Четвер, 30 Травня, 2024

Шокуючі платіжки: в Одесі сильно “злетіло” опалення

Одеситам стали надходити грудневі платіжки за тепло. І на багатьох чекав “приємний” сюрприз у вигляді лякаючих цифр – три, чотири, п’ять тисяч щомісяця.

І це при тому, що у міськраді говорили, що цей опалювальний сезон пройде без підвищення вартості.

У нашому матеріалі на odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми будемо намагатися розібратися в причинах цього.

Одесити шоковані новим тарифом

Тариф на тепло, який збільшився приблизно вдвічі, зазнали справжнього шоку багатьох одеситів.

До сум у три, чотири та п’ять тисяч не готовий був ніхто, адже у міськраді стверджували, що цей опалювальний сезон пройде без підвищення вартості на опалення. І в багатьох будинках тариф і справді залишився тим самим.

Хто ж відчув на собі всі “приємності” подорожчання?

Споживачі, які зіткнулися з новими тарифами, умовно можна розділити на категорії:

  1. мешканців будинків, де є автономні котельні;
  2. мешканців будинків, де відсутні лічильники на тепло.

Перший випадок має на увазі те, що котельними розпоряджаються Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або ряд керуючих компаній. І в цій ситуації природний газ купується за ціною, встановленою для комерційних організацій. Ця цифра за 2021-й “злетіла” приблизно вп’ятеро.

Для компенсації витрат на придбання газу Об’єднанням співвласників разом з керуючими компаніями доводиться підвищити вартість опалення.

Другий випадок має на увазі те, що одесити, які мешкають у будинках, де немає лічильників на тепло, потрапили під випадковість.

Муніципальною владою потихеньку проводиться обладнання всіх будинків, які отримують тепло від Одеських тепломереж, лічильниками на опалення, але ще не всі будинки були оснащені такими приладами.

Одеситам, які мешкають у таких будинках, плата нараховується виключно, виходячи з метражу квартири, без урахування будинковоі тепловитрати, що фіксується лічильником.

У цій ситуації тариф нараховується інакше, на відміну від тих будинків, де є лічильники, що і призводить до необмеження ціни. Цю умову вирішили взяти на озброєння комунальники, щоб отримати від городян сповна.

Розпочнеться перекриття доріг

В Одеських тепломережах повідомили, що встановлення лічильників буде проведено в кожному будинку, однак це буде зроблено вже того, коли ми підійдемо до кінця опалювального сезону. А на даний момент зазначена організація наполягає на оплаті одеситами платіжок за завищеним тарифом.

Однак нові суми для більшості людей просто непідйомні, тому одесити обіцяють перейти до перекриття доріг, щоб комунальники змінили несправедливі, як вважають городяни, підходи, на підставі яких формуються тарифи на опалення.

Про те, що днями буде перекрито дорогу поруч із їхнім будинком, вже повідомили одесити, які проживають у будинку номер вісім, місцем розташування якого є проспект Шевченка. Більшість із них – це пенсіонери, а в їхньому будинку також відсутній тепловий лічильник.

В результаті одеситам прийшли платіжки, цифри в яких удвічі та втричі перевищують розміри їхніх пенсій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.