Вівторок, 28 Травня, 2024

В одеських дворах прибиратимуть гаражі: що поставлять замість них?

На одеські двори з багатоповерховими будинками чекають зміни та перетворення, які дозволять вирішити одну з найактуальніших одеських “дворових” проблем, яка полягає в тому, що мешканці масово використовують дворову територію як паркування та гаражні місця. Часто, крім інших незручностей, це стає реальною проблемою, коли внаслідок такої самовільної парковки, на територію двору не може проїхати машина Швидкої допомоги або пожежна машина, пише odessa-future.com.ua.

Одеська міська влада вирішила покласти край усьому цьому та ухвалила рішення щодо зносу всіх гаражів на території одеських дворів. Замість них місто облаштовуватиме паркування – таким чином на території двору можна буде розмістити набагато більшу кількість автомобілів, і в той же час, вони не заважатимуть та не займатимуть територію майже всього двору.

Детальніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua та УСІ.

Плани з ліквідації

У середу, 10-го листопада під час презентації, присвяченої інтерактивній карті МАФів, були оприлюднені плани щодо ліквідації дворових гаражів.

Початок збору інформації про одеські дворові гаражі

Проте спочатку районні державні адміністрації мають провести збір інформації щодо всіх гаражів, місцем розташування яких є двори з одеськими багатоквартирними будинками.

Після цього ця інформація буде розміщена у спеціальному єдиному реєстрі. Ці дані ляжуть в основу подальшої оптимізації одеських гаражів.

Дворові гаражі будуть замінені парковками

На початку дозвіл на будівництво гаражів на території дворів отримували лише інваліди.Особисті автомобілі в подібних ситуаціях розглядалися як “засоби протезування”.

Наразі все змінилося. Багатьом із них судилося переїхати, іншим – відійти в інший світ. Відтепер гаражі перебувають у власності інших людей і зберігаються там тепер зовсім інші машини.

Нераціональне використання

Одеська міська рада вважає, що таким чином використати дворову територію не є раціональним. Якщо зайнятися ліквідацією гаражів, та замінити їх прибудинковими паркуваннями, якими користуватимуться мешканці, – це дозволить прибрати з вулиць, тротуарів та газонів припаркований, з порушеннями норм дорожнього руху, транспорт.

Як було насправді

Хоча, слушно зазначити, що часто до таких дворових гаражів інваліди не мали жодного відношення, і їх встановлювали як самовільні будівлі, а дозвільні документи при цьому були відсутні.

У певний період часу з подібними самовільними спорудами на рівні міста та окремих районів, зокрема, навіть намагалися боротися через відкриття адміністративних проваджень та накладення штрафних санкцій. Однак і це не змогло остаточно вирішити питання самовільних гаражів, – вони все одно продовжували з’являтися в одеських дворах, а їх власники, мабуть, знали “потрібні та правильні шляхи” (або “потрібних людей”) до того, щоб їхній гараж залишився стояти на своєму місці.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.