Середа, 12 Червня, 2024

В туристичному Департаменті міської ради займаються купівлею стародавніх кораблів

Днями стало відомо про те, що Одеська міська рада в особі Департаменту з туризму, збирається зробити доволі незвичайне придбання у вигляді стародавніх судів. Докладніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua та omr.gov.ua

Кожне придбане судно стане експонатом для такого закладу, як Музей судоходства, планованим місцем розташування якого має стати наш парк Шевченка. 

Інформація відносно незвичної покупки Одеської міської ради стала відомою з тендерних даних, які було оприлюднено на “Прозоро” (тендерна платформа).

Про купівлю стародавніх суден, їх частин та декорних елементів 

Інформація на зазначеній платформі свідчить про те, що туристичним Департаментом Одеської міської ради будуть придбані предмети у вигляді фрагментів з дерева, що належать кораблям різних морехідних періодів (звичайно, в натуральних розмірах) : 

  1. носової частини “Мелькарта”, фінікійського корабля, яку оснащують дерев’яний декор; 
  2. “Афінськоі” уніреми, яка гаділена дерев’яним декором, представленим головою вепря, маскою Афіни та дерев’яним акропостельським фрагментом;
  3. носової частини “Нормана” (вікінгський драккар), який прикрашає дерев’яний декор, представлений драконовою головою і шиєю; , 
  4. носової частини “Анни” (слов’янського кораблю), який прикрашає слов’янський птах щастя; 
  5. предметів деревини, які імітують розкоп судна, представленого затонулою античною галерою

Про майбутній незвичайний музейний заклад

Відкриття в нашому місті музейного закладу, присвяченого мореплавчої та судноплавної історії, місцем розташування якого стане одеський парк імені Т.Г. Шевченка, – планується та обговорюється вже не перший рік. 

Пропозиція про створення такого музею належить одеському вченому та мандрівнику, Ігореві Мельнику.

Для нашого міста цей музейний заклад буде дуже незвичайним. На думку представників муніципальної влади, взірцем у цій справі мають стати заклади, які у всьому світі відомі, як Генуезький, Барселонський, Стамбульський та Амстердамський морські історичні музеї. У цих місцях кожна модель представлена ​​в натуральному розмірі, а відвідувачам дозволяють постояти на борту того чи іншого легендарного судна. Близько двох років тому проведення подібних виставок організовували на території того ж парку, прямо на вулиці. 

Нагадаємо, що в Одесі протягом тривалого часу діяв по-справжньому унікальний та цікавий музей, присвячений морському флоту. Його місцем розташування була споруда, де колись був Англійський клуб. Але в 2005-тому у будівлі трапилося спалах, і величезну кількість експонатів не вдалося врятувати, а музейному закладу (який знаходиться у віданні Обласної державної адміністрації) так і не вдалося відновити роботу. 

12-го листопада 2020-го в одеській міськраді презентували Концепцію зі створення музею, присвяченого мореплаванню та судноплавству.

А сама ідея про створення незвичайного музею виникла ще в 2015-тому, коли, власне, вона і була озвучена вищезгаданим вченим та мандрівником, Ігорем Мельником.

Фото: odessa-life.od.ua; omr.gov.ua.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.