Середа, 29 Травня, 2024

Подорожчання охорони або до чого тут Катерина Велика?

Одеса вражає своїми дивовижними архітектурно-скульптурними композиціями. Кожна з них є справжнім свідком історії, і є не лише прикрасою міста, а й культурною цінністю, пише odessa-future.com.ua.

Багато одеських пам’ятників знаходяться під охороною для запобігання промислам вандалів, які час від часу намагаються завдати шкоди багатьом одеським спорудам та пам’ятникам. І легендарний одеський Катерининський монумент, наділений цікавою історією появи, не є винятком. Проте його охорона вартує місту чималих коштів.

Так, днями стало відомо, що цього року одеській мерії доведеться витратити на охорону пам’ятника, який зображує імператрицю Катерину Другу з її фаворитами, два мільйони сто сімдесят тисяч гривень.

Докладніше про те, як проходив тендер, хто в ньому переміг, і скільки коштували охоронні послуги до цього – у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Оголошення про проведення тендеру

Про проведення відповідного тендеру щодо надання охоронних послуг щодо групи скульптур, що входять до пам’ятника “Одеським засновникам”, місцем розташування якого є Катерининська площа, було оголошено муніципальним управлінням, яке займається об’єктами, що становлять культурну спадщину, а точніше їх охороною.

Переможця визначено

В аукціоні, який проводився на безальтернативних засадах, як і упродовж усіх минулих років, знову перемогло Одеське обласне охоронне поліцейське управління.

Раніше було дешевше

Варто зазначити, що за весь минулий рік міськрада витратила для цього менше, ніж на п’ятсот сімдесят дев’ять тисяч п’ятсот гривень, а загальна сума становила один мільйон п’ятсот дев’яносто тисяч п’ятсот гривень.

В 2020-му для того, щоб монумент був забезпечений охороною, було виділено один мільйон п’ятсот тридцять дев’ять з половиною тисяч гривень, а 2019-го – один мільйон триста три тисячі чотириста сорок гривень.

Не встежили

Примітним є факт, що літо 2020-того ознаменувалося допуском озброєними поліцейськими проникнення на згаданий монумент хулігана, – він на очах у всіх заліз на пам’ятник. За його словами, він захотів помити голову скульптурі Катерини Великої. Охоронцям тоді було пред’явлено сувору догану.

Нагадуємо, весна 2019-го ознаменувалася винесенням Верховним судом рішення, яким було поставлено крапку у процесі, що тривав протягом десяти років. Він стосувався того, чи було законним встановлення монумента.

Суд не скасував рішення, прийняті першими двома інстанціями, які відмовили в задоволенні позовів, поданих одеситкою Надією Соболь та Спілкою організацій “Асоціації товариств козаків” до Одеської мерії.

Козаками висловлювалися вимоги щодо демонтажу Катерини та повернення пам’ятника, на честь моряків “Князя Потьомкіна-Таврійського”.

Але на думку Феміди, рішення щодо перенесення “потемкінців” та відтворення Катерининського монумента було ухвалено відповідно до повноважень, якими наділено місцеве самоврядування та в рамках заснованої процедури.

Фото: http://www.bestkv.com/

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.