Четвер, 18 Липня, 2024

Металопластик для старовинного палацу Потоцьких-Наришкіних

“Придворний реставратор” міської влади Володимир Суханов отримав завдання замінити автентичні вікна та двері Художнього музею, який нещодавно отримав статус Національного. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Улюблене подружня пара мерії

Розробкою проектно-кошторисної документацією на реставрацію вказаного музею (колишнього Палацу Потоцьких) розробляла компанія «Екобуд+», за що отримала 2,8 мільйона гривень. Фірма зареєстрована на Тетяну Суханову – дружину улюбленого реставратора Володимира Суханова, який відомий одеситам із проведення реставрації низки архітектурних артефактів міста.

Крім заміни історичних вікон і дверей, передбачається також дверей, що ламінують, а це вже повноцінний ремонт, але ніяка не реставрація.

Важко уявити, що у старовинному особняку середини 19 століття з’являться вікна із сучасних матеріалів, що однозначно дисонуватиме з усією концепцією будівлі, доріжок, квіткових клумб, огорожі тощо.

Реставратори, які не вселяють довіри

Для створення повної картини варто уточнити, що під керівництвом згаданого пана Суханова проводилася реставрація багатьох знакових будівель міста, зокрема Потьомкінських сходів, будинку Русова, Воронцовської колонади. Цими проектами займалися дві фірми, підконтрольні архітектору – “Екобуд” та “Екобуд і К”.

Примітно, що так звана реставрація перших трьох перерахованих вище об’єктів спровокувала досить гучні скандали, але це не допомогло змінити головного реставратора Одеси. У цьому контексті є підозра, що діяльність із заміни дверей та вікон не сприятиме, м’яко кажучи, благополуччю закладу культури.

Експерти докладно вивчили проектно-кошторисну документацію на реставрацію художнього музею, внаслідок чого робітники мають встановити замість дерев’яних вікон металопластикові. Така ж доля чекає на дерев’яні двері: замість них з’являться металопластикові та ламіновані. Окрім цього, у проекті прописано, що дерев’яні рами замінять на євробрус. Тобто, спочатку поставлять металопластикові вікна, а потім пластикові рами сховають за євробрусом, тобто металеву панель з імітацією дерева.

Виходить, що, йдучи назустріч підряднику, придворний реставратор мерії вирішив провести ремонтні роботи, ніби заощадивши ресурси.

Сьогодні двері музею є особливими шедеврами столярної майстерності позаминулого століття. Багато з них прикрашені красивим різьбленням і дивовижною ліпниною. Виходячи з цього, можна собі уявити, що втратять в черговий раз одесити, які одного прекрасного дня побачать безсмачні двері та вікна, замість автентичних. А куди подінуться останні? Можна припустити, що на них уже хтось поклав своє око. Не в топку ж такі скарби…

І наостанок. Викладені вище факти дивують, як досі міське керівництво допускає до реставраційних робіт людини, яка особисто та її працівники не виправдали довіри.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.