Четвер, 30 Травня, 2024

Одеса — притулок для переселенців : як живе місто зараз і хто сюди приїжджає?

Починаючи з 24 лютого по Україні перемістилося понад сім мільйонів людей. А загалом свої будинки залишили одинадцять мільйонів громадян. На четвертий місяць війни люди почали повертатися. Так, наприклад, понад вісімсот тисяч українців з Польщі, Румунії, Молдови та інших країн приїхали назад. В середньому в день по тридцять тисяч людей повертаються додому. Про це свідчать дані ООН. Таким чином це стало найбільшою міграцією з часів Другої світової війни. Більше на odessa-future.com.ua.

Багатьом переселенцям не було куди повертатися, тому люди почали підшукувати для життя нове місто. Із 7,1 мільйона переселенців близько 15% довелося переїжджати вдруге. Вперше вони залишили свої будинки після подій 2014-го року.

Ще у лютому всі кинулися на західну Україну і залишаються там і досі. Але зараз зняти там житло практично нереально. Тому альтернативою стала Одеса куди багато хто і вирушив. Сьогодні ми розповімо вам про те, хто переїхав до міста за час російського вторгнення в Україну. Також відкриємо корисні лайфхаки та розповімо те, чому місто має попит у такий складний для кожного час.

Дешеве житло

Війна ще не закінчилася, але вже з’являється маса новин про те, що після перемоги вся Україна вирушить до Одеси. Здавна місто має попит не лише в українців, а й у туристів з Європи. Усьому причиною є Чорне море, архітектура, гастрокультура та низка інших причин. Одеса справді змінює настрій людей. На жаль через воєнний стан цього року такого потоку туристів немає.

Може здатися дивовижним, але тепер за однокімнатну квартиру біля моря чи у центрі міста просять лише п’ять тисяч гривень на місяць. Загалом житло стало коштувати у 6-7 разів менше, ніж минулого літа. А іноді знаходяться і пропозиції подешевше. Багато хто знає не з чуток, що літня пора в Одеса найприбутковіша. Як тільки починає припікати сонечко, то всі рушають до Чорного моря, щоб відчути всю красу життя.

Але прийшла війна, а далі і заборона на купання в морі. Але на те є причини, адже всі пляжі заміновані. Також Одеса — місто вечірок і веселощів, а комендантська година, що починається в 23:00 цьому заважає. Але головне свято ще попереду, а для тих, хто повернувся з тимчасово окупованих територій життя в Одесі — ковток свіжого повітря.

Але якщо вам не терпиться відпочити, то винахідливі одесити знайшли рішення. Приходьте до: місцевого біопарку, ботанічного саду ОНУ, музею західного та східного мистецтва. Погуляйте з дивовижними жителями підводного світу в дельфінарії Nemo, поплавайте в басейні, подивіться кіно в Multiplex або побігайте на Трасі здоров’я. Місць щоб розважитись і перевести дух достатньо.

Хто здебільшого приїжджає?

Їдуть до Одеси біженці з Миколаєва, Херсона, Запоріжжя та інших українських областей, де нині небезпечно. У місті активно працюють волонтерські центри, які щодня надають гуманітарну допомогу сотням біженців. Там ви можете отримати їжу, одяг та засоби особистої гігієни. Вони є у всіх районах міста. Звертатися можна за телефонами:

Приморський – (068) 254 66 69

Київський – (048) 765 07 87

Суворовський – (048) 763 03 18

Малиновський – (048) 796 27 49

Після того як ви отримаєте статус переселенця, вам буде оформлена регулярна виплата в дві тисячі гривень від держави. Якщо ви переїхали з дитиною, то вам належить ще три тисячі. Також фінансову допомогу надають різноманітні міжнародні організації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.