Середа, 29 Травня, 2024

Центр міста в ремонті та реставрації

На своєму 228-му році життя Одеса продовжує змінюватися. Змінюють вигляд її вулиці, сквери, будинки. Що стосується останніх, то часто на них часто звертають увагу із запізненням, коли, так би мовити, відкладати екстрене втручання вже не можна. Далі на odessa-future.

Театр дочекався кардинальної реконструкції

Початок будівельних робіт з благоустрою Одеського українського театру імені Василя Василька було покладено на початку 2000-х років, але до 2014-2015 років з висоти на перехожих стали сипатися шматки оздоблення. Тоді ж було прийнято рішення про нові ремонтних роботах.

Довгий час фасад театру був прихований від погляду обивателів будівельними лісами – в культурному закладі йшов глобальний ремонт. До 2017 року там зробили заміну теплотраси, частково відремонтували систему каналізації і водопроводу, нову покрівлю отримав склад декорацій, а купол над сценою – утеплення. У 2020 році були проведені роботи з модернізації системи протипожежної сигналізації.

Сьогодні ми бачимо, як останні штрихи в ремонтних роботах ведуться на фасаді будівлі, з якого вже зняті будівельні ліси, тому зараз можна помилуватися відновленими скульптурними формами будівлі театру.

Реконструкція торкнулася тротуару, який зменшив свій простір, а паркувальний “кишеню” став довшим.

Два будинки – дві гіркі долі

Невеликий відрізок відокремлює Український театр від наступного архітектурного об’єкта одеської старовини. На розі вулиць Преображенської та Садової розташований відомий будинок Лібмана, який керівництво міста обіцяє відремонтувати до закінчення поточного року. Принаймні, таку заяву зробила в кінці серпня міський голова.

Якщо вірити Геннадію Трухановому, затягування процесу ремонтних робіт сприяли суперечки з реставраторами, які збиралися добудувати на будинку ще один поверх – мансарду. Таку реконструкцію будинку не дозволили, а питання збереження будинку відсунули в черговий раз, а взимку 2020-2021 років будівля залишилася фактично без даху і, як наслідок, продовжувало руйнуватися. В середині літа поточного року в ньому впала частина одного з перекриттів.

В даний час новим підрядником з повторного тендеру вибрали компанію “Таурус”. Колишнім ж реставратором була компанія “Укрспецпроект”, яка також займалася відновленням будинку Руссова.

Будинок, який отримав назву на честь його власника Бернгарда Лібмана, був побудований в кінці 80-х років 19-го століття за проектом архітектора і володів багатьма нововведеннями того часу, зокрема, ліфтом і електричним освітленням. Мешканці будинку і околиць могли насолодитися смаком випічки відомої в місті “Кав’ярні Лібмана”, розташованої на першому поверсі. Сам же Лібман ще з 1867 року вів в Одесі свій кондитерський і хлібопекарський бізнес. На решті поверхів житлову площу орендували різні заможні громадяни.

За радянських часів будинок Лібмана перетворився в класичну комунальну квартиру, а з розпадом СРСР – зовсім занепав.

Після 2010 року в будинку Лібмана майже повсюди, крім першого поверху, були демонтовані внутрішні стіни, а жителів відселили. В наші дні велика частина колись квітучого і багатого будинку більше десятка років пустує.

Не все гаразд і у сусіда вдома Лібмана – будинку Руссова. Як відомо, реставрація фасадної частини будинку була завершена ще в кінці 2019 року. Але виявилося, що, за словами мера Одеси Геннадія Труханова, в даний час в судах розглядаються кілька позовів від осіб, які раніше володіли житлом в даному будинку. Однак до початку робіт будинок був визнаний аварійним, а внутрішні приміщення, в тому числі квартири – зруйнувати. Самий будинок було прийнято в комунальну власність, що означало позбавлення колишніх приватних господарів внутрішніх приміщень майнових прав на нерухомість. Ті, в свою чергу, затіяли позови і, за прогнозами комунальників і юристів, будинок Руссова може вступити в експлуатацію не раніше весни наступного року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.