Четвер, 30 Травня, 2024

Книжка та Олександрівський проспект в умовах війни

Одесу, як і інші українські міста, огорнув воєнний стан. І незважаючи на те, що наприкінці березня-початку квітня місто, у прямому та переносному сенсі слова, починає розквітати, балуючи одеситів гарною погодою, ласкавими весняними променями сонця та довгоочікуваним теплом, цього року в одеську весну було внесено значні корективи, і відтепер у нас все насамперед пов’язане з війною. Більше на сайті odessa-future.

Одесити, виходячи на вулицю, мимоволі намагаються зупинити око на деталях, що говорять про продовження життя, попри все.

У нашому матеріалі, з посиланням на Одесская жизнь, ми спробуємо відтворити для вас таку життєстверджуючу живу картинку, яка опише знамениту Книжку та Олександрівський проспект, де, незважаючи на війну, так само вирує життя.

Про обнадійливий острівець

З початком війни (і особливо з приходом тепла) Олександрівський проспект вирізняється надзвичайно великою кількістю людей.

У наші дні він дуже схожий на такий собі міський острівець, який має досить обнадійливий курс – кафе з крамничками потихеньку відкриваються, одесити ходять з дитячими візочками і відпочивають на лавках, а рух маршруток продовжується.

Ну, і звичайно, набряклі бруньки на чагарниках! Куди ж без них! Адже саме вони є першими та найпоказовішими весняними ознаками.

Військове життя Книжки

Легендарному питанню, яке стосується “сьогоднішнього курсу на Книжці”, в рамках сучасних подій було надано зовсім інше звучання.На Книжці зараз стільки людей, що цілком можна з упевненістю говорити про те, що там, у найкращому розумінні сьогодення, життя вирує.

Звичайно, тут, як звичайно, багато хто “сидить у своїх смартфонах”, попиваючи чашку ароматної кави, чаю або какао. Проте тепер розмови всі й у всіх на одну, найболючішу тему.

Також впадає в око те, що Книжка буквально заповнена літніми людьми, які до війни, здається, були там досить рідкісними гостями.

І в цьому немає нічого дивного – адже велика кількість людей, як би свідчить про новий “курс” Книжки, що свідчить про продовження життя.

Майже кожна торгова точка відкрита. А сам “Книжковий ринок” чудово продовжує працювати відповідно до всіх звичних “напрямків” і з усім “набором” звичних товарів-послуг.

Одеські балконні концерти

Проте на улюблену Книжку одесити приходять не лише за товарами-послугами, а й за тим, щоб насолодитися балконним концертом, який є справжнім дивом в умовах воєнного стану. Одеськими музикантами було прийнято рішення час від часу піднімати дух, підвищувати настрій та балуватий справжнім позитивом своїх земляків.

Балкон можна бачити прямо з “Книжкового ринку” і варто чути, як музичним композиціям супроводжують оплески численної одеської публіки.

Серед таких слухачів можна відзначити і досить літню одеситку Ксенію.

За словами жінки, вона щодня приходить на Книжку, там їй не страшно, адже це багатолюдне місце, де кожен дуже доброзичливий.Тому провести там годину-другу є справжніми ліками від переживань і болю в серці…

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.