Субота, 20 Квітня, 2024

Перейменування по-одеськи: у місті з’являться нові назви вулиць?

Депутатом Міськради Петром Обуховим було висунуто пропозицію про перейменування десятків одеських вулиць та цілого району. Причиною цього стали їхні “російські” назви.

Проте чи згодні з такою пропозицією одесити? І чи скоро втілять усе це в життя? Докладніше про це в нашому матеріалі на odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Депутатська пропозиція

За словами Петра Обухова, після того жаху, який відбувався в Бучі, Гостомелі, Харкові, Сумах, Маріуполі, Чернігові та інших українських містах, а також після того, як по Одесі були завдані ракетні удари, одеські вулиці, в назві яких зустрічається хоч щось російське, треба перейменувати.

Депутат вважає, що з нашого міста потрібно прибирати все, що стосується країни-агресора.

Так, Обухов щиро не розуміє, чому в Одесі є вулиці, назви яких присвячені московському князю Дмитру Донському та Олександру Невському.

Крім цього депутат вважає, що перейменування має торкнутися і цілого Суворовського району.

Проте, за словами Обухова, за один день вулиці перейменувати не вдасться, адже цим має займатися міськрада та історико-топонімічна комісія. Але з того моменту, як почалася війна, жодних засідань ні історико-топонімічна комісія, ні міськрада не проводили.

Що робити з документами в разі перейменування?

За роз’ясненнями одеських юристів, місцеві жителі не повинні займатися зміною адреси в документації. Адже нова назва вулиці не змінює реєстрації місця проживання. Місце проживання потрібно реєструвати наново, якщо, наприклад, ви змінили паспорт або змінили прізвище.

Крім цього, не потрібно що-небудь змінювати в документах, які є свідченням права власності на нерухомість.

Якщо власник має бажання щодо продажу, дарування або передачі у спадок свого нерухомого майна, йому необхідно звертатися до представників органу держреєстрації прав на нерухомість із відповідною заявою.

У такому разі документи матимуть вже іншу назву.

Підрахунки активістів

Понад сто одеських вулиць вирізняються “російськими назвами”. Принаймні стільки змогли нарахувати активісти.

Упорядниками списку топоніми умовно були поділені на групи:

  • ті, яким необхідне перейменування;
  • ті, які мають розглянути історики;
  • ті, які можна не перейменовувати.

Думки одеситів

У соціальних мережах, на міських вулицях та одеських кухнях ідея Обухова обговорювалася доволі бурхливо.

Одні згодні з депутатом, другі вважають, що це несвоєчасно, а треті гадають, що в нас і так вистачає проблем.

Так, наприклад, на думку одеситки Наталії Молодецької, крім перейменування вулиць є ще багато невирішених проблем. Крім того, жінка зазначає, що одного разу вже було об’єднано 3 райони, що призвело до появи “Одеського”. І це виявилось дуже незручним, адже кожен район мав вулиці з однаковими назвами. Тільки вулиць імені Шевченка було понад десять!

А ось у Маргарити Кошкіної постало питання про те, хто оплачуватиме весь процес перейменування. Адже йдеться не лише про зміну табличок.Тому одеситка дійшла висновку, що в місті без цього є на що витрачати кошти.

Одесит Костянтин Анатолійович погоджується з пропозицією Обухова, і вважає, що в місті треба прибирати все, що хоч якось пов’язане з країною-агресором.

У свою чергу Тетяна Левковська зазначає, що правильніше було б провести опитування громадян, які проживають у районі, якого мають торкнутися всі ці перейменування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.