Понеділок, 27 Травня, 2024

На Одещині Нацгвардія пройшла тактичні навчання за скандинавською моделлю

11 бригада імені Михайла Грушевського Національної гвардії України пройшла спецнавчання з реагування на масові заворушення згідно з принципом скандинавської моделі. Більше подробиць на odessa-future.com.ua.

Це принцип реагування правоохоронних органів на масові порушення порядку та мітинги, який вигадали шведські поліціянти з міста Гетеборг. У 2001 році в ньому проходив саміт Євросоюзу, агресивно налаштовані антиглобалісти влаштували протестний мітинг, найбільший з 1931 року. Становище було настільки серйозне, що правоохоронці змушені були відкрити вогонь у бік порушників. Коли ситуація в Гетеборзі стабілізувалася, поліція вирішила розібратися, як діяти, щоб надалі не допускати такого погіршення ситуації. Вони врахували досвід сусідніх країн та, у співпраці з європейськими психоаналітиками, розробили нову модель реагування поліції у випадках масового заворушення.

“Скандинавська модель” виявилась настільки “робочою”, що частково була перейнята органами правопорядку багатьох країн. З 2017 року Консультативна місія ЄС проводила навчання і в Україні, у рамках підготовчих занять командного складу поліційних підрозділів з охорони громадського порядку.

8 лютого такі навчання відбулися серед представників правоохоронних органів Одеської області. Нацгвардійці, разом із пожежниками та поліцією відпрацьовували дії під час протестних акцій та масових заворушень.

Підготовка проводилася в умовах, максимально наближених до реальних: застосовувалися навчальні метальні снаряди, відпрацьовувалась тактика пожежогасіння у боротьбі з загоряннями, правоохоронці відпрацьовували дії щодо запобігання прориву мітингувальників.

Наприкінці заходу гвардійці спільно з представниками поліції успішно знешкодили “порушників”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.