Середа, 17 Липня, 2024

В Одесі може з’явитися сквер імені Героїв-прикордонників

16 жовтня 2020 року на засіданні історико-топонімічна комісії (ІТК) Одеської міськради було обговорено клопотання ГО «Ветеран кордону» про надання зеленому простору, що оточує колишній кінотеатр “Вимпел”, назви «Сквер імені Героїв-прикордонників». Далі на odessa-future.

Плани на зелений простір на Адміральському, 31

Рішення про винесення на громадські слухання питання про те, щоб назвати безіменний сквер ім’ям прикордонників, які захищали наше місто в під час війни, ІТК прийняла, враховуючи існуючий порядок і на підставі статті 23 Статуту територіальної громади міста Одеси.

За даним топонімічним  питанням будь-який громадянин Одеси зможе висловити свої зауваження та пропозиції до 10 жовтня поточного року. Процедуру проведення громадських слухань покладено на Департамент культури і туризму Одеської міської ради, який надає імена, перейменовує об’єкти міського господарства, і Департамент внутрішньої політики Одеської міської ради, який відповідає за процедуру обробки пропозицій, що надійшли від громадян, заперечень та зауважень.

Символічно, що громадські слухання пройдуть 15 жовтня 2021 року, в день 80-річчя останнього дня героїчної оборони Одеси в роки війни з фашистами. 

Внесок прикордонників на захист Одесу

Треба сказати, що поява в місті скверу на честь захисників передових рубежів нашої Батьківщини на різних етапах її розвитку.

Перш за все, це відноситься бійцям і командирам 26-го прикордонного загону, які під командуванням майора А.А. Маловського брали активну участь в обороні Одеси в період війни з фашистами і одними з останніх покидали місто під час евакуації до Криму.

До 8 серпня парубки у зелених кашкетах, як називали прикордонників, виконували завдання з охорони тилу Окремої Приморської армії – єдиного військового з’єднання, яке захищало місто від противника, що численно перевершував наші сили. Пізніше склалася ситуація, яка склалася на фронті, змусила командувача Приморською армією генерал-лейтенанта Г.П. Сафронова перевести полк на передову лінію в район 40 кілометрів на північ від Очакова. Особовий склад полку мав завданням запобігання прориву противника в напрямку Військово-Морський бази Чорноморського Флоту в Очакові.

З 12 серпня по 2 вересня підрозділи 26-го полку захищали місто і, за неповними даними, знищили до 1 900 фашистів, 6 танків, 6 гармат, 69 станкових і ручних кулеметів, 8 мінометів.

11 вересня 2-й стрілецький (колишній 26-й прикордонний полк) став 1331-м стрілецьким полком у складі 421-ї дивізії і отримав новий рубіж оборони між Куяльницьким і Хаджибейському лимані, а наприкінці вересня 1941 приступив до оборони лінію берега від Люстдорфа до Крижанівки.

Після прориву німців до Криму, за рішенням Військової ради Приморської армії особовий склад прикордонних військ, які обороняли Одесу, був евакуйований до Криму і потім спрямований в Сімферополь.

Поява на карті міста скверу імені Героїв-прикордонників стане черговим актом подяки захисникам рубежів нашої Батьківщини і даниною вдячності сьогоднішнім охоронцям рубежів нашої Батьківщини. Сквер стане гідним доповненням до вже існуючого скверу імені Героїв-льотчиків, розбитому в пам’ять про подвиги 69-го винищувального авіаполку і розташованому на початку Адміральського проспекту, в районі 5-й станції Великого фонтану.

Крім того, сквер з’явиться в місці, де вчаться сотні школярі, а також мешкає велика кількість одеситів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.