Середа, 17 Липня, 2024

У Одеси з’явився свій офіційний звук

У кожної справи запах особливий … Трохи перефразувавши ці слова італійського поета-гуманіста Джанні Родарі, можна висловити щось подібне про міста: у кожного міста свої імідж, колорит, смак та інші властивості. Дійсно, у кожному куточку будь-якої країни є свій звук, сформований його інфраструктурою. У Парижі або Києва – це прибуття та відправлення літаків або потягів. Полтавська область, наприклад, відрізняється певною малоросійською патріархальністю. Одеському регіону притаманні “шаланди сповенені кефаллю…”.

Особливість звуків різних українських міст стала темою проєкту артінсталяцій «Звуки міста», в якому беруть участь великі міста країни, в тому числі і наша Перлина Чорного моря, пише odessa-future.com.ua.

І тут одесити перші

Коли ми говоримо про Одесу, то часто у свідомості виникає число “1”. Одеса була першим містом, в якому були прокладені перші асфальтовані тротуари та відкрита перша станція “Швидкої допомоги”; з якого була прокладена перша гілка залізниці на території сучасної України. Прикладом першості можна навести ще багато.

Першою виявилася Одеса в реалізації всеукраїнського проєкту, згаданого вище. Більш того, установка звучить скульптури у формі людського вуха стала надбанням преси інших міст, наприклад, Маріуполю.

За задумом авторів проєкту, кожна скульптура повинна бути заснована на звуках, пов’язаних зі спогадами і міркуваннями відомих громадян: артистів, художників, скульпторів, вчених і підприємців.

Голоси Одеси

Допомогу у створенні звукового образу Одеси надали відомі в місті люди, що представляють різні сфери діяльності: Народні артисти України Олексій Ботвінов і Борис Барський, скульптор Михайло Рева, тенісистка, друга ракетка України Даяна Ястремська. Вчені та підприємці поки залишилися в стороні.

В рамках проєкту прототипи одеського звуку розповіли про ключові моменти свого життя і діяльності, а суто звуковий варіант оповідей сформував загальну фонографічну тканину міста. За допомогою комбінування програм звукового дизайну і 3D-візуалізації художники трансформували аудіодоріжки у спеціальні форми. Разом з цим із серії документальних фільмів можна буде про пошук форм і процесі їх створення.

Звичайно, для створення звучання Одеси обрані відомі в місті люди, хоча їх набагато більше. Можливо, непогано було б розширити список шляхом запрошення до участі в проєкті відомих меценатів, лікарів, вчителів, адже вони також вносять свій внесок у розвиток міста, який звучить всюди на просторах планети.

Задуманий проєкт міг би стати поштовхом до створення, наприклад, смаку Одеси, який створять відомі кухарі або ресторатори; а, може, і інтелекту Одеси, сформованого працівниками шкіл, університетів, училищ та коледжів. Перспективи для створення багатостороннього полотна міста є.

У День міста, під час відкриття скульптури міський голова Генадій Труханов висловив подяку ініціаторам і команді творців за незвичайний подарунок Одесі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.