Вівторок, 23 Квітня, 2024

Повітряна тривога в одеських торгових центрах: куди бігти відвідувачам?

Як показала практика, коли лунає сигнал повітряної тривоги, в одеських закладах, які належать до сфери обслуговування, можна спостерігати різну реакцію. Далі на odessa-future.

Так, деякими магазинами та супермаркетами в якості сховищ використовуються підвальні та складські приміщення, а десь просто виводять людей на вулицю, відмовляючись нести будь-яку відповідальність за них.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, яка реакція на повітряну тривогу демонструється одеськими торговими центрами та мережевими супермаркетами.

Про торговий центр Fontаn Skу

Поруч із входом можна побачити оголошення, відповідно до якого, коли починається тривога, магазин закривається. Однак як у цьому випадку чинити відвідувачам – невідомо.

За словами однієї з продавчинь, коли починається сирена, охоронці виводять покупців із приміщення, а всі співробітники йдуть до найближчого укриття.

Проте, згадане оголошення вказує, що відвідувачі повинні разом із персоналом перейти до найближчого безпечного місця. Як бачите, на практиці це не реалізовується.

Що стосується самого сховища, то в якості нього адміністрація використовує один з підземних паркінгів сусіднього житлового комплексу. Також адміністрація пропонує бомбосховище, місцем розташування якого є вулиця Семінарська, але туди ще потрібно добігти.

На те, щоб дійти до паркінгу, піде близько трьох хвилин. Але це за умови, якщо вам відомий шлях. Інакше цілком можливо заблукати, тому що будь-які покажчики, за допомогою яких можна знайти сховище, відсутні.

Про торговий центр “Афіна”

Біля входу можна побачити оголошення про те, що в якості сховища використовується паркінг, а також стрілку, яка вказує напрямок. У паркінгу можна опинитися за лічені хвилини, тож із цим проблем немає.

За словами охорони, коли починається тривога всі люди виводяться в паркінг.

В сховище спускають усіх – і покупців, і співробітників, і охоронців.

Якщо спускатися в паркінг сходами, то дійти до нього можна за хвилину, причому протягом усього шляху зустрічаються покажчики, які допомагають не заблукати.

Сам паркінг розташований доволі глибоко, тому його цілком можна вважати надійним тимчасовим бомбосховищем.

Про штрафи для тих, хто порушує правила під час тривоги та комендантської години

Незважаючи на воєнний час, деякі одесити нехтують рекомендаціями та заборонами. Тому урядом були підготовлені законопроекти, відповідно до яких:

  • якщо з настанням комендантської години людина перебуває на вулиці або їде машиною, не маючи при цьому спеціального пропуску або посвідчення, на неї буде накладено штраф у межах від п’ятисот десяти до восьмисот п’ятдесяти гривень; якщо протягом року громадянин повторно порушить правила комендантської години, розмір штрафу збільшиться, і становитиме від тисячі семисот до трьох тисяч чотирьохсот гривень;
  • установи, підприємства та приватні підприємці, які ігнорують повітряну тривогу, також обкладатимуться штрафними санкціями в розмірі сімнадцяти тисяч гривень або позбавлятимуться волі до трьох років; за повторне порушення може настати ув’язнення строком від трьох до восьми років.

Про торговий центр “Європа”

Ця будівля оснащена нульовим поверхом, де знаходиться супермаркет. Тому, коли починається тривога, частина нульового поверху використовується в якості укриття. Адже іншого бомбосховища там просто нема.

За словами директора торговельного центру, Олександра Ковляшенка, керівництво намагається забезпечити безпеку відвідувачам. Під час тривоги магазин закривається, а відвідувачі переміщуються до сховища. На території всього торговельного центру є вказівники, які допоможуть швидко дістатися до сховища. Воно оснащене всім необхідним, а також аптечками та вогнегасниками. Однак, на жаль, не всі люди дотримуються цих рекомендацій, і замість того, щоб йти в укриття, стоять поряд із входом до “Європи”, чекаючи на закінчення тривоги.

Чоловік додає, що нещодавно було проведено масштабну нараду, на якій були присутні директори одеських торгових центрів і представники влади. Керівники торгових центрів просили про оновлення списків з діючими сховищами, а також про надання допомоги в розробці необхідних інструкцій. В результаті допомога була надана, а потрібна документація оформлена.

Раніше директор “Європи” також звертався до представників влади, щоб вони роз’яснили, куди евакуювати відвідувачів під час тривоги. Чиновники пропонували бомбосховище на Ланжероновській, 26, а також приміщення нижнього храму в Спасо-Преображенському соборі.

Про підземний перехід

Як укриттям також можна скористатися підземним переходом, місцем розташування якого є вулиця Преображенська.

Шлях до “офіційного” бомбосховища на Ланжероновській, 26 йде через територію двору на Дерибасівській, 16. Займе такий шлях близько трьох хвилин. Однак це, якщо вхід у двір є відкритим. В іншому випадку, доведеться добиратися до укриття через Гаванну, і це займе ще близько десяти хвилин.

Про інші одеські магазини

Торгівельний центр “Cіті-Центр” та деякі супермаркети “Сільпо” (наприклад, адресою якого є Люстдорфська дорога, 54) під час тривоги пропонують відвідувачам в якості сховищ скористатися їхніми складами.

Мережа “Тaврія В” повідомляє про місцезнаходження найближчих сховищ. А “Копійка”, адресою якої є Сегедська, 7 розмістила біля входу оголошення про те, що коли починається тривога, магазин закривається. При цьому про сховище взагалі не згадується.

У магазинах “Два кроки” на Адміральському проспекті та Канатній керівництво пропонує відвідувачам на час тривоги пройти до найближчих укриттів. При цьому біля входу можна побачити відповідні покажчики.

Про “Епіцентр”

Одеський “Епіцентр”, місцем розташування якого є Овідіопольська дорога ніяк не переймається з приводу безпеки своїх відвідувачів та персоналу.

Так, під час тривоги покупців та продавців просто виводять на територію відкритого паркування поряд із торговим центром. Все! І це при тому, що людям дійсно тікати нікуди, адже до найближчого сховища близько п’яти кілометрів, бо воно розташоване на території Авангарду.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.