Четвер, 18 Липня, 2024

В Одесі відкрився пляж для людей з інвалідністю — потенційно найкращий в Україні?

Незважаючи на значне моральне просування, появу нової етики і підняття питань толерантності до представників різних соціальних груп, Україна в 2021 році все ще не може бути зразком наслідування інклюзивної політики. Проте, розвиток у цьому питанні є, у кожному регіоні по-своєму, і Одеса, природно, не є винятком. Далі на odessa-future.

Зовсім нещодавно відкрився пляж для людей з інвалідністю — на зоні «Дельфіна». Проект був досить масштабним, його реалізація йшла, наскільки відомо, безпроблемно, однак, проблеми з’явилися вже після відкриття.

Отже, поговоримо про цей пляжі і про те, як його сприйняла цільова аудиторія та не тільки вона.

Особливості відведеної зони

Реалізований проект передбачає спеціальні конструкції, які необхідні людям з інвалідністю для комфортного відвідування зони. Пандуси, сходи, ліфт, пішохідні зони зі спеціальним покриттям, також спеціальні предмети для відпочинку і обладнані вбиральні — все це обов’язково для такого роду проектів, і все це є. Природно, були також організовані медичний пункт і місця для переодягання, але це повинно бути на кожній такій локації (як, в принципі, і все попереднє, але про це трохи пізніше).

Проект вийшов досить вдалим, щоб заслужити нагороду відразу після свого відкриття — у локації є «блакитний прапор»: він є символом високої якості та доглянутості.

Реакція громадськості

Здавалося б, блага мета — зробити пляж зручним спеціально для «людей з обмеженими можливостями», які (бідні і нездатні до повноцінного життя) не можуть насолоджуватися своїм існуванням у повну силу! Так чому ж велика частина людей з цієї групи (і не тільки) залишилася незадоволена реалізацією проекту, а якщо бути точніше, то його концепцією?

Взяти, наприклад, позицію Сергія Мотуса, який поділився своїми думками у мережі — він є батьком дитини з інвалідністю. На його думку, організація подібних проектів — це те ж саме, що робити спеціальні проекти для людей з якогось конкретного анатомічного критерію. Наприклад, як зробити пляж для людей, у яких певний розмір ноги, ширина талії тощо. У підсумку, на думку чоловіка, такі випадки є просто неприйнятними, а в розвинених країнах на це все взагалі не звертають уваги.

Деякі одесити також вказували на недоліки: наприклад, Дмитро Птяшко зазначив, що пляж зручний для використання тільки тими людьми, у кого є приватне авто. У свою чергу користувачка Юлія Мензлівська зазначила, що людей таким чином поділяють (і з цією думкою згодні й інші користувачі) — допис з обговоренням можна почитати тут.

У цей момент варто повернутися до думки про те, що насправді зручність для людей з інвалідністю має бути організовано скрізь і без винятків. Люди з інвалідністю повинні мати доступ до будь-якого пляжу, а не до однієї локації. Ясна річ, що мова йде не тільки про пляжі, а в тому числі також про місця роботи, освітні та медичні установи — парою слів, до всього.

Відчути проблему людині без інвалідності у цьому випадку не так уже й складно: достатньо уявити, що необхідно потрапити на другий поверх, але сходи зникли. І що ж тоді робити? Ось тут — те ж саме. Пандуси, спеціальні вбиральні та інші конструкції для людей з інвалідністю — це маст-хев для кожного міста.

І все ж не можна заперечувати, що проект реалізований на досить високому рівні, хоч і є деякі недоробки.

Фото: Vgorode, Facebook

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.