Субота, 25 Травня, 2024

4 причини, які дають привід для гордості Південною Пальмірою

Звичайно, чудово, якщо ви пишаєтеся Південною Пальмірою без будь-якої причини, проте якщо ви таки таких потребуєте, то в нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на myod.info, ми надамо вам їх відразу чотири. Вони зайвий раз доведуть вам, що наша Одеса – це таки найкраще місто. 

Причина 1. Інноваційна 

Наше місто є дуже інноваційним. Багато речей, які наділені буденністю, вперше виникли саме в Одесі. 

Відкриття першої станції бактеріології на території імперії відбулося саме в нашому місті. Це сталося завдяки знаменитому діячеві науки Іллі Мечникову. 

А в 1877-мому в Південній Пальмірі відбулося відкриття першого каналізаційного проекту в імперській державі. 

Наше місто також відоме появою в 1891-ому першого автомобільного транспорту в імперську пору. 

Кіно теж придумали у нас, – в 1894-тому це був прорив Йосифа Тимченка. 

А підводний човен? Ну, де, як не в нашому місті він міг з’явитися? 

У 1898-мому  матросом Степаном Джевецьким був створений апарат, який працював за допомогою велосипедної тяги, що мав можливість проплисти двохсотметровий відстань в підводних умовах і з успіхом знищити надводну ворожу ціль. 

До кінця дев’ятнадцятого століття не один десяток подібних човнів вже використовувався флотом. 

Причина 2. Тут народжуються великі люди 

 

Мабуть, Південна Пальміра має особливе повітря, тому проживати тут і не стати справжнім генієм просто не можна. 

Наше місто є рідним для космонавта Георгія Добровольського.А батькові космонавтики, Сергію Корольову, хоч і судилося народитися не тут, але саме в нашому місті йому вдалося здійснити давню мрію людства – опинитися на рівні, де навіть хмари нижче. 

Конструктору, який розробив перший ракетний двигун, Валентину Глушку, також пощастило тут народитися. 

Також Одеса вивела у світ гросмейстера Геллера, вченого Гамова, композитора Табачнікова, талановитого скрипаля Ойстраха, спортсмена і випробувача Уточкина. І цей перелік є нескінченним. Тільки на музикантів можна легко збитися з рахунку, тому що багато хто з них, в тому числі Утьосов і навіть Богдан Титомир родом з наших країв. 

Це ми ще забули про Маски, Джентельменів, КВК, село дурнів і Городок. 

Про письменників і говорити не варто, тому що практично у кожного другого одесита вельми непогано виходить трохи писати. 

Причина 3. Популярність 

Одеса, напевно, є найбільш впізнаваним містом в пострадянському просторі. 

Вона була прославлена ​​емігрантами, письменниками та акторами. Практично до революційного часу 1917-того, сюди прагнули приїхати відомі люди, щоб особисто переконатися в унікальності європейського міста, де панує колорит Середземномор’я і фірмова одеська мова. 

Це було улюблене місце Олександра Пушкіна, Карла Маннергейма, Фрідріха Ліста, Миколи Айвазовського, Лесі Українки. Також тут часто бачили і чули Шаляпіна, а у Максима Горького тут почалася письменницька кар’єра, правда починалася вона під час його роботи в якості портового вантажника. 

Ну, а про іноземців, які захоплювалися нашим містом можна присвятити окрему тему.Одеса дуже вражала Стівенсона, Драйзера, Твена. Їх заворожувала розкіш і натхненність. 

Причина 4. Літературний аспект 

За словами Михайла Жванецького, в нашому місті відкрити письменницький дар дуже просто, – просто відкрийте вікна і починайте записувати. 

Літературі в нашому місті відведена окрема, почесна роль. Саме завдяки їй все дізналися за Одесу. Тут пощастило народитися Катаєвим, Бабелю, Олеші, Жванецькому і Багрицькому. 

У Пушкіна тут вийшло почати “Євгенія Онєгіна”, у Гоголя – “Мертві душі”. Олександру Гріну тут вдалося по-справжньому і на все життя закохатися в морську гладь. 

Горькому наше місто подарувало процес пізнання дна життя людини, від Купріна не переставали чути захоплення “Гамбрінусом”, а Буніним була тут закінчена робота над “Окаянними днями “, після чого він назавжди емігрував. 

і навіть в сучасних реаліях в одеському літературному процесі не настає затишшя, хоч він і стає не таким помітним, як колись. 

Ну що? Вам ще потрібні докази того, що наше місто можна любити просто так, – просто за те, що воно є і за те, що нам пощастило мати до нього безпосереднє відношення.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.