Четвер, 30 Травня, 2024

Що показала ревізія одеських бомбосховищ?

Початок війни пролив світло на багато проблемних питань міста, які до цього ретельно ховалися.

Однією з таких проблем виявилися одеські бомбосховища, а точніше їхня катастрофічна нестача і непридатність.

Нещодавно представники одеської міської влади та громадські діячі провели ревізію сорока одеських сховищ.

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на Суспільне, ми докладно розповімо про результати ревізії.

Недоступність

За словами Ігоря Бичкова, який є волонтером Громадської організації “Експедиція”, ситуація є доволі критичною. Адже виходить, що влада міста нічого не зробила для того, щоб підготувати сховища. Крім цього, багато сховищ, які офіційно вказані на карті Одеси, є недоступними. Це або бомбосховища, що знаходяться в житлових будинках, але вони є закритими, або це бомбосховища, що знаходяться у різних установах. Потрапити туди також практично неможливо.

Яке сховище вважається придатним?

Стан багатьох бомбосховищ, які є відкритими та доступними, залишає бажати кращого.

Так, Бичков зазначає, що далеко не кожне підвальне приміщення можна використовувати як бомбосховище.

Дуже важливо, аби було хоча б два виходи з різних боків сховища.

Крім того, обов’язково має бути аварійний вихід, який також виконує роль аварійного повітроводу.

Волонтер зазначає, що висота приміщення, яке передбачається використовувати як сховище, має становити не менше 1,8 метра. Там мають бути сходинки.Бажано, щоб там були металеві двері, що відчиняються назовні. Це сприяє стримуванню вибухової хвилі. Туалет, а також місця, де можна сісти і прилягти, теж повинні бути обов’язково.

За словами Ігоря Бичкова, не менш важливою деталлю бомбосховища є інструменти, які у разі завалу можна використовувати для відкопування. До речі, сюди ще можна додати аптечку та вогнегасник.

Результати ревізії щодо різних типів будинків

Бичков повідомляє, що багатоповерхівки на селищі Котовського та Таїрова є панельними, а це означає, що їхня стійкість до ракетно-бомбових ударів мізерна. І підвальні приміщення у цих будинках не можуть вважатися сховищами. Адже вони низькі, і в них проходять комунікації. За певних умов там можуть виникнути прориви та підтоплення.

Чоловік вважає, що найкращими багатоквартирними будинками є монолітно-каркасні. Їхня конструкція відрізняється надійністю, тому цілком ймовірно, що такі будинки зможуть витримати навіть сильний удар. Звичайно, якась територія пошкодиться, але в цілому будинок збережеться. Крім цього, такі будинки часто оснащені цокольними поверхами та підвальними приміщеннями. Тому їх можна використовувати як сховища.

Щодо старого фонду (під яким в Одесі розуміються цегляні будинки, а також будинки з каменю та черепашника), то ці будинки теж не дуже надійні. Ситуацію у таких будинках не рятує навіть наявність просторих підвальних приміщень. Адже їх потрібно підготувати, а саме: забезпечити резервним виходом, туалетом, місцями для сидіння тощо.

В “Експедиції” кажуть, що одеситам доступна до заповнення анкета, яка є чимось накшталт заявки на перевірку конкретного бомбосховища.

За словами волонтера Ігоря Бочкова, вже надійшло близько десяти звернень.

Ну, а в міській раді вже створили робочу групу, яка має зайнятися проблемою сховищ. Але поки що нічого так і не змінилося.

Фото: Суспільне

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.