Четвер, 30 Травня, 2024

Одеська Лузанівка: від історичних фактів до сучасності

Кожен одеський район є не тільки адміністративною одиницею, – це історична частина і віха міського розвитку, пише odessa-future.com.ua.

Колись безлюдна, посушлива окраїнна імперська територія перетворилася в частину багатомільйонного міста під назвою Одеса. 

Ми говоримо про Лузанівку, якої, з посиланням на myod.info, присвячений наш матеріал. 

Секрети назви 

У 1819-тому Фомою Петровичем Лузановим, генералом-майором, учасником російсько-французьких військових дій, георгіївським кавалером були отримані за розпорядженням імператора землі близько Хаджибея. 

Скоро Лузановим був заснований в цій місцевості маєток, завдяки якому було названо село. 

Довгі роки у лузанівських земель і маєтку не було статусу складової частини міста. 

Період комуністичного будівництва 

Щоб уникнути революційних пролетарських репресій, Лузановськими спадкоємцями було прийнято рішення залишити садибу, яку частково розграбував знедолений трудовий народ. 

Революційною владою був відкритий в садибі дитячий табір. 

Згодом, в 1923-тьому власником садиби став радянсько-український Червоний хрест. Відразу було облаштовано табірний заклад для безпритульних та дітей, чиї сім’ї були незаможними. 

На жаль, в цей період багату садибу починали потихеньку руйнувати. Складовими частинами табору були барачні приміщення з брезентовими наметами. 

В кінці 40-х на цьому місці відкрили табірний заклад, який відвідували юні ленінці. 

Заснування мікрорайону 

Сильну забудову лузанівської території почали до середини п’ятдесятих.По сусідству з парком були розміщені нові об’єкти у вигляді непоказних барачних будинків, призначених робочим, місцем роботи яких були сусідні заводські підприємства. 

Згодом тут почали будівництво радянських “котеджів”. 

А ще через кілька десятиліть тут з’явилися однотипні будинки, в яких розташовувалися тісні квартири “хрущовки” і дев’ятиповерхівки. 

Кінцем будівельного буму в цьому районі був 1980-тий. 

Однак на сьогоднішній день в цій місцевості знову зводять багатоповерхові житлові будинки. 

Пляжний рейс 

Близько сімдесяти років тому кожен бажаючий опинитися на пляжі міг з центральної частини міста вилетіти туди прямо на літаку. За день такий одеський пляжний рейс перевозив до чотирьохсот п’ятдесяти чоловік. Виліт літака здійснювався з “Застави” (аеродром). 

Козаче минуле 

Відомим Семеном Палієм та його однодумцями було здійснено напад на татар, коли вони були на зворотному шляху з угорської землі після чергового розбійного набігу. Татари з тим, що вони вкрали і відняли, з худобою, і з бранцями мали намір здійснити перехід через територію сучасної Одеси. 

Ненависного ворога наздогнали  козаки і почався Пересипський бій, перемога в якому була також на боці козаків. Вони звільнили сотні полонених. 

Волонтерська будова 

Лузановськими волонтерами був тут реалізований проект у вигляді пляжного будинку, де живуть бездомні коти. Зоозахисники разом з місцевими жителями підтримують тут чистоту і вони ж забезпечують тваринам корм. 

Доступ до відпочинку для всіх 

Ця місцевість стала місцем розташування першого інклюзивної пляжу.Тут пандус спускається прямо до води, і ним легко можна переміщатися на інвалідному візку. 

Берег забезпечений тапчанами, тентами, душовими кабінами, туалетом. 

Усім байкерам і рокерам присвячується 

Щороку в цьому місці відбувається з’їзд байкерів не тільки зі всієї нашої держави, а також з молдавськоі, російськоі і білоруськоі. Така традиція бере свій початок з 2000-го. 

Цей захід відрізняється видовищністю. Не менш активна участь приймається одеськими виконавцями і запрошеними з інших міст рок-колективами . 

Дар природи 

Протягом багатьох років тут відпочивали тільки Пересипські жителі. Однак з 1927-мого це місце стало дуже популярно і сюди стали з’їжджатися одесити зі всіх інших міських районів. 

Це місце входить в число тих небагатьох пляжних зон, які створила сама природа, без будь-якої участі людини. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.