, адже їм надали можливість вибору – за бажанням їхати до офісу або залишитися працювати вдома. В Одесі можливі всі три варіанти, у кожному з них є свої плюси та мінуси.

Наприклад, якщо за трудовим договором ви зобов’язані відвідувати офіс, то в більшості випадків одеські IT-компанії розташовуються у висотних будинках з чудовим краєвидом на місто або море. Працювати в такому офісі суцільне задоволення, а після робочого дня можна насолодитися гарним містом на шляху додому.

Якщо ви працюєте віддалено в Одесі, але набридає постійно сидіти у квартирі – ви завжди можете поїхати до одеського ресторану чи кафе. Щодня до закладів міста приходять тисячі людей із ноутбуками та приймаються за роботу. Зміна локацій, естетичний заклад, чашка улюбленої кави допоможуть вам надихнутися на продуктивну роботу та успіх. Проте не всім до вподоби галасливі місця чи метання містом. Для деяких набагато комфортніше здасться варіант залишитися вдома, зручно сісти у своєму кабінеті чи вітальні, заварити улюблений чай чи какао, дістати м’яку ковдру та взятися за роботу. Таких можливостей в офісі у вас точно не буде.

Фрілансерами в наш час стають люди абсолютно різних професій, зокрема з IT-сфери. Ви самостійно шукаєте своїх клієнтів, надаючи послуги, в яких компетентні та обговорюєте дедлайн. Таким чином, ви можете не мати графіка роботи та в праві самостійно обирати в який час сідати за виконання завдання: рано-вранці, вночі або взагалі, зробити собі позаплановий вихідний. Це дає айтішнику можливість вільно жити, подорожувати та не залежати від робочого графіка на роботі.

Одеська освіта

Якщо ви мрієте стати IT-фахівцем, то насамперед слід здобути хорошу освіту та необхідну базу знань для роботи. Навчитися в Одесі можна двома способами: піти вчитися до одеського навчального закладу або закінчити курси. Обидва варіанти знаходяться в легкій доступності, але абсолютно відрізняються між собою.

Щоб вступити до Одеського вишу, необхідно передчасно складати ЗНО (іспити після 11-го класу). Якщо пощастить, ви можете потрапити на бюджет і навчатися протягом 4-5 років безкоштовно. В іншому випадку доведеться платити за контракт (від 15 до 30 тисяч за 1 рік). Навчальна програма у вишах складається з великої кількості предметів, і не всі вони безпосередньо відносяться до вашої майбутньої професії. Однак ви пізнаєте всю красу студентського життя в Одесі та знайдете нових друзів.

Навчальних курсів в Одесі дуже багато, кожен з них має свої нюанси. Тривалість курсу складатиме в середньому 1 рік (залежно від напрямку) і він у будь-якому випадку буде платним. Вам нададуть лише ті знання, які точно знадобляться у майбутній професії. Після закінчення ви складете невеликий іспит і отримаєте сертифікат або диплом про закінчення курсу. Деякі компанії в Одесі приймають здібних учнів у свою команду: це ваш шанс після навчання відразу отримати хорошу роботу.

Місто креативних людей, що надихають

Люди які мешкають біля моря – справжні щасливчики, адже це величезне натхнення на щоденній основі. Ми часто чуємо фразу, що одесити – дуже своєрідний народ на своїй хвилі, але при цьому, по-своєму, унікальний, розумний, креативний і прекрасний. Особливо часто так говорять про молоде покоління.

Саме молодь (переважно) прагне бурхливого розвитку, постійного вивчення чогось нового, створення цікавих проєктів, стартапів і так далі. Крім цього IT-сфера найбільш популярна серед молодих людей, адже їм простіше засвоїти інтернет-технології, гаджети та пристосуватися до нових професій.

Приїхавши до південної столиці, ви безперечно зловите одеський “вайб” і відчуєте особливу енергетику від місцевих жителів – це неодмінно надихне вас на розвиток та досягнення успіху.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.