Середа, 29 Травня, 2024

Воєнна весна 2022 року у житті Ізмаїла

За сорок днів, що пройшли з початку військових дій Росії проти України, в Ізмаїлі немає ні людських жертв, ані руйнувань. Проте, місто відчуває на собі побічні ефекти війни. Далі на odessa-future.

Одним із найвідчутніших явищ став тут, як і в сотнях міст і сіл, відтік населення за кордон. Саме там жінки, діти, пенсіонери знайшли та продовжують шукати спокійні місця. Місця працездатних ізмаїльчан займають переселенці зі Сходу країни. Цими питаннями дуже вправно та оперативно займається адміністрація міста, якою керує Андрій Абрамченко.

Попри дистанційний формат проведення занять у школах та вишах, в Ізмаїлі вдалося зберегти безкоштовний проїзд школярам. Такий захід викликав протест багатьох перевізників.

Ізмаїл працює з переселенцями

Попри збитки, які зазнає господарство, виконавчий комітет Ізмаїльської міськради ухвалив рішення про відміну на території міста туристичного збору на період ведення бойових дій. У цьому сенсі місто прийняло естафету від інших регіонів країни, в яких став безкоштовним проїзд у громадському транспорті, подешевшали комунальні послуги тощо.

За словами мера Ізмаїла, платниками туристичного збору є особи, які мешкають у готелях. Однак у наш час там змушені зупинятися не туристи, а громадяни України, які покинули свій будинок через війну.

Міський голова Ізмаїла О. Авраменко

“Сьогодні туристів в Ізмаїлі немає”, – заявляє міський голова.

До міста продовжують приїжджати переселенці з регіонів, де йдуть бойові дії. Таким громадянам допомагають знайти тут роботу, не забуваючи про фактори здоров’я та безпеки. Людям, які приїжджають із інших регіонів, радять укладати договори з місцевими сімейними лікарями, що передбачено новітніми законодавчими нормами. Такий шлях дозволяє переселенцям право на безоплатні медикаменти, що передбачено програмою роботи з такою категорією осіб.

Якщо навіть людина не змогла з якоїсь причини підписати договір з медпрацівником, то нікому, запевняє міська влада, не буде відмовлено у медичній допомозі та консультації.

Продаж алкоголю

Як у багатьох населених пунктах області, в Ізмаїлі. дозволено роздрібну реалізацію алкогольних напоїв міцністю до 30 градусів. У цій сфері є певні обмеження. Продаж вина, шампанського, пива та портвейнів здійснюється строго з 9.00 до години. Продаж цієї продукції суворо заборонено військовим та представникам правоохоронних органів. Третє обмеження носить потенційний та превентивний характер. Якщо зняття заборони сприятиме збільшенню кількості правопорушень, обмеження введуть знову.

Пасажирські перевезення

Військовий стан ніяк не вплинув на стабільність пасажирських сполучень Ізмаїла з іншими населеними пунктами одеського регіону та ближнім зарубіжжям. У нормальному ритмі працює переправа Орлівка-Ісакча. Сюди додамо появу автобусного сполучення з Бухарестом, столицею суміжної Румунії. Планується створення в Ізмаїлі транзитної точки для двох автобусних рейсів: Одеса-Бухарест-Софія та Одеса-Варшава-Краків.

Є й не дуже зручні зміни. З початку квітня залізниця повернула оплату за проїзд у поїзді сполученням з Одеси. Нагадаємо, насамперед, виконуючи роль евакуаційного транспорту, ці потяги працювали у безкоштовному режимі. Тепер вартість проїзду в обласний центр коливатиметься між 232 та 250 гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.