Середа, 29 Травня, 2024

Прогулянка Старопортофранківським сквером до перетворення

Нещодавно стало відомо про те, що почалася організація ремонтних робіт на території Старопортофранківського скверу, який ще рік тому мав стати сквером Регенсбург (але поки що тільки так називається). До сих пір цей об’єкт садово-паркового мистецтва стоїть у незадовільному стані та з мистецтвом нічого спільного не має. Проте, на його території все-таки є пам’ятки, та й історія у нього давня. Далі на odessa-future.

Сподіваємося, що незабаром почнеться повноцінна реалізація проекту, ну а поки глянемо на такий Старопортофранківський сквер, як він є.

Історія об’єкта

Вулиця, де розташовується цей об’єкт, раніше була ровом, який перешкоджав контрабандистам у їхніх справах. Ще у 1827 році цей рів засипали, бо порто-франко перестав існувати у своїх початкових кордонах. Забудований рів і став вулицею.

Саме сквер тут побудували вже після Другої світової. Спочатку сквер був «розбитий» на дві частини, і одну з частин згодом назвали сквером Регенсбург у 2018 році.

Що тут можна подивитися

Пам’яток тут не так багато, але все ж вони є. Взяти до прикладу статую, яка називається «Nota Béne» — символ того, що будь-які знання можуть стати в нагоді. Досить поглянути на надписи на книжках, над якими у гнучкій позі застигла бронзова студентка. Там і книга з фізики, і мануал по «Автокаду», і економіка судноремонту, і креслення… У контраст підручнику з гідромеханіки розкрита книга з астрології — хіба знаєш, які знання від тебе вимагатиме життя?

Є також на території скверу скульптура «Пам’яті комсомольців Одещини», яка багато разів потрапляла під увагу одеситів і одеситок, небайдужих до історії. Кілька разів проти цього пам’ятника виступали, але під правила декомунізації він все ж не потрапив і до сих пір стоїть. Яким би не був його початковий посил, але символізм окремо від політики має потужний потенціал: невелике дерево пробилося крізь граніт — це пам’ятник молоді часів Другої світової.

Також можна здивуватися, побачивши величезний мурал на стіні Морського університету — там зображений літній рибалка з маленькою дівчинкою. За задумом лондонського художника Сема Вортінгтона, який є автором цього муралу, герої його твору шукають сполучні нитки, незважаючи на радикальну різницю у віці.

Загальний стан і плани

Стан повинен був давно змінитися в кращу сторону. Нагадаємо, що сквер Регенсбург є лише частиною території всього об’єкта, який розбитий. Отже, навіть відповідальна реалізація проекту залишить частину території недоторканою. Але потрібно зробити вже хоч щось.

В цілому, об’єкт є острівцем занедбаності у великому місті. Проект по перетворенню повинен оновити покриття в пішохідній зоні, також повинні з’явитися модернові клумби, місця для сидіння, фонтани і також спортивний і дитячий майданчик. Вся реалізація коштуватиме орієнтовно 30 млн гривень — за все будуть розраховуватися за допомогою фінансів муніципального бюджету, а також за допомогою ресурсів з інших джерел, які не заборонені законом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.