Понеділок, 27 Травня, 2024

Мітинг мешканців одеських новобудов біля міськради: “ні” завищеним тарифам на електроенергію

Одесити, які проживають у новобудовах, і чиї рахунки за електрику вчетверо більші, ніж у решти одеситів (уся справа у промисловому тарифі), 8-го грудня вийшли на протест поруч із міськрадою.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future., з посиланням на dumskaya.net.

Це ще не межа

8-го грудня біля мерії проходив збір ініціативних груп “Еталону” та “Нових Черемушок”. Мешканці у цих житлових комплексах за кіловат електрики оплачують від п’яти до семи гривень.

За словами Анастасії, яка живе в “Еталоні”, люди вимагають встановлення підстанцій та переведення на загальні тарифні умови. А до січня постачальник електрики взагалі загрожує їх підвищити до 10 гривень, і мешканці вже не знають, що їм із цим робити.

Варто звернути увагу на те, що процес будівництва “Еталону” було замовлено управлінням з капітального будівництва при Одеській міськраді.

За словами Олександра, який також є мешканцем зазначеного будинку, вони із сусідами вирішили мітингувати внаслідок того, що споруда була введена в експлуатацію ще 2015-го, а виконання технічних умов щодо того, щоб підключити електрику, так і не відбулося. Постачальник не хоче займатися укладанням договорів із мешканцями. Внаслідок того, що будівництво було замовлено зазначеним управлінням, люди вирішили дійти міськради, щоб їм виділили кошти для того, що вони змогли забезпечити техумови та підключитися до електрики на постійній основі.

Позиція постачальника

Постачальник повідомив, що їм відома ця проблема, проте він діє за законом та винуватцем у цьому випадку є забудовник.

Так, Олександром Доброєром, який є прес-секретарем “Одеських електромереж”, було сказано, що забудовнику потрібно зайнятися тим, щоб розробити проект для внутрішнього та зовнішнього електропостачання, за його погодженням, сплати ціни робіт з того, щоб підключити, побудувати мережі для внутрішнього та зовнішнього електропостачання, встановлення приладів обліку електрики та струмообмежувальних пристроїв.

Участь громадських організацій

А ось за словами громадських працівників, мешканцям доводиться страждати з вини “Одеських електромереж”, які давно перетворилися на монополіста, тому вони боротимуться в рамках правового поля.

Так, за словами Артема Каспаряна, представника однієї з громадських організацій, вони виконуватимуть роль правозахисної організації та звернуться до Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та інших державних інстанцій з метою врегулювання ситуації.

Погляд міськради

Слід повідомити, що в міськраді вважають, що причиною цього є те, що “Одеськими електромережами” виставляються щодо забудовників занадто високі техумови.

Так, представники мерії кажуть, що в Одесі так склалося, що на кожен об’єкт, що будується, монополістами закладаються занадто високі техумови, які набагато перевищують потреби об’єкта. Таким чином, обов’язки щодо розвитку мереж перекладені на інших.Деякі забудовники просто не виконують ряд цих умов, а іншими після закінчення будівництва мережі передаються, що призводить до тривалого очікування підключення до цивільного тарифу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.