Середа, 29 Травня, 2024

Власником одеських паркувань стане приватна компанія, а паркувальний тариф буде підвищено

На початку осені поточного року нашою країною пройшов буквально “шквал” новин щодо парковок. У багатьох великих українських містах чиновниками, журналістами та незалежними експертами був проведений так званий “паркувальний аналіз”, за результатами якого, досить гостро постало питання про паркування, їх місця розташування, а також паркувальні тарифи, пише odessa-future.com.ua.

Одеса, як один із великих мегаполісів нашої держави, не стала винятком, і одеські чиновники також серйозно замислилися над реформою в цій важливій частині міської інфраструктури.

В результаті на одеситів чекають доволі серйозні зміни у сфері міських паркувань. Про все це ми розповімо вам, але по-порядку.

Почнемо з того, що днями стало відомо, що Одеська міська рада має намір зробити передачу платних міських паркувань на користь приватного оператора – фірми “Юніп Україна”.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Ще й вартість тарифу зміниться

У міськраді зазначають, що цю процедуру буде проведено одразу після того, як паркувальний тариф у центральній частині міста буде заплановано підвищено до двадцяти гривень за годину (на даний момент п’ять гривень).

Причина ось у чому

Залучення приватної компанії одеські та чиновники пояснюють тим, що бюджет не може дозволити встановлювати дороговартісне обладнання, зокрема паркомати.

Величезна сума доходу

Справедливо відзначити, що фахівці провели орієнтовні підрахунки, які показали, що після підвищення паркувального тарифу в оператора (у нашому випадку – це приватна компанія, про яку йшлося вище) з’явиться можливість отримання доходу, щорічний розмір якого становитиме сто мільйонів гривень. А до бюджету йому потрібно буде вносити лише дванадцять мільйонів від суми, яка складає фіксований паркувальний збір.

Є ті, які проти

Деякі депутати Одеської міської ради не підтримують такого рішення. На їхню думку, Одеса сама може заробляти у цій сфері, і для цього зовсім не є обов’язковою установка паркоматів.

Так, противники передачі паркувань приватній компанії повідомляють, що українською столицею ще з 1-го липня було введено безготівкову оплату, – для цього потрібен QR-код і мобільний додаток. Цей додаток навіть не потребує розробки – можна використовувати “Приват24”, тільки потрібно буде платити п’ять відсотків комісії. Загалом це п’ять мільйонів щорічно, якщо відштовхуватися від ста мільйонів. Звичайно, у такому випадку місту потрібно буде витратити певну суму для адміністрування паркувань, зокрема для найму інспекторського складу. Але все одно міський бюджет зможе отримувати набагато більше, аніж від паркового збору.

Зазначимо, що бенефіціари “Юніп Україна” (приватної компанії, на користь якої Одеська міська рада планує здійснити передачу міських паркувань), представлені громадянами нашої держави – Юрієм Макаренко та Іллею Солодовським.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.