Субота, 20 Квітня, 2024

Красиві і незабутні: ТОП-7 найромантичніших місць Одеси

Напевно, кожна людина так чи інакше є романтиком. Хтось цього не приховує, а хтось на перший погляд може здаватися зовсім не романтичною людиною. Проте насправді це світовідчуття є притаманним кожному з нас. Часто ми схильні мати романтичний погляд, коли закохуємося і проводимо час зі своєю половинкою. В такі моменти хочеться влаштувати особливі і незабутні подорожі. До речі, саме в Одесі можна відвідати чимало цікавих і романтичних місць. Про деякі з них ви можете дізнатися на «odessa-future».

Тещин міст 

Якщо запитати місцевих жителів, які місця в Одесі є найромантичнішими, то ви, скоріш за все, почуєте про Тещин міст. Це одне з найпопулярніших місць, де закохані пари прогулюються і вішають замки на знак свого кохання. Ця традиція існує в Одесі вже багато років. Але через численну кількість замків стан моста постійно погіршувався. Тому для того, щоб врятувати цей об’єкт, в Одесі поблизу Тещиного мосту встановили інсталяцію «Закохане серце», на яке закохані пари також почали вішати свої замки. Таким чином вдалося врятувати міст і зберегти традицію. Тут можна зробити романтичні фотографії і помилуватися гарним виглядом на порт. 

Можливо, вам цікаво дізнатися, звідки походить назва Тещин міст? Існують дві версії. Згідно з першою версією, в 1970-х роках тодішній міський голова і перший секретар обкому Михайло Синиця любив ходити в гості до своєї тещі. Розповідають, що вони жили на різних бульварах, але ходити окружним шляхом по мосту Сабанеєва зятю не дуже подобалося. Тому він вирішив побудувати новий пішохідний міст, який насправді не відігравав важливого комунікаційного значення для Одеси. Саме цим мостом Михайло Синиця нібито користувався для того, щоб ходити в гості до своєї тещі. 

Інша версія розповідає, що з цікавою назвою пов’язана конструкційна особливість моста. Варто взяти до уваги, що це найдовший і водночас найвужчий міст Одеси. Тому не дивно, що він досить чутливо сприймає сильні пориви вітру і часто гойдається. А якщо кілька людей попробують одночасно розгойдувати міст, то можна швидко відчути коливання мостового полотна. Одесити почали жартувати, мовляв «такий міст, як тещин язик». Так, за цією конструкцією закріпилася цікава назва – Тещин міст. 

Морський вокзал торговельного порту

Ще одне місце з романтичною атмосферою в Одесі – морський вокзал. Він розташований неподалік відомих Потьомкінських сходів. Попасти туди можна, просто спустившись по сходах. Тут перед вами відкриється прекрасний краєвид на Чорне море, акваторію торговельного порту і білосніжні яхти. Біля яхт-клубу за бажанням можна орендувати яхту. Це зробить вашу подорож більш романтичною і захопливою. Також можна прогулятися набережною Одеського порту. Тут гарно не лише влітку, але й взимку, коли видно кілометри кришталево-чистого льоду, який покриває Чорне море. Особливо приємно дивитися на всю цю красу в компанії улюбленої людини. 

Поряд з морським вокзалом знаходяться затишні ресторани і кафе, куди хочеться зайти, аби посмакувати улюбленим прохолодним чи гарячим напоєм. 

Кримський бульвар 

Кримський бульвар знаходиться в селищі Котовському, що в Суворовському районі Одеської області. Це, звичайно, не сама Одеса, але впродовж багатьох років селище Котовське стало улюбленим місцем не лише одеситів, але й туристів, які регулярно сюди приїжджають. Поїхати сюди варто навіть для того, щоб побачити найбільший в області фонтан. Щоправда він працює лише в теплу пору року. 

Кращі вулиці міста 

В Одесі є чотири найпопулярніші вулиці – Катерининська, Дерибасівська, Пушкінська і Рішельєвська. І хоча ці вулиці знаходяться в центрі міста і ними щодня прогулюються тисячі людей, вони не стають нудними, а продовжують приваблювати. Кожна з цих вулиць має свою цікаву історію. Тут розміщенні цінні пам’ятки і важливі споруди міста. Також особливо красивою є архітектура. Плануючи романтичну прогулянку в центрі міста, не забудьте включити в свій маршрут хоча б одну з вищенаведених вулиць. І звичайно, там ви знайдете багато культурних і розважальних закладів, побачите не одну закохану пару, яка також любить прогулянки популярними одеськими вулицями.

Міський сад 

Романтичну атмосферу в Одеському міському саді можна відчути ввечері, коли довкола панує тиша і горять ліхтарі. Вашу увагу приверне триметрова скульптура «Дерево кохання», яку встановили в місті на день святого Валентина у 2006-му році. Скульптура виконана у формі високого дерева, крона якого має форму серця. На самій кроні можна побачити багато маленьких сердечок, які нагадують плоди. Кілька таких «плодів» лежать біля коріння бронзового дерева. Цікаво, що на кожному маленькому сердечку різними мовами вирізьблено слово «любов». В міському саду можна влаштувати приємну романтичну фотосесію. 

Оперний театр 

Одеський національний академічний театр опери і балету є одним з найкрасивіших в Європі. Тому сюди неодмінно потрібно сходити зі своєю половинкою. Театр знаходиться на провулку Чайковського, 1. Архітектура будівлі театру дуже приваблива і вам, напевно, не вистачить одного дня, щоб повністю її розгледіти. Крім того, всередині Одеська опера не менш красива. Тому сплануйте похід на виставу чи музичний концерт, які досить часто проходять в приміщенні театру. А потім прогуляйтеся чарівним сквером Пеле-Рояль позаду театру. 

Приморський бульвар 

Приморський бульвар знаходиться в історичному центрі міста і вважається одним із найкрасивіших місць в Одесі. Бульвар починається від Будинку Старої біржі і веде до Воронцовського палацу. Тут дуже гарно ввечері, коли  на деревах мерехтять тисячі вогників і чути приємні мелодії, які награють вуличні музиканти. Багато одеситів і туристів приходять на Приморський бульвар, щоб відчути затишну атмосферу міста і просто весело провести свій час. 

Крім того, поряд з бульваром знаходяться й інші популярні місця в Одесі, наприклад Потьомкінські сходи, морський порт, вулиці Пушкінська, Катерининська і провулки Чайковського та Воронцовський. Тому Приморський бульвар просто неможливо оминути. 

За матеріалами: romantictourism.in.ua, thecity.com.ua, wikipedia.org

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.