Субота, 15 Червня, 2024

В Одесі стали частіше використовувати безготівковий розрахунок у громадському транспорті

Ще наприкінці літа безготівкова форма розрахунку в одеському транспорті викликала чимало обурень та непорозумінь. Городяни поділилися на тих, хто був задоволений удосконаленням транспортного сервісу та тих, хто відверто не підтримував таку ідею. Далі на odessa-future.

Проте, на сьогоднішній день, одеситами став дедалі частіше використовуватися розрахунок за проїзд у міськелектротранспорті за допомогою спеціального додатка у смартфоні.

Докладніше про причину цього, статистику та існуючі проблеми, – у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Свіжа статистика

За словами Петра Обухова, який є депутатом при Одеській міській раді та очолює транспортну комісію, серед городян спостерігається поступовий перехід на безготівкову форму розрахунку у трамвайно-тролейбусному транспорті.

Так, чоловік зазначив, що відповідно до даних, які надав Приватбанк, за грудень за допомогою QR-кодів було придбано понад двісті тисяч квитків, що перевищує на сорок два відсотки кількість, проданої за листопад, – на той момент було куплено сто сорок тисяч квитків. Така статистика пов’язана не тільки з тим, що одесити намагаються заощадити (вартість електронного талончика менше на гривню), але також з тим, що наші громадяни, як у всьому світі, потихеньку здійснюють перехід на безготівковий розрахунок, який є набагато зручнішим за готівку.

Трохи про банківські дані

Приватбанк опублікував дані про те, що за 2020-й на території нашої держави за допомогою QR-кодів було придбано більше дев’яти мільйонів квитків, а за 2021-й, – майже п’ятнадцять із половиною мільйонів.

Імовірні відсотки

За словами одеського депутата, на даний момент відсутні відомості щодо закупівлі талонів Трансподу, однак, виходячи з інформації, якою поділився Приватбанк, можна припускати, що в нашому місті транспортним безготівковим розрахунком замість листопадових десяти користуються чотирнадцять відсотків городян.

Не все так гладко

Проте, слушно зазначити, що журналісти періодично діляться інформацією, яку вони отримують від одеситів щодо збоїв у додатку Транспод, який допомагає одеситам оплатити проїзд у міськелектротранспорті.

Програмою справно знімаються кошти, проте нерідко куплений проїзний документ не з’являється.

Так, відбувається приблизно така ситуація. Після того, як робиться спроба придбання квитка, програма зависає, знімає кошти, проте не генерує квиток. З другої спроби отримати бажаний проїзний теж непросто. І тільки якщо додзвонитися в банківську техпідтримку є шанс повернення витрачених даремно коштів.

Пізніше творцями програми були дані пояснення про те, що збої відбуваються внаслідок недавніх атак хакерів, які проводилися щодо українських білінгових платформ.

У найближчі терміни планується проведення оновлення програми, за допомогою якого буде усунений весь спектр зазначених проблем та удосконалено роботу додатка.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.