Неділя, 26 Травня, 2024

В Одесі скасовують маршрутки: які і чому

Ще з кінця літа поточного року одеська міська влада вирішила ретельно зайнятися питанням міського транспорту, пише odessa-future.com.ua.

Почалося все з підвищення вартості проїзду, потім перейшло до запровадження безготівкової оплати за проїзд.

Ну, а днями стало відомо, що найближчим часом у нашому місті буде закрито деякі автобусні маршрути. Причиною такого рішення було те, що вони не зацікавили жодного приватного перевізника.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News та odessa-life.od.ua.

Відповідальний вибір

Ця інформація стала відомою під час проведення конкурсу, на якому обирали перевізника для того, щоб він обслуговував пасажирські автобусні маршрути. Цей конкурс було проведено в Одеській міській раді в середу, 10-го листопада.

Про “розділ” одеських маршруток приватниками

Із самого початку планувалося, що між приватними компаніями потрібно буде розподілити шістнадцять об’єктів, які були виставлені на конкурс. Кожен складався з кількох маршрутів (один-три маршрути на кожного). У результаті в конкурсі взяли участь двадцять сім одеських маршрутів. Проте ситуація вийшла такою.

Заявки для участі були подані лише п’ятьма перевізниками. Між ними було розподілено тринадцять об’єктів, до яких входять двадцять маршрутів.

Ті маршрути, які не зацікавили перевізників

Однак для трьох об’єктів (до яких входять сім маршрутів) так і не знайшлося оператора: вони не були дуже популярними серед пасажирів, і в результаті приносили приватним компаніям мало доходу. Це й спричинило те, що вони нікого не зацікавили. Тепер їх буде закрито. Ми говоримо про 124-ту, 197-у “а”, 110-ту “к”, 117-ту, 162-у, 137-у, 115-ту “к” маршрутки.

Ганебна ситуація

За словами Петра Обухова, який очолює міську транспортну комісію та є депутатом міської ради, ця ситуація є “ганебною”.

Ті, що залишилися

Решта маршрутів (16-й, 288-й, 111-й, 112-й, 214-й, 105-й “а”, 105-й, 220-ий, 220-й “а”, 221-й, 202 -рій, 208-й, 115-й, 191-й, 4-й, 7-й, 135-й, 197-й, 198-й, 150-й) були поділені між: “Автотранспортним підприємством кіностудії”, ” Стар трансом” (це приватні підприємці) та “Туристом”, “Авторух-сервісом”, “Шамом” (це товариства з обмеженою відповідальністю).

Укладання договору з кожним із них проведуть уже цього місяця.

Покращень не буде

Зазначимо, що проведення цього конкурсу лише призводить до продовження співпраці міської ради та приватних компаній. Тому сподіватися на покращення якості перевезень у найближчий термін не варто.

За словами Петра Обухова, на даний момент чиновниками не може бути реалізовано запровадження жорстких умов щодо операторів маршрутів, тому що почати потрібно з покращення муніципального транспорту. Це може послужити чимось на зразок страховки – на території міста можна буде уникнути транспортних колапсів, якщо маршрутниками буде організовано протест, в ході якого вони усі разом не вийдуть на роботу.

Нагадуємо, що з 15-го вересня поточного року вартість проїзду в одеському маршрутному транспорті підвищилася до десяти гривень.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.