Середа, 29 Травня, 2024

Одеса відзначила свої 227 років

Величезний святковий торт, урочисте підняття прапора міста та покладання квітів до монументів графа Воронцова, Дюка Рішельє і інших … Все це супроводжувало 2 вересня – 227-й день народження Одеси, нашої мами, як її називають тисячі одеситів. Далі розповість про це детальніше odessa-future.

Каяки та “Біла акація”

Правда, відзначати свято почали ще в серпні, а ввечері 1 вересня на сходинках, що ведуть до головного корпусу університету імені І.І. Мечникова, звучав гімн міста.

Вже 2 вересня, до початку офіційних заходів 409 осіб на каяках і SUP-бордах вийшли в море на світанку, про що розповіли журналісти УСІ-онлайн. Учасників акції було настільки багато, що вони зайняли акваторію трьох пляжів, бухту центр каякинга і сусідню рятувальну станцію.

У плани учасників святкової акції входило зобразити на воді фігуру у вигляді якоря, однак втрутилася погода. При поривчастим вітром це реалізувати не вдалося.

Як проїхати до Момбаси?

А в самому центрі міста відбулося урочисте відкриття нової таблички-покажчика на честь кенійського міста-мільйонера Момбаса. Місто розташоване на однойменному кораловому острові Індійського океану і з’єднаний з материковою частиною країни поруч дамба.

Будучи економічним і культурним центр країни, Момбаса водночас є важливим торговим портом. По вантажообігу вона займає друге місце в Африці після міста-порту Кейптаун в Південно-Африканської республіки.

Близько року тому в Одесі було підписано угоду між нашими містами про співпрацю економічній, туристичній та культурній сферах. А вже вчора на покажчику близько Міськради з’явилася нова стрілка-табличка.

На урочистий захід приїхала делегація кенійського міста на чолі з керівником адміністрації Джоабом тумби, яка подолала для цього десять тисяч кілометрів.

Зірки на честь великих одеситів

Трохи пізніше на вулиці Ланжеронівській відбулося урочисте відкриття трьох пам’ятних знаків на Алеї зірок. Перед учасниками урочистостей з’явилася Зірка на честь уродженця Одеси, письменника, одного з найбільших літераторів кінця XX століття Семена Ізраїлевича Ліпкина, якому в 19 вересня цього року виповнилося б 110 років.

У роки війни з фашистською Німеччин Семен лейтенант Липкина воював в 110-й Калмицькій кавалерійської дивізії і Волзької військової флотилії. Після закінчення війни він став одним з відомих перекладачів східної літератури. До речі, на честь нашого земляка є меморіальна дошка на вулиці Пушкінській, 34, де жив до війни Семен Ліпкин.

Сертифікат зірки Семена Ліпкина вручили віце-президенту Всесвітнього клубу одеситів Е.М. Голубовський, а сьогодні документ буде відправлений до Ізраїлю, де його отримає прийомна дочка нашого героя.

Ще одна Зірка була відкрита в честь українського художника і портретиста Юрія Миколайовича Єгорова, в творчості якого особливе місце було відведено Одесі і Чорному морю. Полотна майстра зберігаються в Одеському художньому музеї та в Третьяковській галереї.

Сертифікат зірки Юрія Єгорова вручили дочки художника, актрисі Ірині Єгорової.

24 січня 2011 року в аеропорту Домодєдово терорист-смертник здійснив вибух, в результаті якого загинули громадяни 7 держав. У той нещасливий день в аеропорту опинилася одеситка Ганна Яблонська, письменниця, лауреат багатьох літературних премій і фестивалів … Життя Ганни обірвалася в неповних 30 років.

2 вересня пам’ять творчої людини, любив життя, своє місто, сім’ю, була увічнена на Алеї зірок. Сертифікат зірки Ганни Яблонської отримали її батьки.

Почесний знак вчителю Павлу Віктору

У святковий день місто не забуло про, мабуть, одному з найвідоміших людей епохи пандемії, вчителя-ентузіаста Павла Андрійовича Вікторі, який створив на каналі Youtube сотні роликів, які висвітлюють різноманітні теми з фізики. 2 вересня, його нагородили Почесним знаком Одеського міського голови “За заслуги перед містом”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.