Середа, 29 Травня, 2024

Як в Південній Пальмірі відкривали дошку, присвячену Олександру Гріну

Перед Днем народження цього видатного письменника на клубному фасаді при Одеському морському торговому порту була відкрита меморіальна дошка в пам’ять про те, як в нашому місті перебував цей чудовий письменник, пише odessa-future.com.ua.

Ця подія стала справжнім святом для одеситів, які шанують творчість цієї людини. 

Детальніше про це в нашому матеріалі з посиланням на tudoy-sudoy.od.ua

Улюблені одеські місця письменника 

 

Зараз в офіційному переліку одеських історично-культурних пам’яток можна виявити наявність грінівськоі адреси – будівлі колишнього нічліжного будинку, де жив цей дивовижний чоловік. 

Зараз один з фасадів будинку номер два на Ланжеронівському узвозі містить меморіальну дошку, присвячену йому. 

Згадка про Ланжеронівський узвіз містить його “Автобіографічна повість”, за яким він йшов до порту, щоб зустрітися з морем і своєю мрією. 

Письменник говорив, що Одеса для нього виражалася саме портом. 

У цьому ж клубному будинку знаходиться портовий музей, експонати якого представляють всю його історію – від романтичної, до героїчної. А в колекції Літературного музею збереглися унікальні артефакти у вигляді гріновских матеріалів-публікацій, які зберігалися в вітринах-ілюмінаторі в першій музейній експозиції, а потім дивним чином їх перенесли в запасники. 

Зустріч з мрією

В одеському Археологічному музеї, під час, коли письменник був в нашому місті, був не музейний заклад, а публічна бібліотека, яка була улюбленим місцем майбутнього письменника.

А на Приморському бульварі він зустрівся зі своєю мрією, перший раз в житті побачивши море. 

Трохи про плани 

Меморіальна дошка тільки найменшим чином здійснила мрію про те, щоб втілити пам’ять про цю особистість в нашому місті. Але ж хотілося більшого – значного меморіалу на території Ланжеронівського узвозу, але цьому не судилося збутися через нестачу коштів і інших різних перешкод. 

Під час відкриття дошки говорилося про можливість створення грінівського музею також на території зазначеного узвозу, недалеко від портового музею. 

А гріновський пам’ятник можна розмістити поруч з пам’ятником Міцкевича, щоб створився гармонійний вигляд статуй цих письменників-романтиків. 

Несподіваний сюрприз 

Також присутніх чекав справжній подарунок-сюрприз – в той день в Південну Пальміру прибув красивий трищогловий італійський парусник. 

Після того, як відкриття меморіалу завершилося, кожен учасник відправився на Морвокзал, щоб помилуватися прекрасним вітрильником, який був в гріновских мріях . В одеському порту він пробув аж до самої дати народження письменника, яка одеситами також була відзначена в одному з музеїв, який колись залишив теплі відгуки про цю особистість за допомогою статті-передмови до видання збірок з його творами. 

Все це, і публікації преси, сюжети телерепортерів створило прекрасне свято любителів творчості цього чудового письменника.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.