Неділя, 26 Травня, 2024

Коли в Одесі з’явився перший тролейбус

Одеса – велике місто, в якому мешкає близько 1 мільйона осіб. Безперечно, у такому населеному місті має бути відповідна кількість громадського транспорту, адже люди щодня проходять великий шлях, щоб дістатися потрібного місця. Громадський транспорт – важлива складова інфраструктури міста, адже не всім до вподоби мати повідомлений пересувний засіб.

В Одесі, у межах міста курсують такі громадські, транспортні засоби: маршрутне таксі, тролейбуси та трамваї. У наші дні вони заполонили місто своєю кількістю і зустрічаються чи не на кожній вулиці. Цікаво дізнатися, з чого все починалося і як в Одесі вперше пустили у хід подібний транспорт. Розглянемо ми те, як у місті з’явився перший тролейбус. Більше на odessa-future.com.ua.

Урочисте відкриття, яке переносилося

Найперша лінія була побудована ще в 1941 році, тоді ж і планувалося відкриття, проте війна перешкодила всьому. Мало того, румунські окупанти вивезли з одеси транспорт, що вже повністю підготовлений до запуску. Серед обладнання було 11 тролейбусних машин ЯТБ-4, які були привезені із Ярославського автомобільного заводу.

Лише після звільнення Одеси, 1944 року почало повертатися до Одеси обладнання. З Румунії було доставлено всі 11 тролейбусів, але вже не в тому новому стані, проте їх відремонтували в майстернях одеського трамвая.

Нарешті, у 1945 році відбулося довгоочікуване відкриття тролейбусного руху в Одесі, який прямував маршрутом “Вокзал” – “Площа Льва Толстого”. Спочатку він проходив вулицею Пушкінська, Дерибасівська та Льва Толстого. Після закриття руху на Дерибасівській, у 1984 році та зміни схеми руху тролейбуса, лінія маршруту була змінена.

Поява нових тролейбусів в Одесі

Як розповідає Сайт “Википедия”, з 1948 року до Одеси почали привозити нові моделі тролейбусів. Серед них такі моделі: МТБ-82, КТБ-1, ЗіУ-5.

1966 року було доставлено тролейбуси Київ-4 із київського заводу електротранспорту, їх налічувалося близько 32 одиниць.

1972 року з’явилися тролейбуси, які стали наймасовішим типом рухомого складу в Одесі. Це модель ЗіУ-9, які ходили, в основному маршрутом тролейбусів №11 і 12. А ще, цього року почали з’являтися вантажні тролейбуси з виробництва того самого київського заводу електротранспорту.

З 1992 по 1996 роки до Одеси надходили тролейбуси ЮМЗ-Т1 та ЮМЗ-Т2.

Очевидно, керівництву Одеси більше до вподоби були тролейбусні маршрути, ніж трамвайні, оскільки деякі тролейбусні маршрути мають частину трамвайних (вже закритих) трамвайних маршрутів. Наприклад, 2005 року закрили трамвайний маршрут №4, а пізніше він став частиною тролейбусного маршруту №2.

У 2009 році Одеса поповнилася 16 новими тролейбусами Тролза-5265 “Мегаполіс”, які виготовлялися на індивідуальне замовлення з кондиціонером у салоні.

У 2012 році з’явилися тролейбуси з Чехії – 8 одиниць Skoda 14Tr та 5 одиниць Skoda 21Tr.

За словами Сайту Сайта “Пассажирский транспорт”, у 2017 році протягом року до Одеси надходили білоруські низькопідлогові тролейбуси “Білкомунмаш” 321-й – 47 нових одиниць. А придбано ці тролейбуси були коштом кредиту Європейського банку.

З 2019 до 2021 року нових надходжень транспорту не було.

2021 року Одеса налічувала близько 173 одиниць тролейбусів, з яких справними були 105, половина з яких – низькопідлогові, сучасні тролейбуси. Старі моделі відновлюють, а якщо машина зовсім несправна – її утилізують і списують.

Вартість проїзду у тролейбусах

1999 року вартість проїзду становила лише 30 копійок. Така ціна трималася досить довго і лише 2008 року піднялася до 1 грн.

Потім збільшення цін спостерігалося систематично: за 2011 рік ціна двічі змінювалася – 1 грн 25 копійок та 1 грн 50 копійок.

У 2015 році оплата вже становила 2 грн., у 2016 – 3 грн.

Починаючи з грудня 2018 року, ціна становила 5 грн.

У 2021 році спостерігалися зміни, що відповідають європейському рівню оплати за проїзд у громадському транспорті. У тролейбусі, як і в трамваї, з’явилася функція безготівкового розрахунку, яка становила 7 грн, а готівкою – 8 грн. Безготівковий розрахунок здійснюється через мобільний додаток Приват24 або Transpod.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.