Четвер, 30 Травня, 2024

Конкурс на кращий проект скверу «Проти забуття»: процес і результат

Проект меморіального скверу «Проти забуття» вже досить давно висить в інформаційному просторі. Здавалося б, уже й був опублікований проект двох архітекторів, які чітко займаються цією справою, і навіть якісь зачисні роботи були, але тут знову — раптово — конкурс. Його результати вже відомі, і не особливо дивні, пише odessa-future.com.ua. А чому саме так, читайте далі.

Невелика передісторія

Як відомо, цей проект місцева міська рада схвалила ще в лютому. Вже тоді на запланованому місці (Люстдорфська дорога, 27) поставили стилізований пам’ятник, але до повноцінного благоустрою території було ще далеко.

Ескіз проекту його автори продемонстрували в середині травня з повним розрахунком площі комплексу, ширини і довжини алеї, площі проїздів тощо. Всі деталі вже були на ескізі.

Раптовий конкурс

Тільки 26 липня конкурс на кращий проект «Проти забуття» вийшов на фініш. Учасниками стали Юрій Бєліков, Сергій Слюсаренко та Наталія Головченко, які є професійними архітекторами з великим досвідом роботи — продукти їхнього зодчества розкидані по місту нарівні з архітектурними пам’ятками минулих часів. Також в конкурсі брала участь студентка Анна Галапчук.

Що дивно, так це те, що ескіз вже згаданої Наталії Головченко був опублікований мерією як затверджений. Отже, навіщо знадобився конкурс, коли все вже вирішено — гарне питання.

Архітектор Микола Чепелев у соціальних мережах поділився думкою, що, ймовірно, німецькі учасники процесу створення скверу, на яких лежить фінансування цього проекту, зажадали проведення процесу за європейськими стандартами. Це означає, що обов’язково повинен бути конкурс.

Його організували, але він був маленьким і закритим. Ніяких критеріїв оцінювання не публікували, інструкцій до ладу не було, принципів змагання теж. Більш того, саме для цього конкурсу не було заборон на публікацію проекту до подачі — хоча на будь-який конкурс потрібно подавати матеріали, які раніше не представлені ніде, і тим більше не ті, які висять на офіційному сайті міста.

Разом, на конкурсі було всього 4 пропозиції.

Юрія Бєлікова:

Наталі Головченко (раніше опублікований):

Сергія Слюсаренко:

І Анни Голопчук:

Результати конкурсу

Його підсумок повинні були підвести ще 28 липня, але результати стали відомі лише 11 серпня. Переміг ескіз Наталії Головченко (і також Костянтина Маркова, адже проектом в цілому займалася студія NG architects), який вже раніше публікували.

Після вручення нагород учасникам заступник міського голови Павло Вугельман висловив їм подяку за оперативну підготовку матеріалів, тому що швидке проведення конкурсу дозволить незабаром приступити до реалізації проекту.

Переможниця конкурсу відзначила, що при створенні проекту був врахований максимум побажань жителів району, також дотримані всі містобудівні умови і прийняті до уваги вимоги по транспортній доступності.

Нині відомо, що роботи по реалізації проекту почнуться у жовтні 2021 року.

Фото: Думська

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.