Четвер, 30 Травня, 2024

Чи є шанс у новачків увірватися до лав IT-фахівців в Одесі

Українська IT-сфера не лише надала безліч робочих місць для українців із комфортними умовами праці, а й знатно збільшила державний бюджет внаслідок доходів.

З кожним роком цей напрямок стає дедалі популярнішим: при чому не лише серед молодого покоління, а й старших людей. Чи розвинена сфера IT в Одесі? Скільки українців працює у місті та загалом, у країні? Більше на odessa-future.com.ua.

Приваблює не лише молодь

Попри те, що інтернет-технології з’явилися ще наприкінці XX століття, особливу та незрівнянну популярність вони почали набирати лише за останні кілька років. Варто відзначити, що це не кінцева пікова точка зростання даного напряму: сфера IT ставатиме все більш потрібною з кожним роком.

Станом на 2022 рік в Одесі проживало близько 14 тисяч айтішників, які працюють у різних напрямках. Серед них є ті, які віддано служать одеським IT-компаніям. Таких компаній налічується близько 20 в Одесі. Крім цього досить великий відсоток IT-фахівців працюють віддалено в американських чи європейських компаніях, надаючи послуги іноземним клієнтам.

За кількістю айтішників Одеса поступається лише Києву (близько 100 тис. спеціалістів) та Львову (30-35 тисяч).

У 2022 році більшість старшокласників та абітурієнтів мріяли вивчати IT-професії, в той час, як лише кілька років тому, одеські хлопці активно ставали моряками. У південній столиці це була найперспективніша і найоплачуваніша робота.

Крім молодого покоління, застрибнути до лав айтішників або змінити роботу виявляють бажання і доросліші люди. Дуже часто команди IT-працівників поповнюються чоловіками та жінками віком від 30 до 50 років, і це не може не тішити, адже люди не бояться кардинально змінювати свої життя у будь-якому віці.

Популярні напрямки IT в Одесі

В IT-сфері виділяють 6 основних напрямків: розробка (програміст, тестувальник), аналітика, маркетинг (маркетолог та менеджер), менеджмент, дизайн (веб або графічний дизайнер) та підтримка (системний чи мережевий адміністратор, працівник у технічній підтримці).

Кожен із цих напрямів потребує певних знань та умінь. Однак для всіх IT-фахівців дуже важливо орієнтуватися в кількох напрямках, володіти англійською мовою, знати основу та базу цієї сфери.

В Одесі одним із найпопулярніших та найпоширеніших професій є тестувальник. Середня заробітна плата у тестуванні на 2022 рік становила до 3000 $ (залежно від досвіду, кваліфікації та результатів).

Не поступається тестуванню й такий напрямок, як розробник чи простими словами, програміст. Він працює з мовами програмування на постійній основі. Серед них найбільш поширені такі: HTML/CSS, JavaScript і Python. Програмісти заробляють у середньому трохи більше, порівняно с тестувальниками – оплата за їхню працю оцінюється до 4,500 $ (знову-таки, це залежить від низки причин та факторів).

Факультети інформаційних технологій та кібербезпеки рік у рік поповнюють одеські навчальні заклади. Наприклад, у 2021 році Одеський національний університет імені Мечникова та Одеська політехніка випустили близько 900 айтішників.

Найчастіше одеські випускники та новачки у сфері IT влаштовуються саме у міські компанії. Напевно, ви не раз чули про найвідоміші з них: Luxoft, SoftServe, DataArt.

Досвідченіші айтішники або ті, хто бажають вийти за межі одеських рамок, влаштовуються в іноземні компанії на віддалену посаду. Найчастіше, вимоги таких компаній до працівників значно вищі, ніж в українських, однак і оплата буде вищою.

Також одесити часто подаються до фрілансу. Цей вид зайнятості також стає все більш популярним, і не тільки в ІТ. Фахівець самостійно шукає замовників, домовляється про оплату, дедлайн та обговорює робочі моменти. Працювати він може в будь-який комфортний час, не маючи точного графіка, лише орієнтуючись на домовлені терміни здачі проєкту.

Конкуренція в IT-сфері зростає з кожним місяцем, особливо в таких великих містах як Одеса. Тому, якщо ви маєте знання у цьому напрямі, але не наважуєтеся розпочати, варто це зробити вже зараз, адже далі буде лише складніше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.