Середа, 12 Червня, 2024

Одесу визнали електромобільною столицею: у місті понад 9000 електрокарів та близько 200 зарядок

Одеса є містом-мільйонником, тому автомобілів в нас дуже багато. Особливо це ми відчуваємо в одеських дворах, які вже майже перетворилися на масові парковки. Однак сьогодні не про це. Далі на odessa-future.

В Одесі, як і в інших украінських містах, все більше стають популярними електроавтомобілі.

Стало відомо, що на сьогоднішній день кількість електрокарів, які їздять Одесою вже перейшла за межу дев’яти тисяч. Це приблизно трьох відсотків від усіх автомобілів Одеси, проте якщо говорити про всю країну, то ми виходимо в лідери – в Одесі третина всіх електроавтомобілів нашої держави. Приріст теж вражає – у 2017-тому електрокарів було близько тисячі. Таким чином, вісімсот відсотків за чотири роки!

Тож Одесу можна сміливо називати електромобільною столицею.

З чим це пов’язано, які марки мають попит серед одеситів і як в Одесі справи із зарядками для електромашин, – про все це докладніше в нашому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Із чим пов’язано?

Велику кількість електрокарів в Одесі пояснюють:

  • рівень життя (наше місто має сильний середній клас);
  • прикордонне розташування та наявність порту (електрокари переважно потрапляють на територію держави через море).

Крім цього, одеські водії зізнаються, що експлуатація такого автомобіля приблизно вдесятеро дешевша, ніж звичайноі машини.

Перші одеські електромашини

Їхня поява на одеських дорогах сталася близько 10-ти років тому.

Спочатку вони були переробленими звичайними машинами.

У 2014-тому розпочалося масове завезення щодо дешевих Нісан Ліф. На даний момент в Одесі їх понад 3000.

Електрокар преміум-класу

Нещодавно почала зростати популярність Тесли. Поки що серед одеситів вона переважно доступна Vip-класу, але її поступово починає купувати і середній клас.

Уживана Тесла 2014-того року зараз коштує від двадцяти двох тисяч у.о., а ціна найдорожчої моделі досягає ста вісімдесяти тисяч у.о.

Необхідна інфраструктура

Згідно з підрахунком, який було проведено нещодавно, у нашому місті сто дев’яносто три станції, де можуть заряджатися електрокари.

Проте, на думку одеських експертів, однією станцією необхідно забезпечити десять електроавтомобілів. Тож Одесі загалом потрібно близько дев’ятисот станцій.

Проте одесити скаржаться, що неподалік зарядних станцій часто паркуються автомобілі на бензині, незважаючи на те, що це є порушенням, яке тягне за собою штрафні санкції.

Ще одним неоднозначним моментом є аспект законності цих станцій.

Так, міськрада намагалася порівняти їх із торговими точками та вимагала оплати за те, що вони використовують міську землю.

Чиновники вважали, що кожна така станція є торговим пунктом, діяльність яких потрібно регулювати згідно із відповідними положеннями закону. Хоча насправді це не так, що було відзначено навіть Національною комісією, яка займається державним регулюванням у такій галузі, як енергетика та комунальні послуги.

Члени комісії пояснили, що зарядка електроавтомобіля не є перепродажом електричної енергії, тому на неї ліцензування не поширюється.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.