Середа, 19 Червня, 2024

Одесити-волонтери: як і чим у нелегкий час вдається допомагати малозабезпеченим

Життя та війна тривають паралельно. Багатьом довелося залишити свої будинки та поїхати з країни, а багатьом – продовжувати жити у нинішніх умовах.

Незважаючи на те, що в Південному регіоні  бойові дії не настільки інтенсивні як на Сході, мешканці все одно зіткнулися з проблемою продуктів харчування, засобів особистої гігієни, медикаментів. Більше – на сайті odessa-future.com.ua.

За даними ООН, на початок березня в Україні недоїдають близько двох мільйонів дітей. В Одесі активно працюють кілька великих благодійних організацій та волонтерських рухів. Здебільшого їхні зусилля спрямовані на ЗСУ, закупівлю засобів захисту. Але є й фонди, які дбають про мирне населення, їхня діяльність спрямована на забезпечення всім необхідним.

Допомога – понад усе 

День у день фонд отримує сотні звернень, які надходять від незахищених верств населення: інвалідів, багатодітних сімей, матерів-одиначок, переселенців. У режимі фул-тайм волонтери формують необхідні продуктові набори та розвозять за адресами. Деякі можуть забрати його на місці і навіть вибрати своїм дітям іграшки, одяг, ковдри. У відповідь зі сльозами на очах, жителі дякують за можливість допомагати у такий непростий час.

«Раніше, з 2015 року робота фонду була спрямована на надання допомоги переважно, інтернатам та окремим сім’ям. Сьогодні ми повністю занурилися у ситуацію та ведемо діяльність у двох напрямках – доставка гуманітарної допомоги мешканцям Одеської та Миколаївської областей. Також без уваги у продуктах та медикаментах ми не залишаємо правоохоронні органи. Для одеситів ми формуємо індивідуальні продуктові набори та розвозимо на адреси» – розповів голова фонду Анатолій Коломієць.

Регулярну допомогу волонтери надають сім’ї Марценюк. У своєму хостелі, який раніше здавали в оренду будівельникам, Володимир та Ганна надали притулок 27-ми біженцям з Херсона, Маріуполя, Донецька. Живуть усі разом дружно, організовують побут, виховують дітей.

Господар будинку інвалід без обох ніг. Незважаючи на таку нелегку долю, чоловік випромінює позитив, а у вільний час вишиває картини з бісеру. Вперше взяв голку до рук два роки тому. Сьогодні, його руки творять уже шедеври.

А що стосується самих біженців, то із таким теплим прийомом почувається як вдома.

Поза увагою не залишаються і медичні заклади, зокрема – Дитяча обласна лікарня та пологовий будинок. Неодноразово волонтери доставляли допомогу у вигляді дитячих сумішей, памперсів, йогуртів, одягу, солодощів, круп. За словами представників фонду, діти – наше майбутнє, і ми маємо дбати про нього.

Від Одеси до Миколаєва з великими серцем

Активні бойові дії навесні розпочалися у Миколаєві. Мешканці як ніколи потребують води, їжі і не тільки. Одесити, у свою чергу, не можуть перебувати осторонь і допомагають усім необхідним. Регулярно великі вантажні фури з гуманітаркою вирушають до міста-побратима. Саму допомогу фонд отримує завдяки злагодженим партнерським зв’язкам з Європи.

Дорога займає близько півтори години. Місцеві волонтери зустрічають вантаж та розподіляють за призначенням. Також усім необхідним вдається забезпечити і правоохоронні органи Миколаєва.

Як отримати допомогу?

Про роботу фонду знають уже не з чуток: сарафанне радіо, соціальні мережі, контакти в інтернеті. Якщо є потреба – є й допомога, яку нуждені отримують вже протягом кількох днів.

У планах – лише перемога. А поки що, тільки віра в краще і забезпечення тих, хто цього потребує.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.