Неділя, 26 Травня, 2024

Одеські дворики та їхні секрети

Одесу називають посмішкою Бога, Перлиною та містом, яке з першої зустрічі закохує у себе кожного. Однак цьому дивовижному місту притаманна наявність ще однієї своєрідної візитної картки – затишних, душевних двориків, які сповнені цікавих історій та байок справжніх одеських персонажів.

Тому немає нічого дивного в тому, що на думку деяких туристів, Одесу треба відвідати, щоб побачити на власні очі ці колоритні двори та познайомитися з їхніми добродушними жителями.

Докладніше про це у нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на “Свій варіант”.

Зміни, які не зупинити

Всім відомо, що, на жаль, перебіг часу безупинний, а одеські дворики щороку зменшують свою кількість.

Їх закривають за допомогою засувів, металевих воріт, приховуючи від очей оточуючих їхню душевність. Навіть сам одеський народ також змінюється, сидячи у своїх квартирах за “стіною” із металопластикових вікон.

Місце, повне секретів

Проте є місця, де секрети ще не втратили свого існування.

На відомій Молдаванці, там, де народилися легендарний Михайло Япончик та одеський філософ Михайло Жванецький, практично нічого не змінилося. Напевно, завдяки цьому цей район має стільки шанувальників. Його можна назвати містом на території міста. І дворам там відведено особливу почесну роль. Звичайно, необхідно не забувати про обов’язкові атрибути, які притаманні справжньому одеському двору.

Адже далеко не кожному закутку випадає честь носити таку горду назву.Потрібно почати з того, що там завжди велика кількість котів, прив’язаних до людей, а ті прив’язані до них.

Ну, і звичайно, якщо ви, після того, як опинилися на території одеського двору, не в змозі зрушити з місця від захвату, то вбирайте в себе одеський колорит, тому що ви таки перебуваєте в потрібному місці, що найбільше підходить для цього.

Філософія дворів

Одеським дворам присвячені різні історії, про них складають вірші, їх зображують на картинах і згадують в анекдотах.

Вони мають цілу філософію, яку до кінця усвідомити не вдалося ще жодному приїжджому, тому що одесити століттями створювали цей таємничий світ, повний загадок і секретів.

Погані проходять повз

В якому ж місці можна краще дізнатися про міську історію або про кожного мешканця окремо, як не в одному з одеських дворів, де тітка Сара ретельно охороняє територію від недоброго ока.

Однак, погані люди, як правило, навіть не переступають поріг двору, тому що їм просто не дано побачити і відчути цей світлий затишок, а також красу у всіх її проявах та деталях.

Не Молдаванкою єдиною

Справедливо відзначити, що наявністю затишних одеських двориків радує не лише Молдаванка, – центральні вулиці також не відстають, і на Катерининській, Преображенській, Базарній можна насолодитися цими джерелами всього одеського.

І якщо їх не закрили на кодові замки, то ви зможете побачити все на власні очі та спробувати розгадати секрети цих дивовижних місць.

Одеські двори не перестають привертати увагу та викликати інтерес.У них мріють побувати багато туристів і зрозуміти, в чому ж секрет життя по-одеськи, який, практично з перших днів існування міста, розбурхує уми багатьох, і достеменно розгадати який поки що не вдалося жодному приїжджому. Ну, а одесити дбайливо зберігають свою таємницю, передаючи її з покоління в покоління, як цінність та скарб, що дістався їм у спадок від їхніх предків, старовинних одеських дворів та міста Одеси.

Фото – The Village Україна

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.