Середа, 12 Червня, 2024

Добро на реставрацію Пасажу: які зміни чекають на архітектурну пам’ятку Одеси?

Пасаж — це об’єкт архітектурного мистецтва, який відомий всім одеситам і одеситкам. Це вкрай естетичне місце, куди обов’язково водять помилуватися туристів і туристок, це важлива торговельна точка і частина серця Перлини Чорного моря, пише odessa-future.com.ua.

Історія Пасажу дуже довга, місцями страшна… І вона триває. Новий час привносить нові зміни — а які саме, можна дізнатися далі.

Визначення майбутніх робіт

Заплановані зміни носять, за задумом, здебільшого відновлювальний характер. Реставрація (також можна зустріти термін реабілітація) передбачає збереження зовнішнього вигляду історичного об’єкта і відсутність змін у фундаменті, але при цьому допустимо додавання нових приміщень. Проте, навіть зі зміною структури і планування стовідсотковий вид будівлі буде збережений, таким чином його естетика не повинна змінитися.

Додавати збираються мансардний рівень зі збереженням прикрас за рахунок приміщення горища.

До слова, заплановано розширення обсягу об’єкта: він виросте трохи більше ніж на дві тисячі квадратних метрів (нині він займає 14 тис. 562,5 кв. м).

Заходи перед реставрацією

Перед початком реабілітаційних будівельних робіт необхідно обговорити проект з представниками охорони культурної спадщини, а також обговорити і затвердити цю справу з профільним муніципальним управлінням. Нарівні з цим обов’язковою є підготовка спеціальної документації, як паспорт обробки і фарбування об’єкта, звіт про стан не тільки Пасажу, але і прилеглих об’єктів для забезпечення безпеки і якості будівельних робіт. Необхідно провести перевірку прилеглих об’єктів, і в разі знаходження будь-яких невідповідностей організувати їхнє зміцнення і збереження. Перевірка технічного стану принципово важлива для забезпечення безпеки і цілісності об’єктів.

Об’єкт реставрації зараз

Насправді, пропозиція від власників з надбудовою мансарди з’явилася ще у 2020 році, проте, візуалізація проекту на той момент не була достатньо повною, щоб обов’язкові інстанції належним чином зреагували на запропоновані плани. Справа у тому, що у візуалізації не були зазначені деталі будівлі, вона була зображена пласко і схематично, і з таким розкладом справ було неможливо визначити значущість змін. Нині ж у власників є «добро» на реалізацію своїх планів, і нині у будівлі проводяться протиаварійні роботи.

Вхід з боку вулиці Преображенської вже заблокований для відвідувачів, вхід з Дерибасівської вулиці все ще відкритий. Усередині Пасажу також вже є огороджувальні об’єкти, деякі інструменти та матеріали. Наскільки відомо, нині заблокований прохід буде відкритий через кілька днів.

Як вже було зазначено, архітектори муніципалітету затвердили проект, і на сайті державного порталу будівельної діяльності вже є документація про будівельні умови та обмеження.

Незважаючи на початок робіт, повноцінного проекту реабілітації досі немає. Він буде підготовлений і опублікований не раніше листопада.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.