Субота, 20 Квітня, 2024

Трамвай “семірочка”, вези по місту ти мене 

Ось уже кілька тижнів одесити та відвідувачі нашого гостинного міста можуть спостерігати, як трамвайною колією ходять вагони під номером “7”. Явище для Одеси – нове. Справа не в тому, що трамвай в Одесі є чимось незвичайним. Просто раніше вагони з таким номером центром міста ніколи не курсували.

Уважні одесити зі стажем звернули увагу на те, що новий маршрут об’єднав у собі два: номер “1” та номер “2”. Останній, щоправда, кілька років тому скоротили. А тепер вийшло два в одному. Більше на odessa-future.com.ua.

“Сімка” – щасливе число для трамвая

Напевно, тут є якісь забобони, але “сімка” на борту трамваїв, які сьогодні пов’язують селище Котовського зі Старосінною площею, приносить удачу. Таке припущення ґрунтується на тому, що, нарешті, в Одесі відкрито першу ділянку довгоочікуваної трамвайної лінії “Північ – Південь”. У перспективі трамвайний маршрут має зв’язати північну околицю міста, його найбільший спальний район, з іншим спальним районом у житловому масиві “Південний”. На Думській площі планують у дні святкування 228-річчя міста запустити маршрут у повному обсязі, тобто до вулиці Архітекторської. І тоді Одеса стане володаркою найдовшого трамвайного маршруту нашої держави, бо його довжина складе 32 кілометри!

При цьому, як ми бачимо, ніхто не забув про центр міста – місце, звідки в певному сенсі починалося трамвайне життя Одеси.

За задумами авторів, “сімка” обслуговується 27 вагонами, що недалеко від правди. Якщо пройти хоча б від Соборної площі до “Привозу”, можна побачити до десятка вагонів різної довжини та місткості, що біжать в обидва кінці маршруту. Такий ритм досягає важливої ​​мети – забезпечення інтервалу руху у 5-6 хвилин. Це, своєю чергою, не змушує людей поспішати на “свій” трамвай за суворим графіком. У житті всяке буває: спізнився на початку дня на хвилину-другу – спізнився скрізь. Слід наголосити, що зазначеного інтервалу дотримуються у будь-який час доби. Причому у години пік вагони також приходять часто. Зважаючи на те, що на ділянці від Пересипських мостів до селища Котовського трамваї користуються виділеною лінією, яка ніяк не пов’язана з іншими дорогами, сідати на трамвай – виграш у часі. Але, на жаль, від тих самих мостів уже у бік центру і далі така перевага злегка втрачається. З цієї причини одеські транспортники зараз роздумують, як створити виділену лінію Преображенською. Це, дійсно, завдання дуже складне.

Шляхи оптимізації маршруту

До завдань, які поставила поява маршруту № 7, відносять низку необхідних перетворень, що зможуть оптимізувати маршрут. Наприклад, є пропозиція перевести усі зупинки на відрізку між вулицею Сьомою Пересипською та Пересипським мостом в режим “на вимогу”. Такий крок був би досить раціональною, оскільки на тому відрізку шляху зупинкою користуються небагато пасажирів.

Потребують нових налаштувань світлофори. Трапляється, що водія транспортного засобу довго чекає зелене світло. Особливо це стосується центру міста. Безумовно, потребує заміни трамвайна колія на ряді ділянок, де трамвай гойдається, грюкає і шумить.

Якщо до достатньої кількості вагонів додадуться технічні зміни, описані вище, то будь-який пасажир, який вирішив скористатися трамваєм № 7, зможе відвідати цікаву екскурсію містом лише за 8 гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.