Четвер, 18 Липня, 2024

IT-освіта в Одесі: чому варто навчатися саме у південній столиці

Одеса багатьох приваблює для життя своїм географічним розташуванням, старовинною та красивою архітектурою, особливою атмосферою та затишком. У це місто часто переїжджають для пошуку гарного та натхненного життя.

Крім цього до південної столиці також приїжджають у пошуках перспективної роботи, а все тому, що у великому місті – великі можливості.

Не стають винятком і спеціалісти у сфері IT. Одеса пропонує безліч варіантів навчання, а потім і працевлаштування для айтішників. Чому таки варто обрати Одесу? Які ВНЗ пропонують гідну освіту? Чи можна навчитися професії швидко? Більше на odessa-future.com.ua.

Місто натхнення

Станом на 2021 рік Одеса входить до ТОП-10 міст, де успішно розвивається IT-сфера. За останні кілька років кількість IT-компаній збільшилася, як і кількість кваліфікованих фахівців, які знають свою справу. Внаслідок цього збільшився і середній дохід айтішника в Одесі.

Одеса має чимало успішних IT-компаній, які вийшли на світовий ринок. Найбільш відомі серед них: Luxoft, Intersog, DataArt, Sigma Software та інші. Це послужило появі нових інших IT-компаній та стартапів у місті.

Оскільки професії у сфері IT стають одними з найактуальніших та найбільш оплачуваних в Одесі, тут налічується безліч ВНЗ з факультетами інформаційних технологій.

Якщо ви волієте вибрати Одесу, як місто для навчання – то приготуйтеся насолоджуватися не лише навчальним процесом, а й міськими краєвидами. Спостерігати за зміною сезону, мати можливість щодня дня прогулятися біля морського узбережжя, відносно теплий клімат будь-якої пори року, постійно ходити старовинними, історичними вулицями – тільки цим Одеса може надихнути. Оскільки натхнення дуже впливає на працездатність та продуктивність – дуже важливо оточувати себе не лише гарним простором, а й отримувати задоволення від міста та місця, де живеш.

Які ВНЗ надають навчання

Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова

В Одесі багато навчальних закладів, де вивчають ІТ-професії. Загальний принцип навчання та навчальної програми приблизно однакових у всіх вишах.

Середня тривалість навчання становить 4 роки. У навчальну програму входять як загальноосвітні предмети, так і вузькоспрямовані (безпосередньо пов’язані зі сферою IT). Щоденне відвідування лекційних та практичних занять, домашні завдання, семінари та контрольні, курсові та дипломні роботи – приблизно так пройдуть наступні чотири роки студента в одеському виші.

Сучасний світ, а тим більше IT-професії вимагають наявність комп’ютера або ноутбука в обов’язковому порядку. Адже на гаджетах, техніці та пристроях заснована ця діяльність. Тому практичні заняття ви можете проводити в комп’ютерних аудиторіях, демонструючи свої знання на програмах для навчання.

IT-освіту можна здобути, закінчивши такі одеські виші: Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова (факультет комп’ютерних технологій, автоматизації та логістики), Національний університет “Одеська юридична академія” та Одеська національна академія харчових технологій (ОНАХТ) (в обох вишах – факультети кібербезпеки та інформаційних технологій).

Найпопулярніший навчальний заклад в Одесі, який спеціалізується лише на комп’ютерній освіті – це Комп’ютерна академія “КРОК”. Крім того, що ВНЗ є одним із найбільших по всій Україні, він має філії в інших країнах – Чехії, Білорусі, Естонії та Казахстані.

Тут вам пропонують на вибір три факультети: комп’ютерна графіка та дизайн; розробка програмного забезпечення; мережеві технології та системне адміністрування.

Вартість навчання в “КРОК” значно вища, ніж в інших вишах Одеси, тому який саме вищий навчальний заклад вибирати – вирішувати лише вам.

У будь-якому випадку варто зазначити, що отримання диплома ще не гарантує, що ви станете кваліфікованим фахівцем та тямущим працівником. У сфері IT велику роль відіграє додаткове практикування, читання літератури та прагнення  більше поповнити багаж знань. А все тому, що це безпосередньо впливає на IT-фахівця та його професійний рівень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.