Четвер, 30 Травня, 2024

Поради від мерії: як зберегти тепло в квартирах

Літо, як завжди, буквально пролетіло, тому осінь поступово дедалі більше нагадує про себе, пише odessa-future.com. Незважаючи на те, що в Одесі, як правило, осіння пора досить тепла, до холодів готуватися все ж таки потрібно. І житло не є винятком. Тому одеситам необхідно підготувати свої будинки та квартири до періоду холодів. Тим більше, що опалювальний сезон 2022-2023 буде нелегким.

В Одеській мерії розповіли про те, як забезпечити себе комфортними та належними умовами проживання протягом опалювального періоду.

Докладніше про це, в нашому матеріалі, з посиланням на novyny.live.

Маніпуляції з батареями

В прес-службі Міськради зазначають, що не можна перекривати доступ тепла. Адже через довгі штори та меблі, розміщені перед батареями, може відчуватися нестача тепла. А все тому, що ці предмети можуть поглинати до двадцяти відсотків теплової енергії.

Крім цього, в Міській раді пропонують заклеїти щілини у вікнах. Приблизно сорок відсотків тепла приміщення втрачає саме через вікна. Тому за допомогою елементарних теплоізоляційних заходів (мова йде про поролонові смужки) можна підвищити температуру в приміщенні на п’ять градусів.

Департамент ЖКГ Одеської міськради також радить позбавитися батарейних декоративних панелей. Адже вони призводять до того, що кімната втрачає близько двадцяти відсотків тепла. Крім цього, теплова віддача радіаторів, які перебувають у ніші, на десять відсотків менша, ніж у тих, що виступають у приміщення.

Крім того, для збільшення тепловіддачі батареї можна скористатися фольгою.Для цього її потрібно наклеїти на ДСП і розмістити цю конструкцію за радіатором.

Також збільшити теплову віддачу можна за допомогою фарби темних кольорів. Батарею просто потрібно перефарбувати.

Так, наприклад, підтверджено, що найкращою тепловіддачею відрізняється темно-коричневий колір. Тому батарея такого кольору віддає на десять відсотків більше тепла, ніж біла.

Медичний аспект

У питанні обговорення підготовки до холодів взяв участь і Департамент охорони здоров’я. Там нагадали, що не можна перегрівати приміщення. Адже підвищена температура стає причиною частої застуди. Крім цього, сон у прохолодному приміщенні набагато корисніший. Тому кімнату потрібно провітрювати щонайменше п’ятнадцять хвилин. Причому вікна мають бути широко відчинені.

Облік тепла

За допомогою приладів обліку тепла можна досягти зменшення витрат на опалення до сорока відсотків. Але їх встановлення можливе лише за наявності теплових лічильників.

Склопакети мають таку ж властивість збереження тепла, як і цегляні стіни завтовшки п’ятдесят сантиметрів. Тому їхнє встановлення є цілком доцільним для скорочення втрати тепла.

Нагадування від депутатів

Депутати Одеської міськради також просять мешканців міста завчасно розпочати підготовку до холодів.

Так, за словами Олексія Асауленка, в цьому процесі слід не забувати про перевірку будинкових електромереж. Адже саме електрика багато в чому забезпечує нас теплом у зимовий період. І це не говорячи про те, що в багатоповерхових будинках навіть плити працюють на електроенергії.Тому електромережі необхідно перевірити всім будинкам – і тим, які мають ОСББ, і тим, що обслуговуються ЖКС-ми.

Фото: novyny.live

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.