Четвер, 30 Травня, 2024

Торговий центр в районі Дюковського парку: деталі проекту

Перлина Чорного моря, як і інші центральні міста, є, по суті, величезним торговим мегаполісом. На її території — величезна кількість торгових центрів, і ця кількість неухильно зростає, пише odessa-future.com.ua.

Черговий проект був представлений зовсім недавно, і його вже затвердили на VII сесії зборів VIII скликання у місцевій міськраді. Яким він буде? Чи достатньо правильно обрана локація для його розміщення? Які проблеми можуть з’явитися і наскільки взагалі логічно розміщувати його саме там? Отже, поговоримо про заплановане проект, його деталі, а також можливі наслідки.

Локація майбутнього об’єкта

Відразу можна випадково прочитати «у Дюківському парку», але ні. Не варто переживати: Дюківський парк як історичний пам’ятник Одеси і об’єкт парково-садового мистецтва за проектом постраждати не повинен.

Територія буде обрамлена вулицями Розкидайлівською, Балківською, Грушевського і залізничними шляхами. Цей район, на відміну від, наприклад, Аркадії, не рясніє елітними багатоповерховими будинками, таким чином величезний торговий центр (про його габарити поговоримо трохи пізніше) чисто теоретично може виглядати непропорційно після своєї реалізації, і при цьому може стати непропорційним для всього району в цілому.

Нині на локації, де збираються розмістити об’єкт, знаходиться стоянка гаражного кооперативу, і поки що немає інформації про те, куди вона буде дислокована і чи буде відновлена ​​взагалі або ж нею пожертвують на догоду організації торгових місць.

Габарити проекту

Об’єкт, план якого затвердили, простягнеться на 3 га. Щоб приблизно візуалізувати собі ці широти, досить уявити три поля для регбі, які об’єднані в одне. Або ж уявити собі 4 футбольних поля для ігор на міжнародному рівні, ще й зі шматочком.

Природно, торговий центр не буде одноповерховим — планується звести два поверхи, і загальна площа становитиме орієнтовно 30 тисяч квадратних метрів. І це не кінець: в землю буде йти ще два поверхи паркінгу для покупців і клієнтів. Також розглядається варіант побудувати додаткові паркінги, однак, наскільки відомо від заступника директора міського департаменту архітектури Марата Касимова, цей план не є остаточним і може пройти через деякі трансформації у процесі розробки детального плану.

Теоретичні наслідки

Розміщення такого об’єкта не може не привнести з собою значні зміни до життя району. По-перше, звичайно, впадає в очі питання з гаражним кооперативом та взагалі паркувальними місцями. Природно, розміщення такого габаритного ТЦ вплине на рух у районі — він значно ущільниться за умови успішної реалізації проекту. З огляду на необхідність знесення нинішньої стоянки, можна припустити, що власники та власниці авто почнуть залишати свої машини просто на узбіччі, і навіть якщо це буде дозволено правилами дорожнього руху, це все одно ущільнить рух як для авто, так і для пішоходів.

Мова вже йшла про непропорційність торгового центру району, але це не таке помітне питання. Воно, скоріше, безпосередньо пов’язано з вищеописаним моментом: покупці прилеглих і також віддалених районів будуть масово приїжджати, мимоволі створюючи незручність у русі.

З іншого боку, організація великого торгового та в тому числі розважального центру може бути зручна жителям району, яким не доведеться витрачати багато часу на дорогу до віддалених ТРЦ.

Налагодження торгівлі це виключно плюс, однак, не варто забувати про потреби облагородження й інших локацій на цій території (той же Дюковський парк).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.