Середа, 29 Травня, 2024

3DLООK та її одеський засновник

Одесита Вадима Роговського знають, як засновника компанії, яка вміє знімати мірки з фотографії. Цей стартапів приніс нашому земляку не лише всесвітню популярність, а й безліч нагород в галузі інновації.

Докладніше про це в нашому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на forbes.ua.

Вадиму Роговському вдалося стати серійним підприємцем. Ще в 2014-тому році він здійснив продаж стартапу АdCеnter, який спеціалізувався на рекламі в соціальних мережах. Угода принесла одеситу чотириста тисяч доларів.

А через рік він увійшов до числа доларових мільйонерів, адже фондом iTесh Cарital за два мільйони доларів було придбано частку в одному з рекламних сервісів, власником якого був наш герой.

Половину отриманих грошей одесит витратив на те, щоб розвивати бізнес.

Новий проект

Травень 2016-того ознаменувався для Вадима появою нової справи.

Йдеться про 3DLООК. Завдяки її розробкам будь-який смартфон фактично може стати точним 3D-сканером. Доволі амбітний хід, чи не так? Але через складність технології знижується рівень ризиків.

Адже, за словами Роговського, дуже не хотілося, щоб у когось з’явилося бажання запозичити його ідею.

Одеський натхненник

Розробка комп’ютерного зору та доповненої реальності стала проходити трохи легше, тому що одесит надихався успіхами одного зі своїх давніх знайомих (йдеться про Віктора Шабурова).

Унікальна можливість

3DLООК цікава тим, що може знімати мірки до міліметрової точності, “ігноруючи” предмети одягу та моделюючи деформацію, властиву м’яким тканинам.За якихось тридцять секунд дві фотографії дають близько шістдесяти п’яти параметрів, зокрема обхват талії та довжину рук.

За допомогою технології, розробленої одеситом, стала доступною віртуальна примірка та створення лекала.

Головні клієнти

До Роговського поступово почали звертатися бренди, які займаються інтернет-продажем одягу, які страждають від численних повернень через те, що в онлайн-режимі в людей немає можливості примірки речей.

А 3DLООК мала можливість вирішити цю проблему шляхом продажу віджетів для сайту.

3DLООК стала впритул займатися сервісами, якими користуються виробники та продавці одягу.

Поки проводилися розважальні експерименти, стартапу вдалося зібрати сто тисяч унікальних фотографій. Ну, а далі почалися пошуки інженерів.

Про інвесторів

Засновник компанії не страждає від запаморочення, що виникає від того чи іншого успіху.

Так, ідея Вадима під час проведення стартап-турніру LVМН викликала бурю оплесків, зокрема від супермоделі Наталії Водянової.

Але вона також трохи переймалася тим, що інвестуючи в проект одесита сто тисяч доларів, пізніше їй доведеться вкласти більше. Адже успіх на турнірі міг сприяти підвищенню оцінки компанії.

Але побоювання моделі виявилися марними, і її початкові домовленості з Роговським виявилися незмінними.

Загалом у 3DLООК інвесторами було вкладено суму, що перевищує чотири мільйони доларів. Поряд із бізнес-ангелами та акселераторами, в ролі інвесторів виступило кілька українських інституційних гравців.

Нові інтереси

Крім іншого, Роговского стала цікавити корпоративна культура, а точніше її розробка. Він поринув у вивчення відомих авторів, які написали книги в цьому напрямі.

В результаті одеситу вдалося розробити принципи діяльності 3DLООК, які представлені:

  • умінням співпрацювати;
  • працьовитістю;
  • відповідальністю;
  • гарним настроєм.

Питання конкуренції

Щодо конкуренції, то в цій частині Вадиму боятися нічого.

Так, нове покоління iPаd, окрім звичних камер, наділене лідаром – датчиком сканування навколишнього простору та моделювання його у 3D-формат.

Але, за словами одесита та його команди, цієї технології їм не варто боятися. Адже тіло під тим чи іншим одягом у лідара все одно побачити не вдасться. Тому параметрична статистична модель тіла залишається актуальною.

Окрім цього, одесити впевнені, що в частині інтерпретації хмари точок вони є найкращими.

Фото: techrocks, forbes.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.