Середа, 17 Липня, 2024

Як не зіпсувати очі: поради любителям багато читати

Читання, зокрема регулярний перегляд соцмереж та інших друкованих новин, може негативно впливати на органи зору. Причина цього – перенапруга очей. У статті розповімо, як читати з комфортом, щоби підтримувати здоров’я очей.

Звідки краще отримувати інформацію

Традиційно текст беремо з друкованої книги чи екрану будь-якого гаджета. У першому випадку бажано підбирати таке видання, щоб колір сторінки та друк шрифту були максимально контрастними. Намагайтеся вибирати книгу із жовтуватими сторінками. Вони менше навантажують очі під час читання. Білий колір паперу дає сильні відблиски. Це негативно впливає на органи зору. Якщо говорити про гаджети — смартфон або екран комп’ютера, то їхнє синє свічення також шкодить очам. Коли читаєте з них, надягайте спеціальні окуляри з лінзами, що поляризують. Вони нейтралізують негативне синє свічення. Ідеальний варіант – електронна книга. По-перше, дозволяє не перевантажувати себе, якщо любите читати у дорозі. По-друге, сучасні пристрої оснащені технологією E-ink, що створює ефект паперової сторінки. До того ж, ви завжди можете відрегулювати розмір шрифту під себе.

Час для читання

Офтальмологи стверджують, що читати найкраще за денного освітлення. Частково це правда. Однак отримувати інформацію можна і в пізній вечірній час. Головне – подбати про якісне освітлення. Краще, якщо світло падатиме прямо на сторінки. Зверніть увагу, що ціна настільної лампи хорошої якості не така висока. Вибирайте світильник із абажуром, який прикриє лампочку та захистить ваші очі від прямих променів.

Ідеальна поза

Не варто читати лежачи. Не рекомендується тримати гаджет чи книгу безпосередньо на грудях чи колінах. Такий нахил голови негативно впливає на шийні хребці. Вони сильно згинаються вперед, внаслідок чого зменшується глибина дихання, а головний мозок отримує уповільнене кровопостачання. Ідеальний варіант – книга або гаджет безпосередньо перед очима на відстані 30-40 см. Читати краще сидячи. Приблизно кожні 50-60 хвилин бажано робити невеликі перерви. У цей час слід провести невелику зарядку для очей. Найкраща вправа – фокусування погляду на предметах, розташованих далеко. Таким чином ви змінюєте кут зору, розвантажуєте м’язи очей. Також можна поморгати, повертати очними яблуками, піднімаючи вгору-вниз і переміщаючи по діагоналі.

Правильне харчування

Щоб забезпечити органи зору каротиноїдами та антиоксидантами, до раціону необхідно включати достатню кількість продуктів, багатих вітаміном A, лютеїном та зеаксантином. Це морква, червоний та жовтий болгарський перець, ягоди чорниці та лохини. Їх краще їсти в чистому необробленому вигляді. При необхідності проконсультуйтеся з сімейним лікарем та включіть до раціону вітамінні комплекси.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.