Середа, 29 Травня, 2024

Що потрібно знати, перш ніж ставати IT-фахівцем в Одесі

У нашому сучасному світі люди все більше віддають перевагу саме новим, часом не повністю перевіреним професіям, ніж тим що вважаються надійними та авторитетними у суспільстві. Якщо раніше багато хто прагнув ставати адвокатами, лікарями чи моряками, то зараз увага переключається на онлайн професії, такі як IT.

Українців приваблюють умови роботи, високі заробітні плати та можливість працювати віддалено. Але чи така прекрасна ця діяльність, якою здається на перший погляд? Чи варто ставати IT-спеціалістом в Одесі, чи все ж таки обрати інший напрямок у такому перспективному місті? Ми розглянемо всі плюси та мінуси IT-сфери, підводні камені та реальні шанси одеситів приєднатися до лав айтішників. Більше на odessa-future.com.ua.

Нова сфера, ще не до кінця вивчена

Інформаційні та інтернет-технології з’явилися на початку XXI століття, але стали популярними лише за останні кілька років. Сфера IT ще до кінця не вивчена і продовжує розвиватися, відкривати нові напрямки до цього часу. Не виключено, що ця галузь розвиватиметься ще якийсь час, а людство відкриє для себе ще низку нових професій в IT.

Поки цей напрямок стрімко розвивається в Одесі та перебуває на стадії вивчення, саме час спробувати розпочати ознайомлення зі світом цифрових технологій.

Широкий вибір професій

Великим плюсом IT-сфери є її різноманітність та можливість обрати для себе відповідне заняття.

Якщо ви маєте технічний склад розуму і полюбляєте математичні розрахунки, розв’язання задач і формули – тоді вам точно підійдуть такі напрямки, як програмування, тестування, кібербезпека.

Якщо ж вам навпаки, ближчі гуманітарні науки, творчі та креативні проєкти, то в IT-сфері також передбачені відповідні професії. До них відноситься дизайнер та маркетолог.

Якщо у вас вже є освіта, наприклад перекладач іноземних мов, адміністратор, психолог або коуч, рекрутер і так далі, то ви також зможете застосувати свої знання у сфері IT у багатьох одеських компаніях. Все що вам потрібно, це пройти навчання на айтішника, щоб поєднувати всі свої знання та навички в одній професії.

Адже робота в IT це не лише знання кодів, сайтів та програм, а й уміння контактувати з людьми та домовлятися, розуміння іноземних мов та креативних напрямків.

Велика конкуренція

Попри те що IT-професії – відносно нова сфера в Одесі, претендентів на посади вже досить багато.

За даними 2022 року в Одесі проживало близько 14 тисяч айтішників, що посідає третє місце в Україні (за кількістю), після Києва та Львова.

Найчастіше IT-фахівці влаштовуються у міські компанії або працюють з іноземними. В Одесі практикуються обидва варіанти.

У південній столиці є понад 20 IT-компаній, де працюють одесити, а конкуренція серед них висока. Виходячи з цього вимоги до працівника під час співбесіди та відбору будуть також досить серйозні. Якщо ви бажаєте потрапити до одеської команди IT-працівників, приготуйтеся до того, що від вас найімовірніше вимагатимуть досвід роботи (хоча б мінімальний), знання іноземних мов (в ідеалі кількох, але англійська в пріоритеті), орієнтування в кількох напрямках.

Якщо вам не вдалося потрапити до одеської компанії, то без проблем можна влаштуватися на посаду в іншому місті та працювати віддалено. Саме в IT-сфері це практикується дуже часто. Напевно ви знаєте, що багато українців, у тому числі одесити, працюють в іноземних компаніях (американських і європейських), причому часом з більшим ентузіазмом, ніж у своїй рідній країні.

Однак враховуйте той факт, що іноземні компанії також прийматимуть у свої команди лише кращих айтішників, і чим більше знань у вас, тим більше шансів влаштуватися на хорошу посаду.

Можливість вибору

Ще одна величезна перевага роботи у сфері IT – це  самостійно обирати місце роботи. Не кожна компанія надає такі можливості своїм працівникам.

Про що мова? Річ у тому, що дуже часто IT-компанії дають працівнику право вибору, де він хоче працювати: в офісі з усією командою, віддалено з дому або чергувати. Якщо айтішник вибирає третій варіант, за ним закріплюється робоче місце або кабінет, а сам він не зобов’язаний щодня бути присутнім на роботі. Виходить що фахівець може в якийсь день поїхати до офісного приміщення, а в інший – залишитися вдома чи піти до кафе.

Звичайно не всі компанії передбачають такий графік роботи: деякі вимагають обов’язкової присутності на робочому місці, інші працюють лише віддалено.

Якщо у вас є вибір, то орієнтуйтеся на свої особисті уподобання та на те, наскільки місце роботи впливає на продуктивність. Адже багато хто не може змусити себе налаштуватися на робочий лад в домашній обстановці, де звикли відпочивати, або співмешканці не дають змоги сконцентруватися на завданні.

З іншого боку одеські IT-компанії найчастіше розміщуються на високих поверхах: звідти відкривається чудовий краєвид на місто. Після робочого дня ви ще й насолодитеся міськими пейзажами на шляху додому, адже вечірня та нічна Одеса – це місце натхнення, романтики та естетичної насолоди.

Прийти попрацювати у кафе – чудова ідея, якщо вас не бентежить шум у залі. В Одесі розміщується така велика кількість кафе, кав’ярень, кондитерських, ресторанів та барів, що ви в змозі щодня відвідувати різні, щоб не повторюватись. Таким чином, ви складете для себе перелік закладів, де приємно працювати.

У південній столиці ви можете відвідати такі заклади з ноутбуком та попрацювати у комфорті: кав’ярні “Mimi”, “Foundation”, “Альтернатива”, “Тиша”, “Coffeetory”, ресторани “Хмари”, “Monika”, “YUG” та інші.

Пасивний спосіб життя

Зважившись стати на шлях айтішника, будьте готові до того, що доведеться проводити за комп’ютером або ноутбуком в середньому по 8-10 годин на добу. Це не так легко, як здається. Ви автоматично переходите на пасивний спосіб життя: сидяча робота, біль у спині, погіршення зору, мало активності протягом дня.

Якщо ви віддаєте перевагу активному способу життя, то буде складно звикнути до таких змін. Через деякий час ви цілком можете зробити для себе висновок, що така робота не для вас.

Крім цього найчастіше робота в ІТ – виконання схожих, однотипних дій на постійній основі. Це відносно монотонна робота, де всі ваші завдання та дії поєднані між собою. Якщо вам до вподоби постійна різноманітність і цікаві, креативні завдання на щоденній основі, ви можете занудьгувати та почати замислюватися про зміну діяльності.

У якому віці йти до ІТ?

Прагнення та бажання розвиватись в IT-сфері спостерігається більше у представників молодого покоління. Молодь активно вивчає нові тенденції та з більшою довірою ставиться до нових професій, до того ж їм набагато простіше засвоїти гаджети й складні технології.

У 2022 році понад 50% одеських старшокласників планували вступати на факультети інформаційних технологій та кібербезпеки, щоб вивчати IT-сферу.

Для Одеси це досить високий показник, адже, як відомо, донедавна багато хто прагнув вивчитися на моряків, що дуже традиційно для південної столиці. До того ж моряки отримували хорошу зарплатню, порівняно з іншими професіями у місті.

Проте абітурієнти все більше переходять на бік технологій та онлайн професій.

Цікавим фактом є те, що засвоїти ІТ-професії та змінити роботу вирішуються і люди старшого віку та іншого покоління. В IT дедалі частіше приходять люди від 30, 40 та 50 років. Це означає, що людина у будь-якому віці може покращити професію, якщо того бажає, та кардинально змінити своє життя. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.