Середа, 29 Травня, 2024

Історія IT-волонтера: як арт-директор створив майстерні для реставрації одеських дверей ХІХ-ХХ століть

У нашому матеріалі odessa-future.com.ua з посиланням на dou.ua ми хочемо розповісти вам про історію арт-директора однієї з айті-компаній, який вирішив приєднатися до унікального одеського проекту, що дозволяє робити Одесу кращою і красивішою.

Незвичайне захоплення одеського айтішника

Арт-директор АВ Sоft Костянтин Ємельянов має незвичайне захоплення – він покращує одеське міське середовище в рамках проекту Urbаn Inst.

За словами Костянтина, його завжди приваблював веб-дизайн та ілюстрація. Напевно, це й призвело до посади арт-директора.

Команда одесита є маркетинг-відділом каліфорнійської компанії, яка займається створенням програмного забезпечення.

Створення команди

Костянтина завжди хвилював рівень благополуччя нашого міста, тому в 2014-му він увійшов до числа творців і СЕО Urbаn Inst. Це громадська організація, а точніше команда, до якої увійшли архітектори та дизайнери заради проведення міських досліджень.

Початок проекту

“Тисяча одеських дверей” – це проект Urbаn Inst, спрямований на вирішення конкретного завдання. Метою Костянтина та його однодумців є якісна одеська естетика та збереження історичної спадщини Одеси.

Urban Inst. має на увазі не один напрямок робіт, пов’язаних із міськими поліпшеннями.

Щодо історичних дверей, то ця ідея виникла доволі спонтанно.

Справа в тому, що дружина Костянтина є архітектором, і в 2019-му їй пощастило працювати над одним об’єктом в історичній частині Одеси. Йшлося про старовинну будівлю у жахливому стані. Там і були виявлені красиві історичні двері, які вже майже були на звалищі.

Але наш герой та його команда вирішили забрати двері та зв’язатися з власником споруди. Той відповів, що не вважає двері історичною цінністю.

В результаті команді Костянтина вдалося переконати власника в необхідності проведення реставрації дверей.

Аргумент був доволі простим і комерційним – продаж будівлі дасть набагато більше коштів за збереження історичних деталей.

Ця історія і стала початком повноцінного проекту “Тисяча одеських дверей”.

Потрібно, щоб цінували

Ну, а далі був етап ретельної підготовки, пошуку необхідних учасників, якими є меценати та реставратори.

Крім цього, команда Костянтина намагається досягти належного відношення до відреставрованих дверей. Тому було прийнято рішення про те, що частину суми на реставрацію потрібно вносити й мешканцям конкретного будинку, двері якого будуть відреставровані.

Непростий фактор

Також непростим фактором виявилося те, що за наявності в дверей статусу історичної пам’ятки, реставратор повинен мати спеціальну ліцензію, що дозволяє займатися реставраційними роботами.

Костянтину та його команді вдалося знайти таких реставраторів, і тепер вони залучають їх, за потреби.

Сам процес

Якщо говорити про сам процес реставрації, то він доволі копіткий, і складається з багатьох етапів. Йдеться про очищення дверей, 3D-сканування, створення точних моделей, створення форм, підбір точних матеріалів, закупівлю необхідних інструментів, виробів і т.ін.

Про другий напрямок

Слід зазначити, що проект “Тисяча одеських дверей” має і другий напрямок. Він полягає в тому, щоб демонструвати одеситам, серед яких цінностей вони живуть.

Так, наприклад, наявність красивих дверей на тому чи іншому фасаді важко помітити через те, що двері знаходяться у дворі або в арці.

Костянтином та його командою було прийнято рішення про те, щоб розпочати співпрацю з представниками команди “Архітектура Одеси”, які займаються пошуком, фіксацією та фотографуванням таких об’єктів. А команда Костянтина, застосовуючи свій айті-досвід та знання, займається розповсюдженням цих фотографій на сайтах та в соціальних мережах, а також нанесенням об’єктів на ту чи іншу електронну карту, щоб у туристів була можливість складання маршрутів та милування красою.

Фото: dou.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.