Субота, 15 Червня, 2024

Про найкрасивіші одеські будинки

В Одесі – дуже красива старовинна архітектура. Деяким будинкам вдалося зберегтися ще з дев’ятнадцятого століття. Міській архітектурі, особливо в історичному центрі, притаманні аристократизм і велич. Далі на odessa-future.com.ua

Крім цього, Одеса, з кожним роком, розростається новими сучасними будинками і особняками. 

Ось і виходить, що в нашому місті можна спостерігати дивне поєднання старовини з сучасністю. 

Однак в нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми все ж хочемо зупинитися на розкішній одеській старовині, і розповісти вам про одеські будинки, які входять в число найкрасивіших. 

Про Толстовське палацове спорудження

Фото : myod.info

Цю будівля з упевненістю можна віднести до найкрасивіших у нашому місті. Також вона відома під назвою “Будинку вчених”. 

Стилем споруди є класицизм, а розробкою проекту займався легендарний Боффо. 

У сучасних реаліях будівлю збережено майже цілком. 

До наших днів дійшли дві споруди у вигляді садиби і картинної галереї. 

Роком будівництва є 1830-тий, а в 1934-тому у споруди з’явився статус “Будинку вчених”. 

Про “хвилястий” будинок 

Фото : myod.info

Ця красива споруда відноситься до сучасної одеської архітектури. Вона є дачею в прибережній зоні, яка відноситься до приватної власності. Зовнішність споруди дуже схожа зі знаменитими барселонськими Гаудіівскіми будинками. 

У чиїй власності знаходиться даний будинок, – невідомо. За одними джерелами, він є власністю Бориса Кауфмана, а інші говорять про те, що власником є ​​Олександр Мамонтенко.

Про будинок, який прикрашають атланти 

Фото : myod.info

Він є старовинним особняком, який є однією з візитних карток нашого міста. Колись його власниками були барони Фальц-Фейни. 

Заможною сім’єю було ініційовано створення заповідника Асканії-Новоі. 

Вищевказану споруду було названо таким чином внаслідок скульптур атлантів, плечі яких, ніби, є основою для зоряного неба. Ці скульптури є декором і виділяють цю споруду серед всіх інших. 

Будинок був обраний для зображення емблеми такоі одеської організації, як Всесвітній клуб одеситів, який очолював Михайло Михайлович Жванецький. 

Будівництво будівлі відбулося в 1889-тому. 

Про “вухатий” будинок

Фото : myod.info

Це сучасна споруда є окрасою провулка, назва якого присвячено Топольському. 

Його стилем є деконструктивизм. Від деяких одеситів можна почути, що це “безформений будинок”. 

За допомогою віконних дзеркальних елементів створюється асоціація із вухами, що і стало причиною зазначеноі назви. Будинок, в основному, є місцем розташування офісів. 

Про аркадійський колізей

Фото : myod.info

Під цією величною назвою мається на увазі будинкове спорудження, місцем розташування якого є прибережна частина міста. 

У цій елітній будові розташовані квартири vip-класу. 

Споруда дуже схожа з давньоримськими колізеями. Їй притаманна монументальність і величність. 

Про полковницький будинок 

Фото : myod.info

Ця споруда була власністю одеського градоначальника Григор’єва. Вона успішно збережена до сьогоднішнього дня і входить в число найкрасивіших одеських споруд.

Її стилем є готика, якій притаманні високі вікна. Зведена вона була в 1912-тому. 

Будівля є місцем розташування знаменитого Фанконі, яке оспівувалося поетами і письменниками. Це було улюблене місце Маяковського, Гумільова, Шаляпіна, Ільфа і Петрова. 

Про “будинок-стіну” 

Фото : myod.info

Роком будівництва цього загадкового одеського будинку є 1889-тий , а його місцем розташування – Воронцовський провулок. 

Якщо подивитися на цю споруду збоку, то створюються враження, що вона плоска. Її вигляд у багатьох (особливо у туристів) викликає містичні асоціації. Її другою назвою є “Відьомський будинок”. 

Загадкою цього будинку є його трикутна форма. Коли йшов процес його будівництва, бюджет несподівано підійшов до кінця, тому задня стіна була замінена двома бічними. 

Стилем споруди є ренесанс. 

Про знаменитий “Брістоль” 

Фото : myod.info

Цей готельний заклад було побудовано в 1899-тому відповідно до проекту Бернардацці. 

Стилем будівлі є бароко. 

В той період це був найкращий готель у всій імперській державі. 

Готель був оснащений електричним освітленням, ліфтом і телефонами. Серед відомих постояльців можна згадати Віру Холодну і Володимира Висоцького. 

Звичайно, це далеко не всі відомі і красиві будівлі нашого рідного міста. Однак вони є візитними картками Одеси, і вони являють собою обов’язкові місця для відвідування у кожного туриста. 

Важливо звернути увагу на багатогранність стилів. Ми згадали лише про вісім перлин одеської архітектури, але дивіться, – скільки різних архітектурних стилів і відмінностей. 

У цьому і весь секрет нашого міста, – в ньому поєднується стільки різних стилів, напрямків і жанрів, що він по праву може носити звання культурної столиці. Причому така різноплановість відчувається не тільки в архітектурі, – це відображається на всіх сферах життєдіяльності міста. 

Нам, одеситам, потрібно дбайливо ставитися до такоі неймовірно цінноі спадщини, зберігати іі, пишатися нею, і передавати це трепетне ставлення наступним поколінням. Адже, хто як не ми повинен хвилюватися про збереження історичної та культурної спадщини Одеси?! 

Це є нашим священним обов’язком, виконання якого забезпечить Одесі довге існування, збереження її неповторної атмосфери, дивовижного колориту, цікавої історії, унікальної культури і цінних традицій. 

Чи не є все це заповітною мрією всіх одеситів ?! Одеситів, які безмірно люблять свою Одесу, пишаються нею, хвилюються за її сьогодення і майбутнє, радіють її успіхам і здобуткам … Одеситів, які незалежно від свого місця перебування, завжди поспішають до неї, єдиною, доброї, багатогранної і найкращої на світі, – нашої рідної Одеси-Мами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.